Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

W erybce trzeba się jednak upewnić, zadzwonic i poprosić o rezerwację, jeśli są ostatnie sztuki.  Bywa, że ktos kupi ostatnie ryby i dopiero po kilku godzinach zostanie zaktualizowana strona. Zwykle tam jest spory ruch i pewnie trudno im jest aktualizować na bieżąco.  Zwykle nie ma problemów, aby się dodzwonić.  

Co do leucotaenii to przemyśl zakup, skoro nie chcesz mieć piachu. Może ona potrafi żyć bez niego, gdzieś widziałam ja w akwarium bez piachu, ale nie wiem, czy jej się takie życie spodoba.

Mam leucotaenie z 1.5 roku, jest u mnie od maluszka. W akwarium 360l kopała namiętnie.  Ciągle szukala jakiejś kryjówki dla siebie i żadna jej nie pasowała.  W 750 l zrobiłam ekstra dla niej niewysoką, ale obszerną, okrągła grotę (w ksztalcie odwroconego talerza na zupe) pod skałą,  z małymi trzema wyjściami, tak, aby rybka nawet kiedy dorosnie mogła się tam zmieścić.  Nad każdym wyjściem jest "daszek" który jest jednoczesnie półką dla koralowcow. Rybka od razu po przeprowadzce odnalazła te grotę i już z 10 miesięcy w niej mieszka. Nie kopie. Najwyżej czasem odgarnie trochę piachu przed którymś z wyjść. To nie jest taka typowo kopiaca babka, jak te z rodzaju valenciennea. Ona nie przebiega piachu przez skrzela, przenosi go tylko w pysku w inne miejsce. Z moich obserwacji wynika, że robi to chyba w celu budowy domu (ma ksywke engineer goby,   "inżynierka"), bo u mnie przestała kopać, kiedy spodobał jej się nowy dom. Choć nie wiem, czy kiedyś Sue jej nie znudzi i nie zacznie szukać nowego :)

Jeśli się uprzesz na te rybę nie mając piachu, zadbaj przynajmniej o odpowiednią dla niej kryjówkę.  Mnie się chyba udało trafić w jej gust, spróbuj pokleic dla niej podobną grotę.

Nik@

Nik@

W erybce trzeba się jednak upewnić, zadzwonic i poprosić o rezerwację, jeśli są ostatnie sztuki.  Bywa, że ktos kupi ostatnie ryby i dopiero po kilku godzinach zostanie zaktualizowana strona. Zwykle tam jest spory ruch i pewnie trudno im jest aktualizować na bieżąco.  Zwykle nie ma problemów, aby się dodzwonić.  

Co do leucotaenii to przemyśl zakup, skoro nie chcesz mieć piachu. Może ona potrafi żyć bez niego, gdzieś widziałam ja w akwarium bez piachu, ale nie wiem, czy jej się takie życie spodoba.

Mam leucotaenie z 1.5 roku, jest u mnie od maluszka. W akwarium 360l kopała namiętnie.  Ciągle szukala jakiejś kryjówki dla siebie i żadna jej nie pasowała.  W 750 l zrobiłam ekstra dla niej niewysoką, ale obszerną, okrągła grotę (w ksztalcie odwroconego talerza na zupe) pod skałą,  z małymi trzema wyjściami, tak, aby rybka nawet kiedy dorosnie mogła się tam zmieścić.  Nad każdym wyjściem jest "daszek" który jest jednoczesnie półką dla koralowcow. Rybka od razu po przeprowadzce odnalazła te grotę i już z 10 miesięcy w niej mieszka. Nie kopie. Najwyżej czasem odgórnie trochę piachu przed którymś z wyjść.

Jeśli się uprzesz na te rybę nie mając piachu, zadbaj przynajmniej o odpowiednią dla niej kryjówkę.  Mnie się chyba udało trafić w jej gust.

Nik@

Nik@

W erybce trzeba się jednak upewnić, zadzwonic i poprosić o rezerwację, jeśli są ostatnie sztuki.  Bywa, że ktos kupi ostatnie ryby i dopiero po kilku godzinach zostanie zaktualizowana strona. Zwykle tam jest spory ruch i pewnie trudno im jest aktualizować na bieżąco.  Zwykle nie ma problemów, aby się dodzwonić.  

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.