Jump to content

SU1

Klubowicz
 • Content count

  1401
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Grzegorz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Starachowice
 • Zainteresowania
  Akwarystyka - sport samochodowy
 • Akwarium
  840L słodkiej wody w 29 bańkach 40L było , 100L w obiegu było , jest 225 L solniczka z sumpem .

Recent Profile Visitors

3143 profile views
 1. SU1

  Obiegowa pompa Aqua Medic DC-runner 3.0

  Stojan do wymiany , norma w tych pompach .
 2. Do tego ogniwo co ledwo rusza wozem to koszt ponad 50 tyś , i nie będzie tańsze bo platyna drożeje i jest jej mniej niż potrzeba już dziś . Jak dla mnie najbardziej ekologiczny sprzęt to civic 1,6 125 hp z 92 roku który na gazie przejedzie jeszcze z 20 lat ,W razie co przerobie na metan i będę trawę z kosiarki do beczek pakował i inne domowe odpadki . Mając w "poważaniu" EKO logję wymyśloną dla bicia kasy . Jech tylko po co go sprzedałem .
 3. Nawet nie wiesz jak bardzo chciał bym żebyś miał rację , naprawdę . Ale to fizycznie niemożliwe . No chyba że węgiel i ropa zdrożeje kilkukrotnie .Jech i znów zonk bo wtedy zdrożeje prąd , więc pozyskanie wodoru również i tak w kółko .
 4. I znów to tylko pokaz możliwości finansowany z funduszu EKO . W polsce nie ma stacji a sam wóz kosztuję wielokrotnie więcej niż konwencjonalny . Wiem jak to działa bo mój syn pracuje w firmie w której m/i budują roboty ( taki co zakładasz ubiorek i sterujesz na odległość ) , pytam po co , a bo dali kasę i budujemy . ps: kilogram wodoru to jakieś 60 pln , ogniwo ( takie że wóz toczy się a przy wyprzedzaniu cienkusa musisz się pomodlić ) to koszt ponad 50 tyś . Jednym słowem kupujesz po dofinansowaniu wóz którego zbudowanie kosztowało kopę energii i za hu nie było to eko a jedzie jak flinstonowy na pedała .
 5. Niestety jestem praktykiem w dziedzinie samochodowej , do tego w miarę śledzę nowinki technologiczne i to z dość bliska . I niestety , niestety cienko to widzę , Choć nie powiem bardzo chciał bym powiedzieć co innego .
 6. Nie chodzi o to że nie do okiełznania , to po prostu masakrycznie nie ekonomiczne pod każdym względem . To był tylko bajer i szpan firmy że umieją .
 7. Niestety masz rację . Jak patrzę na to wszystko to mi ręce opadają . 1.Samochody trują .. no tak tylko to jakieś 2,3 % reszta to z grubsza przemysł ciężki . 2. Samochody hybrydowe , czy elektryczne , czytaj na węgiel ( ok w polsce ) . w dodatku mój 2.0 - 200 hp pali przy zapierd...u na maxa 12 L gazu (po mieście) , jak jedzie żona to 9 , robiłem ostatnio hybrydę pan "mówi " no wciąga 7 ( benzyny ) i już drugi raz robi baterie za 3 k , i po diagnostyce musiałem mu powiedzieć że czeka go znów wymiana bo nastepne 3 pakiety zdechły . Przy czym akumulatory -produkcja - utylizacja - nie daj boże zapłon bo skażone litem okolice przydało by sie wysiedlić . 3. Fotowoltanika to jest biznes . Ot zgłaszasz sie do programu ,robią ci projekt wstępny , płacisz 300 pln , dostajesz kilka stron odwalonych na ksero .Z 1300 chętnych 24 osoby zdecydowały sie i czekają na dalsze papierkowe roboty z strony miasta i firmy . 4. dobry temat z francji , za zdanie swojego auta i zakup nowego były masakryczne upusty ( dofinansowanie z rządowego programu EKO ) . Warunek , zdane auta nie mogły juz nigdy być wprowadzone do obrotu . Efekt , ogromne parkingi zastawione furami i to nie , nie złomami , tylko takie sztuki co u nas po 30 tyś chodzą . Szkoda że te starsze fury nawet jak by milion km zrobiły to nie zatrują środowiska jak produkcja tych nowych , które hehehe palą wcale nie mniej i trują wcale nie miej a spełniają normy o oczko wyższe . 5. Czepiają się torebek i butelek , heh a opakowania mięsa w marketach to co nie plastik . Najlepsze ze biorę jedną foliową a wkładam 6 paczek z skrzydełkami 2 z kiełbasą na grila , butelkę kathupa i musztardy , ta jedna torebka foliowa to 10 % plastiku w zakupach . Niech mi ktoś powie czemu jak raz tego się czepiają . Wszystko to kasa , kasa , kasa . ps: Co do wodoru , nigdy a po tym wcale . Następna bzdura , ochoczo klepana w mediach . Koszt otrzymania ( prąd = węgiel ) , koszt przetrzymywania itd . Plus ogniwa wodorowe (teraz jakieś 30W to 20 tyś pln ) bo silnik odpada . Temat Bo kiedyś to będą takie baterie , bzdura , nie da się zrobić baterii o większej pojemności bo nie ma pierwiastka który do tego się nadaje , ok no jest magnez , ale to tylko 15 % więcej a i nie wynaleziono jeszcze elektrolitu .
 8. SU1

  Dokładne pompy dozujące

  No jak ma dokładność 0.01 to czemu ma nie podać , 0.2 . Fito dawkowałem 0,48 w 6 dawkach na dobę więc jednorazowo szło 0,08 . A teraz SIM Trace rozrzedzony RO 6 dawek dobowych po 0,16 . ps: mowa oczywiście o wifi coral box
 9. SU1

  Dokładne pompy dozujące

  To że ty masz kiepską pompę nie znaczy że tak wszystkie działają . Dozuję już dwa lata po kropli .
 10. To jakiś czerwony "glon" czy sinice , miałem to samo po bum w zbiorniku .
 11. SU1

  Dokładne pompy dozujące

  Coral Box WF-04 WIFI dokładność 0.01 ml . Zależnie od gęstości płynu i średnicy końcówki kropla to około 0.04 - 0.06 .
 12. SU1

  Sól kuchenna

  Jak chcesz "wyczyścić " skałę czy piach możesz normalną wodą z kranu . Wielokrotnie nawet żywą skałę czyściłem myjką ciśnieniową .
 13. SU1

  A może by tak ankietę

  Trochę " szkoda " mi tych co dopiero zakładają zbiorniki , jednak mają utrudnienie . Pamiętam jak zakładałem baniaczek , możliwość odwiedzin u kogoś bardziej doświadczonego , kontakt /rozmowa /oglądanie plus zawsze wracałem do domu z większą ilością korali niż miałem w planie ( zawsze ktoś napakował gratisów na start ) Do tego uchacha a nie stres że nam padnie koral za 100 , bo za to miało sie kilka .
 14. SU1

  A może by tak ankietę

  Kij z działem , na FB schodzą w 3 h tu w 3 dni ( czasem tygodni ) .Zresztą widać kto ma szczepki na foto .
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.