Skocz do zawartości
maciekg

Jaki mixer i reaktor do 275 litrowego akwa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie jak w tytule.Mixerek i reaktor co byście polecili w rozsądnej cenie.Jakie macie zdanie na temat reaktorka easy reff i hailea ze stronki um-um.pl z góry dzięki za odpowiedz pozdrówka.


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek

Latwiej by bylo, gdybys w swoim profilu wypelnil sygnaturke.:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze :D sygnaturka wypełniona :D


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecicie jakiś reaktor i mixer do 275 litrowego akwa ??????????????????????


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raffy a ty jakki reaktor i mixerek byś polecił????????????w dobrej cenie???


275L-(110x50x50)cyrkulacja 2xmarea. obiegowa OR 3500,odpieniek-?, mixer i reaktor-?lub grotech :) , o?wtlenie 8xT5 -ATIpół na pół,planowane 40 kg skały, sump 60x40x40 - 96L , reszta dojdzie z czasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciekg

Nie pieklij sie:). Na poczatku nie potrzebujesz ani mixerka ani reaktorka. Dla korali miekkich i ryb wystarcza cotygodniowe podmianki wody:).

Raczej zainwestowalbym w automatyczna dolewke wody i super odpieniacz.:)

Ps. Zauwazylem, ze odpieniacz juz szukasz:yes

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciekg

nie miej mi tego za złe, ale z Twoich wielu postów w roznych miejscach wiadac, ze dopiero zaczynasz i Twoja wiedza jest oględnie mowiąc jeszcze niezbyt duza.

OK - kazdy kiedys zaczyna.

Ale nie majac wiedzy mixerem i reaktorem wiecej sobie szkody narobisz niz bedzie z tego korzysci.

Zrob tak jak radzi Stani. Kup naprawdę bardzo bardzo dobry odpieniacz. Rozwiąże Ci to połowę potencjalnych problemów. Jak masz pieniążki na to hobby, to kup BubleKing`a.

Oczywiście oryginał, a nie a`la :) BubleKing z Allegro.

(nie namawiam, ale to jest b.dobry sprzęt)

Potem RO z DI i pilnuj żeby woda była dobra. (TDS lub LF controller)

Kup dobrą elektronikę (Profilux jest fajny) żebyś wiedział co masz w akwa.

Jak będziesz miał dobre światło, dobrą wodę RO/DI właściwe pH i odpowiedni redox w akwa (odpieniacz), to więcej Ci nie będzie na razie potrzebne.

Sprawdzaj kH, Ca, Mg (pomijam NH4, NO2, NO3 przy dojrzewaniu)

Jak Ci troche spadnie, to podmień część wody (dobra sól) lub kup po butelce gotowych preparatow i podciagnij parametry wg instrukcji, a potem w mierę potrzeb.

Dopiero jakby Ci Ca, Mg, kH naprawdę szybko spadało to wtedy myśl o reaktorze - ale też potrzebujesz elektroniki do sterowania.

Wystartuj z tym co masz, zobacz jak Ci to będzie wychodziło w praktyce.

Bo to nie jest tak, że jak zgromadzisz super sprzęt to będziesz miał super akwarium.

Acha ... i nie ma rzeczy dobrych w dobrej :D cenie.

EDIT:

Jak będziesz potrafił prowadzić zbiornik bez glonów, bez cjano, przy b.niskim NO3 i PO4, (ew. DSB lub MM pomaga), to wtedy zastanawiaj się co dalej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie wtracam powiem tak zielonego pojecia niemam o morskima chcialem miec pytalem na forum pisali o jakims sumpiekominie i inne duperely a odpowiedzi takie dostalem ze wogule niezrozumialem poszedlem do sklepu sprzedawca pokazal mi akwarium 160 litruw kupilem calysprzet zaplacilem 1000 euro jakas pompa jest w akwarium kture niewiem ma zadanie wode ruszac i jakis odpieniacz z tylu za akwarium chodzi mi oto ze piszecie o sumpach kominach ja poszedlem do sklepu i powiedzialem mu to to gosciu mnie wysmial ja do dzisiaj niewiem


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do dzisiaj niewiem gdzie mozna w polsce tego sumpa kupic poco mi on jesli ja tylko tam dam odpieniacz a ta pompka aha cyrkulacyjna w akwarium mi zostanie ja jestem zadowolony za 1000 euro sprzedal mi to co potrzebuje a mial jedno akwarium za 3200 euro z rybami koralami caly komplet ale za drogo kupilem tylko akwarium i sprzet razem 1000 euro a wiec prosil bym niech ktos mi powie poco mi jakie miksery reaktory sump przeciez teraz juz niebede wiercil a prelewy muwicie ze zle rozwiazanie jak ktos niewiezy to zapraszam do wiednia aha skaly mam 12 kg dokladnie a nie jakpiszecie 20 procent czy wiecej


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - i życzę powodzenia i bezproblemowego, pięknego baniaka :):D:D:D:D

Po co sump i kominy, po co dozowanie wapna i reaktory czy jakieś miksery :D:D:D jak sprzedawca za 1000euro gwarantuje sukces :D:D:D Dobry sprzedawca to tylko we Wiedniu :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanów sie czy na pewno warto inwestować w mikser i reaktor ? Może lepiej kupić 3-kanałową pompe grotecha Tec III NG. Zaoszczędzisz połowe kasy i mnóstwa roboty . Ja od dwóch lat podaje KH,Ca i Mg w płynach pompami.

Metoda dużo wygodniejsza. Oczywiście preparaty rozrabiane a nie kupowane w butelkach (za te same pieniądze rozrabiając firmowe proszki kenta czy grotecha jesteś w stanie zrobić 5-10 razy więcej płynu)

Popatrz że metoda się sprawdza wiele osób na forum zmieniło Mikser i reaktor na pompy . A cięzko się zmienia gdy sie już wydało 3tysie na komplet mikser,reaktor,ph komputer, elektrozawór i reszte sprzętu.

Kolejnym dobrym pomysłem jest to że z czasem jak ci się znudzidozowanie mikroelementów z reki to dostawisz moduł z dodatkowymi 4 kanałami do pompy.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek- sprzedaję cały komplet- mixer + reaktor, co2, lajon z elektrodą. Jeśli byś był zainteresowany w stopce masz adres. Nie ukrywam- sam przechodzę na teca 3 ng, mimo, że zgromadziłem cały reaktorowy sprzęt- bałem się to urochomić:):). Pompa jest bynajmniej łatwiesza w instalacji:).

@Sebastian- Miłoby było gdyby SuperSprzedawca z Wiednia raczył jeszcze serwisować to akwarium:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszkur

jeżeli z wydajnością tych proszków jest tak jak mówisz, to OK.

Ale przy stosowaniu gotowych preparatów z butelki taka zabawa kosztuje ładny kawałek grosza. Mówię o eksploatacji, a nie zakupie sprzetu - bo to jednorazowy wydatek.

Co tam Wieden :) można pojechać do Gdyni do pewnej znanej firmy :D i dostanie się full servis. Akwa będzie "na wczoraj".

@Rebciu, po sprzęt do Wiednia, po miłość do Paryża :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z butelek dawno zrezygnowalem bo musiałbym lać 400 ml dziennie czyli prawie butelkę hehe . Proszki wychodza naprawdę przyzwoicie (trochę drożej niż mikser i reaktor ) tylko trzeba pamięrtac żeby kupować największe opakowania na jakie nas w danej chwili stać ( są też 20 kilogramowe opakowania). Ja używam w tej chwili 3-4 kilogramowych bo nie mam miejsca na kolejne wiadra. Ci co u mnie byli wiedza o czym pisze hehe.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz masz rację, że dozowanie pompami jest wygodniejsze ale moim zdaniem wygodniejsze pod względem możliwości łatwego korygowania parametrów w zbiorniku - czyli nie trzeba zwracać uwagi na odciek z reaktora - czy się na zaworku nie przytkał. Jednak biorąc pod uwagę, że trzeba te roztwory co jakiś czas rozrabiać oznacza więcej roboty z dostarczaniem Ca, Mg i kH. Kosztowo też nie jest tak kolorowo. Nawet stosując proszki - wydatki na nie przekraczają wielokrotnie zabawę z reaktorem i mikserem. Choć tak naprawdę niekoniecznie trzeba z tego miksera korzystać. Ja ponad miesiąc temu odstawiłem mikser i wszystkie parametry są OK (no może oprócz PO4:) ). Dochodzi jeszcze mętnienie wody po preparacie z kH. Więc nie wszysko jest takie kolorowe :) ale za jakiś czas, już w nowym zbiorniku i ja przejdę na pompy :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu

Wszystko zależy od tego jaj dużą mamy konsumpcje wapnia i kh w średnio obsadzonym 300 litrowym akwarium bedzie trzeba lać okolo 50-100 ml płynów czyli koszt ca i kh to okolo 15-30zł miesięcznie ( a pompa od kompletu mikser + reaktor jest tańsza o conajmniej 1000zł, nie licząc tego że mamy możliwośc jej rozbudowy ) . Preparaty robi się w bańaczkach 5-10 l więc roboty nie ma za dużo. A metnienie wody od kh zauważa tylko Andrzej dla mnie woda u niego w akwarium jest kryształowa hehe. Zresztą przy niewielkich ilościach płynów (jak dobrze pamiętam do 160ml można ustawić na podawanie kh tylko nocą.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zbiornik zbiornikowi nie równy. Myślę, że w bardzo soczyście obsadzonej 300tce można dojść do 100zł miesięcznie. Faktem jest, że na początku można wydać mniej kasy ale tylko w przypadku kupna podstawowego modułu 3-kanałowego - bez rozbudowy.

Ja nie chcę nikogo odwodzić do prowadzenia w ten sposób zbiornika bo sam będę przechodził na pompy, chciałem tylko zauważyć, że pomimo stosowania proszków ekploatacja może okazać się dosyć kosztowna.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam mixer secondhand, reaktor by Swir stoi na półce i czeka, przyjechał Profilux (zastanawiam się czy dokupić combimoduł pH z pomiarem Con2ms przewodności / czystości wody RO czy tylko sam pH) i zobacze jak to wychodzi w praktyce.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o jakich proszkach piszecie czy są to preparaty do Ballinga czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, są to gotowe preparaty- np. Ca- turbo calcium marki Kent etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.