Skocz do zawartości
Gość Paragon

Krab pustelnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dlatego jesteś "młodym" akwarystą [emoji14] razem z powiększającą się ilością korali będziesz nabierał wiedzy heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, niwre37 said:

no to pogadamy jak będziesz miał pełne  akwa korali :) i zobaczymy czy będziesz zadowolony z krewetek ,pustelników czy jeżowca :p 

 

no tak, tylko na takie aiptaisie (jak moj piekny las) najlepiej wpuscic albo chelmonka albo mietowa, prawda? i wez pozniej te krewetki lap.... o ile wogole aiptasie zjedza (tu wielki znak zapytania) a chemii lac nie che.   

kraby sie latwo lapie w razie w.. 

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, fresz33 napisał:

Dlatego jesteś "młodym" akwarystą emoji14.png razem z powiększającą się ilością korali będziesz nabierał wiedzy heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

pewnie masz rację czas pokaże ja przyznawałem kilka razy i dalej będe o tyum  mówił mnie korale aż tak nie krecą serio nie chce nikogo obrazic dla mnie są wypełnieniem pustki, ale ja jak staję przy akwarium to nie podniecam się pięknymi acrami itd :) mi się podobają kraby pustelniki jakieś fikusnie krewety ruch i różnorodność  w akwarium

ale zapierać się nie będę przebudowę lampy tez mi wywróżyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, anney napisał:

no tak, tylko na takie aiptaisie (jak moj piekny las) najlepiej wpuscic albo chelmonka albo mietowa, prawda? i wez pozniej te krewetki lap.... o ile wogole aiptasie zjedza (tu wielki znak zapytania) a chemii lac nie che.   

kraby sie latwo lapie w razie w.. 

a jakie sa kraby na Aiptasie ? 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisalam,ze krab, tylko krewetka mietowa  ;) zapomnialam Cie zacytowac. (juz poprawiam)

peppermint shrimp lysmata wurdemanni

Edytowane przez anney (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, anney napisał:

krewetka mietowa  ;) zapomnialam Cie zacytowac. (juz poprawiam)

peppermint shrimp lysmata wurdemanni

:) napisałaś ze kraby się łatwo łapie w razie w ... zapytałem jakie to kraby sa na Aiptasie :)  bo o krewetkach to wiem :P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, niwre37 said:

no to pogadamy jak będziesz miał pełne  akwa korali :) i zobaczymy czy będziesz zadowolony z krewetek ,pustelników czy jeżowca :p 

a nie wiem czy sa jakiekolwiek kraby na aiptasie :p  ale kraby pustelniki sie szybko lapie :p w razie gdyby szkodzily. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
20 minut temu, anney napisał:

a nie wiem czy sa jakiekolwiek kraby na aiptasie :p  ale kraby pustelniki sie szybko lapie :p w razie gdyby szkodzily. 

dokładnie mam duży sump może zrobię jedna komorę na takie, odosobnienie dla cudaków mam wolną komorę 40x40x35 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paragon napisał:

mnie korale aż tak nie krecą serio nie chce nikogo obrazic dla mnie są wypełnieniem pustki

Każdy ma swoje upodobania, ja mógłbym mieć w akwarium tylko korale :) Aczkolwiek kraby też lubię, mają coś w sobie :)

2 godziny temu, Paragon napisał:

dokładnie mam duży sump może zrobię jedna komorę na takie, odosobnienie dla cudaków mam wolną komorę 40x40x35 :)

A ten pomysł jest bardzo zacny, też muszę w przyszłości o czymś takim pomyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Paragon said:

dokładnie mam duży sump może zrobię jedna komorę na takie, odosobnienie dla cudaków mam wolną komorę 40x40x35 :)

Luksus :D 

 

no moje cudaki w refugium laduja. Musi byc im tam ok ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 godzin temu, odan napisał:

Każdy ma swoje upodobania, ja mógłbym mieć w akwarium tylko korale :) Aczkolwiek kraby też lubię, mają coś w sobie :)

dokładnie :thumbsup:

8 godzin temu, odan napisał:

A ten pomysł jest bardzo zacny, też muszę w przyszłości o czymś takim pomyśleć :)

nom ja miałem miejsce i wstawiłem możliwie jak największy sump wszedł mi 140x40x40 :) ,  teraz jak nie mam odpieniacza mam sporą komorę do zagospodarowania :)

7 godzin temu, anney napisał:

Luksus :D 

 

no moje cudaki w refugium laduja. Musi byc im tam ok ;) 

po prostu miałem tyle miejsca to zagospodarowałem :), ta pierwsza komora to ta wolna o której wspomniałem

B3bVE_VNb0Un1xgj-VcbOC2tyrlETKmnxbgIQ908

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak coś też polecam, jak już ktoś wyżej pisał, Halloween Hermit Crab (Ciliopagurus strigatus)  - wygląda świetnie, nie broi, nie zabija ślimaków i do tego łazi także za dnia, więc to mega plus. A jeśli chodzi o drażnienie korali i wyjadanie jedzenia z paszczy to faktycznie większym złem są krewetki. 


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój Halloween wpoernicza ślimaki aż milo:mellow:. Obecnie przebywa w karcerze. Co do urody bezdyskusyjnie piekny

Edytowane przez Cypis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2019 o 20:41, niwre37 napisał:

no to pogadamy jak będziesz miał pełne  akwa korali :) i zobaczymy czy będziesz zadowolony z krewetek ,pustelników czy jeżowca :p 

potwierdzam, mam jednego dziada, który wchodzi w sps i sie zagnieżdża tam. upatrzył sobie milke i tam siada, wyciągam go co chwile. 
lepiej mitraxa sobie weź czyści i jest pożyteczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, piotrs napisał:

potwierdzam, mam jednego dziada, który wchodzi w sps i sie zagnieżdża tam. upatrzył sobie milke i tam siada, wyciągam go co chwile. 
lepiej mitraxa sobie weź czyści i jest pożyteczny. 

dokładnie tak,ja strącałem takiego z korala ,zmieniałem miejsce korala ,straszyłem (gdy miałem czas) kraba nic nie pomogło ...niestety musiałem się go pozbyć...:( 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Każdy uczy się na swoich błędach, niech kupią i zobaczą jak to jest ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.