Skocz do zawartości
Szymon

Wyjazd do Safagi - 9 pazdziernik 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawialem z Rebciem, planujemy zorganizowac wyjad do Sharmu (ja pierwszy raz w Egipcie) w pazdzierniku. Stad w Jego i moim imieniu pytanie - byliby chetni? wiadomo, ze wiecej ludzi to i razniej i weselej. Sprawa nie jest pewna na 1000% - Rebciu ma mi dac znac pietnastego czerwca, ale mysle, ze nie pojedzie na "safari nurkowe" jak bedzie ekipa. Chodzi nam o jakis hotel z rafa, byczenie sie na plazy, jakies nurkowanie itp. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Małe wyjaśnienie z mojej strony - jeśli się zadeklaruję kilka osób na ten wyjazd (w październiku) to zrezygnuję z safari bo w sumie jeszcze się nie zapisałem i mam czas do 15.06. Dzisiaj lecę do Sharmu na tydzień - obadam teren itp. i dam znać. Gdyby ta nasza wyprawa wypaliła to na 100% pomoże nam Remik (smk) z ciekawymi ofertami.

PS. Zaznaczam, że ja bym się raczej na plaży nie byczył tylko pakiet pięciodniowy nurkowy + jakieś nury nocne ;) Oczywiście jestem bardzo rozrywkowy i pomimo, że "sztuka" nurkowa mija się z hucznymi balangami pod tym względem można na mnie liczyć ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem niedawno w Savita Resort& spa...calkiem mily holet choc nie wykonczony calkowicie ...za to rafa :szok...stad miedzy innymi pojawienie sie tutaj ;)

<"U,,lllll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

a moja panna byla w egipcie rok temu :/

shit ciezko bedzie ja namowic na to samo w tym roku

a jeszcze trudniej na to zeby mnie puscila samego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam hotel Club Faarana super rafa przy hotelu ,codziennie ok 15 statków na niej cumowało ,a i hotel zajefajny ,byłem w styczniu , naprawdę polecam


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, w pazdzierniku chetnie do egiptowa bym sie kopnął bo w tym roku jeszcze tam mnie nie było. Tylko teraz trzeba by było się określić czy zależy nam na nurkowaniu czy na snorklingu ;)

Jeśli nuranie to hotel moze być sprawdzony 3+* (np. Al Diwan) bo i tak w nim mało co się będzie więc i raf przy brzegu nie będziemy oglądać, a jeśli leniuchowanie i snorkling to wtedy lepszy hotel (farana lub pyramisa są dobre i z piękną rafą - oba w sharks bay)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podac ile taki wypad bedzie kosztowac ?;)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik, ja nigdy nie nurkowalem, dla mnie moze byc leniuchowanie i snorkling, ale jezeli wiekszosc chcialaby inaczej to sie dostosuje. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predwczoraj wróciłem z Club Farana-koszt 7 dni 2400 wersja all inclusive, w last minute można to samo kupić za 1650 a za 2200 zł 2 tygodnie. Byłem tam przed 2 laty i niestety stwierdzam , że korali w rejonie hoteli Club Fanara ,Club Farana i Reef Oasys /hotele uważane ze względu rafę "przyhotelową", za jedne z najlepszy/zostało ok.30 % tego co było!Pojawiło sie bardzo dużo xenii ,sarcophytonów i sinularii i glonów i całe połacie obumarłych akropor.Na plaży tłum a w powietrzu teksty w rodzaju -Baśka ,skocz no po pepsę.Snorking wystarczy w zupełnośći.Płacić 50 dolców żeby od innej strony/pełne morze/zobaczyć to samo co można zobaczyć za darmo dla mnie nie ma sensu ,Chyba że ktoś lubi to całe misterium związane z nurkowaniem z tym całym oprzyrządowaniem , to co innego

W każdym bądż razie moje akwarium dawno mi się tak nie podobało jak po powrocie z Sharm El Sheikh.I jest to bardzo przykre.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna uwaga-te akropory które przeżyły bardzo często stały się brązowe, nie wszystkie ale jest ich bardzo dużo tak jak i uszkodzonych mechanicznie koralowców. Na jedne i drugie żal patrzeć.

702-img_3801a.jpg

702-img_3822a.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam Rybowski-Teraz brak jeszcze fotki twojego akwa ;):):wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech szczegolnie ta druga fotka smutna...


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, IMO skorking do nurkowania ma sie tak jak trabant do ferrari ;). co innego ogladac polamane koralowce w metrowej wodzie przy plazy a co innego kant rafy z poltorametrowymi stingreyami i czym tam jeszcze na glebokosci metrow 20 ;)

ja czekam na info od znajomej diveguide co do safari w wrzesniu lub pazdzierniku, jak to nie wypali to chce pojechac tak czy siak na jesien ponurkowac i zrobic AOWD przy okazji, wiec wstepnie deklaruje mozliwosc. Tyle ze ja chcialem w sumie do Hurghady ale to sie zobaczy


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój post miał za zadanie zwrócić uwagę na faktyczne zmiany w środowisku raf.Jeżeli tendencje do obumierania raf są stałe i nieodwracalne w jakimś rozsądnym czasie/nie 10 mln. lat/ to snorkując czy nurkując trzeba się śpieszyć.Za kilka lat pozostanie tylko ciepłe morze i gromady głodnych papugoryb bijących się o kawałek koralowca do obgryzienia.

Dla Tom_Wildtom_Kurpanik prawdopodobnie Spotted eagle ray /orleń narinari/

702-img_3850a.jpg


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwietniu w Hurghadzie widzielismy

niezapomniane przezycie, "przelecial" z 2 metry od nas


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie wróciłem z Sharm i mam zgoła inne odczucia. Owszem rafy przyhotelowe są i będą dewastowane. Ale miejsca oddalone od hoteli na przestrzeni 10 lat (od kiedy jeżdżę do sharm) praktycznie zachowują swoje bogactwo. Ten wyjazd był zdecydowanie najlepszy pod względem ilości i bogactwa spotkanych przeze mnie pod woda gatunków. I to jest optymistyczne. Własnie wklejam fotki - także zainteresowanych zapraszam do działu fotografia morska za chwilkę.

pozdrowienia


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja tez bylbym zanteresowany ale wszystko kwestja ceny mam nadzieje ze @SMK cos nam wymysli i ja oczywiscie nurkowanie a zona z corka w przychotelowym basenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i prosze - troche chetnych sie zebralo. Artur Furtak z dziewczyna tez jest bardzo zainteresowany. Mogly sie zrobic bardzo fajny wyjazd. Myslcie i zastanawiajcie sie:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem :D Oblukałem, złapałem kontakty itp. :D

Ogólnie Sharm jest około 2 razy droższy od Hurgady. Nie chodzi o ceny za hotel lecz piwko na mieście lub pakiety nurkowe itp. Prawdą jest, że są w Sharmie rafy są ciekawsze niż w Hurgadzie pod względem ilości gatunków korali lecz jest ich niewiele i większość wygląda jak rafa w Hurgadzie. W Hurgadzie jest wielę miejsc gdzie występują ogromne ławice ryb - co jak dla mnie jest przeżyciem niesamowitym. Tak więc jak dla mnie te dwa miejsca się równoważą. Co prawda ten mój wyjazd nie był typowo nurkowwy i wszystkiego nie zobaczyłem - lecz biorąc pod uwagę podobno najładniejszą rafkę w Sharmie Jolanda&Shark reef i w Hurgadzie Aquarium to jak dla mnie wrażenia są porównywalne.

Reasumując - jak dla mnie to wszytko jedno gdzie pojadę :D i tak będę zadowolony :D

Niestety chyba zdjeć z moich nurkowań nie będzie - robiłem głebokie nurkowanie (ostatniego dnia nurkowania) i na 48m karta w aparacie odmówiła posłuszeństwa. Aparat działa, a karta się rozkraczyła. Poszukam jakiejś firmy od odzyskiwania danych może coś jeszcze z tego wyjdzie.

Tak czy inaczej - bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o ewentualną deklarację na taki wyjazd. Mam czas do 15.06.2007 do zapis na safari więc muszę wiedzieć czy jedziemy bandą morszczaków czy nic z tego nie będzie. Ja z mojej strony mogę napisać, że jeśli np. wyjdzie z tego wyjazd typowo relaksacyjny to nurkowie mogą sobię wykupić w hotelu HB i powinno być wszystko OK. Przynajmniej ja to tak widzę :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest dwa razy taniej to tez wole Hurgade - dla mnie to i tak bedzie wielkie przezycie. Tak wiec zglaszac sie robaczki:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaka cena co i jak konkretnie ILE $$$$$$;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, co i jak? Jesli cena bedzie ok to ja sie jak najbardziej pisze, i tak chcialem w pazdzierniku ponurkowac w Egipcie ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie juz jakies termin konkretny ? Poczatek czy koniec pazdziernika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dokładnie nie ustalaliśmy. Ja nie zapisałem się na to safari więc będę jechał normalnie do hotelu. Podzwonię dzisiaj i potem coś dopiszę - jakie są ustalenia itp.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: ;)

Po konsultacjach z częścią osób zaiteresowanych padła chyba najważniejsza decyzja dotycząca wyjazdu - termin. 2 tydzień października.

Dotychczas latałem do Hurgady w czwartki z Warszawy. Remik zasugerował, że ilość czarterów się znacząco powiększyła więc isnieje prawdopodobieństwo, że taki wylot będzie w innym dniu (z Warszawy). Być może isnieje możliwość wylotu z innych miast w Polsce, w tym samym dniu, z tego samego biura podróży, do tego samego hotelu - Remik ma to wszystko sprawdzić i napisać takie propozycje na forum. AquaManiac - myślę, że ty w Niemczech bez problemu znajdziesz ofertę na dany hotel w danym terminie bo ofertę tam macie pewnie pełniejszą niż w Polsce. No chyba, że chce Ci się ojczyznę przy okazji odwiedzić ;) Oczywiście wszyscy Cię zapraszamy ;)

Wstępnie zrezygnowaliśmy z Sharmu z powodu cen - generalnie wszystko jest znacząco droższe. Remik będzie sprawdzał Hurgadę, Safagę i El Gounę. Ustaliliśmy, że Hotel ma mieć dobrą opinię, przyzwoity standard (przynajmniej 4*), znakomitą cenę oraz rafkę przy plaży tak aby osoby nienurkujące mogły nasycić oczęta ;).

Remik do dzieła ;)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.