Skocz do zawartości

Historia edycji

SU1

SU1

11 minut temu, goclik napisał:

No nie wiem czy dawno miałby osmozę. Przy tak małym zbiorniku zapotrzebowanie nie jest duże. Poza tym nie wiem czy policzyłeś koszt wody (zwłaszcza, że 2/3 wody z filtra idzie w kanał), fakt, iż filtry i membranę trzeba wymieniać a to kolejne kilkadziesiąt złotych co pół roku / rok. Więc jakoś drożej kupowanie ro w sklepie drożej nie wychodzi.
Oczywiście przy większych zbiornikach to już tylko własny filtr rodi.

Zanim coś napiszesz zweryfikuj czy to jest choć bliskie realiom . 

Koszt RO   Brutto ( ściek / odpad )  to około (zależnie od sprzętu ) 14 pln za 250 L wody  .
Filtry i membranę wymieniamy zależnie od czystości wody w sieci i ilości produkowanego RO . 
Osobiście zużywam prawię 200L RO tygodniowo i filtry + membranę wymieniłem po dwóch latach . 

SU1

SU1

8 minut temu, goclik napisał:

No nie wiem czy dawno miałby osmozę. Przy tak małym zbiorniku zapotrzebowanie nie jest duże. Poza tym nie wiem czy policzyłeś koszt wody (zwłaszcza, że 2/3 wody z filtra idzie w kanał), fakt, iż filtry i membranę trzeba wymieniać a to kolejne kilkadziesiąt złotych co pół roku / rok. Więc jakoś drożej kupowanie ro w sklepie drożej nie wychodzi.
Oczywiście przy większych zbiornikach to już tylko własny filtr rodi.

Zanim coś napiszesz zweryfikuj czy to jest choć bliskie realiom . 

Koszt RO   Brutto ( ściek / odpad )  to około (zależnie od sprzętu ) 14 pln za 300 L wody  .
Filtry i membranę wymieniamy zależnie od czystości wody w sieci i ilości produkowanego RO . 
Osobiście zużywam prawię 200L RO tygodniowo i filtry + membranę wymieniłem po dwóch latach . 

SU1

SU1

3 minuty temu, goclik napisał:

No nie wiem czy dawno miałby osmozę. Przy tak małym zbiorniku zapotrzebowanie nie jest duże. Poza tym nie wiem czy policzyłeś koszt wody (zwłaszcza, że 2/3 wody z filtra idzie w kanał), fakt, iż filtry i membranę trzeba wymieniać a to kolejne kilkadziesiąt złotych co pół roku / rok. Więc jakoś drożej kupowanie ro w sklepie drożej nie wychodzi.
Oczywiście przy większych zbiornikach to już tylko własny filtr rodi.

Zanim noś napiszesz zweryfikuj czy to jest choć bliskie realiom . 

Koszt RO   Brutto ( ściek / odpad )  to około (zależnie od sprzętu ) 14 pln za 300 L wody  .
Filtry i membranę wymieniamy zależnie od czystości wody w sieci i ilości produkowanego RO . 
Osobiście zużywam prawię 200L RO tygodniowo i filtry + membranę wymieniłem po dwóch latach . 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.