Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

24 minuty temu, J@K napisał:

Paguristes cadenati

Wystarczy mu jakaś dziura w skale, gdzie będzie mógł się schować (ogólnie, raczej skryty krabik i rzadko go będziesz widywał), trochę glonów, trochę resztek, dytrytusu i odrobina innego pokarmu czasem dla urozmaicenia (granulki, mrożone, kawalątek krewetki jakiejś, ogólnie coś mięsnego). Nie zauważyłem też, żeby szukał kontaktu z powierzchnią (niektóre pustelniki czasem potrzebują wyjść na powierzchnię), próbował się wdrapywać po kablach itp. Ogólnie, spokojnie buszuje sobie w zakamarkach skały i na podłożu.

Co do rybek, to błazen raczej za duży rośnie na takie oczko. Ja mam gobiodon okinawae w dokładnie takiej kostce, ale w sumie nie polecam. Może i to ładne, ale upierdliwe w karmieniu (tylko mrożona artemia i to jeszcze podana pod mordkę najlepiej, nie za duża, nie za mała, najlepiej kilka razu dziennie, a i to jeszcze z dąsami czasem), mało ruchliwe (u mnie głównie siedzi na czyściku, na magnesie od cyrkulatora albo przyssawce grzałki, wypływa tylko do karmienia) i w ogóle lekko pierdyknięta rybka (kiedyś miała fazę na wpływanie do cyrkulatora zawsze po jego wyłączeniu choćby na chwilę, dziś rano np wyciągnąłem ją z osłony czujnika automatycznej dolewki, nieźle już podduszoną). Garbik może być fajny. Kolorowy, ruchliwy, je wszystko, rozmiarowo pasuje. Tyle, że nic innego nie przeżyje w jego towarzystwie. Ale jakbyś trafił zgodną parkę, to byłaby to fajna opcja. Z innych rybek to jest sporo maluchów, ale ciężko je trafić w sklepach.

Słony leszcz

Słony leszcz

11 minut temu, J@K napisał:

Paguristes cadenati

Wystarczy mu jakaś dziura w skale, gdzie będzie mógł się schować (ogólnie, raczej skryty krabik i rzadko go będziesz widywał), trochę glonów, trochę resztek, dytrytusu i odrobina innego pokarmu czasem dla urozmaicenia (granulki, mrożone, kawalątek krewetki jakiejś, ogólnie coś mięsnego). Nie zauważyłem też, żeby szukał kontaktu z powierzchnią (niektóre pustelniki czasem potrzebują wyjść na powierzchnię), próbował się wdrapywać po kablach itp. Ogólnie, spokojnie buszuje sobie w zakamarkach skały i na podłożu.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.