Skocz do zawartości
szeryfisch

W jaki sposob zlapac centropyge?

Rekomendowane odpowiedzi

500l kupa skaly, wyjac sie nie da, a centropyga po dobroci nie da sie zlowic... Sloik wstawic? Butelke po pepsi? Cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebcio: " Pułapka na ryby AM Pułapka na ryby AM "

ROTFL!!!

Jak 500L to chyba rzeczywiscie najlepiej na wedke ja zlapac. Pulapki to jest raczej kwestia szczescia, tym bardziej ze Centropyge sa dosc plochliwe generalnie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kogos , kto złapał loriculusa na haczyk chyba 20 lub cos koło tego w parę minut na artemię. Ja się nie odważyłem i rozbierałem akwarium. Łapanie jej siatką przypomina polowanie na szóstke w totolotku.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pułapkę wejdzie to kwestia czasu . Niech pułapka cały czas stoi jako element stały niech się przyzwyczai.

Na haczyk to prędzej jakis pokolec sie złapie zanim zdążysz zabrać.

Jesli zdecudujesz się na haczyk to nie zapomnij spiłować końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, na pulapke. Pulapke robic z butelki? Powiedzmy ze zmodyfikuje butelke, wsadze do akwarium. Przeglodze ryby ze 2 dni i potem do butelki zapodam zarcia. No i pozostanie tylko czekac i patrzec czy franca wplynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam skuteczność pułapki AM , działa naprawdę super . Mi udało się złapać na nią Labropsis xanthonata a przy nim Centropyga to zwierzak nieruchomy i zupełnie nie płochliwy.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowalem wyłapać trzy takie rybki przez tydzien skonczyło sie rozbieraniem akwarium.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pulapka dobra i haczyk...haczyk bezzadziorowy i maly ale z dlugim trzonkiem rzeby latwo odpiac w wodzie oczysiscie. przyneta- sam haczyk w kolorze czerwonym wystarczy a jak nie to artemia albo kryl...sprubuj


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku śledzę ten temat bo też mam rybę do złapania. Nie widziałem pułapki AM ale pomysł z długą rurą służącą do karmienia i do zamocowania w toni, z linka od @kiwalski, podoba mi się i jutro zaczynam budowę. Powodzenia wszystkim łapaczom. I zdrowia, bo to zajęcie masakrujące psychikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna ta pułapka i prosta do zrobienia :)


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa!

Hexatenia złapana. Pułapka zrobiona na szybko ale zadziałała. W czwartek włożyłem do akwarium a dzisiaj o 13 bez stresu ryba wpłynęła do pułapki. A ja przez trzy tygodnie kombinowałem z siatkami i innymi butelkami po coli zamiast od razu skleić z plexi. Koszt ok.30zł i kilka godzin pracy.

982-hpim3670.jpg

982-hpim3672.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.