Skocz do zawartości

Historia edycji

human_87

human_87

Chciałem coś poszukać i pomóc. Zastanawiałem się, czy to na pewno Anthelia, bo pierwsze dwa zdjęcia, wyglądają jak zamknięta Clavularia (np. papaya); Przynajmniej moja tak wyglądała, zanim jej jeżowiec nie zjadł. Wchodził na nią, myślałem, że glony wyjadał - a on zjadł całą clavularię.  Tutaj wskazówka: że po samym przejściu jeżowca - długo zajmowało jej ponowne otworzenie się. Znalazłem w necie porównanie tych dwóch korali. Patrząc na trzecie zdjęcie, jak była otwarta, to rzeczywiście skłaniałbym się, że to Anthelia. Jednak nie dałbym 100% pewności. Różnica między wymaganiami dla Clavularii oraz Anthelii jest widoczna przede wszystkich chyba w cyrkulacji. Clavularia lubi od słabej do średniej, z kolei Anthelia ponoć dobrze radzi sobie w silnej. Piszę, 'ponoć' ponieważ, Anthelia należy do rodziny Xeni, a jak wiadomo Xenia najlepiej wygląda w słabej cyrkulacji - wtedy też ładnie pulsuje. Tutaj, też dobry drop z jodem napisał kolega wyżej. Wszystkie korale z rodziny Xeni lubią jod. Może warto kupić test na jod. Wracając do cyrkulacji, to widziałem na YT, że u Ciebie ładnie falowała i w teorii nie powinno być to przyczyną, że teraz się nie otwiera - jednak dla testu na 2 - 3 dni postawiłbym ją w spokojne miejsce. Z koralami prawda jest taka, że bez względu co napiszą o silnej cyrkulacji to tylko SPSy ją uwielbiają. 

Wyszło masło maślane, ale innych pomysłów nie mam. Pozdrawiam.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.