Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Nie traktujemy.  Już piszę, co uważam, ale najpierw chciałam poznać odpowiedź na pytanie, czy wiesz, w jakim celu dodajesz te pochłaniacze.  

Nie robisz nic strasznego, jednak moim zdaniem nie ma to sensu.

Wegiel dajemy, kiedy cos się dzieje złego w już uruchomionym zbiorniku. Przelalo się z buteleczki, coś zdechlo, węgiel służy do odprowadzania ze zbiornika niektorych pierwiastkow czy związków chemicznych, których nie powinno tam być.  Wegiel nie usunie na przykład amoniaku czy fosforanow. Może się mylę, ale ja akurat tylko na takie "specjalne" okazje stosuje węgiel. Według mnie na ten moment jest zupełnie nieprzydatny. Matrix to mieszkanie dla bakterii, jest ok. Pochłaniacz fosforanow. Po co? 

Moim zdaniem on się przydaje w już zasiedlonym akwarium, kiedy podaż fosforanow jest większa, niż system daje rade je usuwać.  Gdybyś przenosiłam życie że zbiornika do zbiornika, ma to sens, aby złagodzić skutki powtórnego dojrzewania. Ale u Ciebie są tylko skały.  Akwa zalane 24h temu, na suchej skale, skąd miałyby się tam już wziąć fosforany i dla kogo miałyby być teraz szkodliwe? 

 

Nik@

Nik@

Nie traktujemy.  Już piszę, co uważam, ale najpierw chciałam poznać odpowiedź na pytanie, czy wiesz, w jakim celu dodajesz te pochłaniacze.  

Nie robisz nic strasznego, jednak moim zdaniem nie ma to sensu.

Wegiel dajemy, kiedy cos się dzieje złego w już uruchomionym zbiorniku. Przelalo się z buteleczki, coś zdechlo, węgiel służy do odprowadzania ze zbiornika niektorych pierwiastkow czy związków chemicznych, których nie powinno tam być.  Wegiel nie usunie na przykład amoniaku czy fosforanow. Może się mylę, ale ja skurat na takie okazje stosuje węgiel. Według mnie na ten moment jest zupełnie nieprzydatny. Matrix to mieszkanie dla bakterii, jest ok. Pochłaniacz fosforanow. Po co? 

Moim zdaniem on się przydaje w już zasiedlonym akwarium, kiedy podaż fosforanow jest większa, niż system daje rade je usuwać.  Gdybyś przenosiłam życie że zbiornika do zbiornika, ma to sens, aby złagodzić skutki powtórnego dojrzewania. Ale u Ciebie są tylko skały.  Akwa zalane 24h temu, na suchej skale, skąd miałyby się tam już wziąć fosforany i dla kogo miałyby być teraz szkodliwe? 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.