Jump to content

human_87

Klubowicz
 • Content Count

  401
 • Joined

 • Last visited

About human_87

 • Rank
  Minister Falujących Łąk xd

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Międzychód
 • Zainteresowania
  gramatyka języka angielskiego; literatura USA; Adobe Photoshop; teorie spiskowe; UFO; akwarystyka
 • Akwarium
  Mixed Reef 120x60x50 + Sump 70x30x40; Deltec i600; Maxspect RSX R5-200

Recent Profile Visitors

1969 profile views
 1. Z mega opóźnieniem donoszę, iż test zakończył się niepowodzeniem. Nasionka wykiełkowały tylko w kranówce... w wodzie z akwarium nie wydarzyło się nic. Trzymałem oba pojemniczki jakieś dwa tygodnie, później je wyrzuciłem. Tak więc, nie musi już tego nikt próbować.
 2. /UPDATE/ W końcu po tygodniu podawania NO3PO4-X, odpieniacz zaczął konkretnie wyrzucać syf. Przez ostatnie dni nic nie odpieniał prawie. Mam nadzieję, że będzie miało to konkretne odzwierciedlenie w teście na NO3.
 3. Chodziło mu raczej o to, wg wspomnianej Księgi Rodzaju, stworzone zwierzęta człowiek dostał do swojej dyspozycji i miały mu służyć na jego użytek. Ludzie z kolei biorąc sobie to zbyt bardzo do serca przeginają i patrzą tylko na siebie, dewastują świat przyrody. (ang. wiki jest nieco bardziej precyzyjna) Nie poruszajmy jednak tego wątku więcej.
 4. Przykład trzeci: Który osobiście najbardziej mnie zawiódł, bo myślałem, że nagrano to w naturze! W odcinku 5 "Zielone Morza" (Green Seas), przestawiono niezwykłą historię głowonogów (Zebra Mantis Shrimp), które łączą się w długoletnie pary i żyją w norach pod dnem. Jak sam usłyszałem Sir Athenborough powiedział, że ta para mogła żyć razem od 20 lat! Czubówna była już bardziej oszczędna w słowach bo powiedziała "długoletnią partnerkę". Cała historia opowiada o tym, że partnerka siedzi w norze i składa jajeczka a partner poluje i dostarcza jedzenie. Gdyby parter zginął to partnerka umrze z głodu! Historia pokazuje, jak samiec opuszcza partnerkę i idzie do nowej - większej. Historia niebywała! Jak się okazało cała przedstawiona historia została zmyślnie wymyślona a wszystkie sceny z tymi zwierzakami zostały nakręcone w jakimś basenie, w którym twórcy wiernie odtworzyli naturalne środowisko. Nawet nie ma pewności, że w filmie wystąpiły trzy zwierzaki czy tylko dwa. Wstawiam kilka kadrów z odcinka 5: PS: na tym piasku to chyba nawet im okrzemi wyszły? Co myślicie? XD
 5. Na mnie niezwykłe wrażenie zrobiło wiele zwierząt, ale chyba najbardziej zaskoczyła mnie ośmiornica! Broniąc się przed rekinem zebrała muszle leżące wogół niej i zrobiła z nich ochronną zbroje. Pokryła się nimi cała. Rekin czuł ją, jednak nie potrafił rozpoznać jej kształtu. Po chwili ośmiornica w jednym momencie zrzuciła wszystkie muszle i uciekła. Takim oto sposobem ośmiornica wykiwała rekina :-) Ciekawostka - Reżyser spędził niemal rok na obserwacji tej konkretnej ośmiornicy. Opłaciło się, bo nagrali coś naprawdę niezwykłego. :-) Scena którą opisałem: Z innych ciekawostek: Niektóre sceny nie zostały nakręcone w naturalnym środowisku. Nie jest ich dużo ale gdy ta informacja wyszła na światło dzienne na całą produkcje wylało się sporo hejtu w Internecie. Sam Sir David Attenborough (lektor) bronił wówczas produkcji, ale dodał też że drugi raz nie popełniliby tego błędu. Najwięjszy "hałas" był o to, że film był reklamowany hasłami iż jest to 100% materiał z dzikiej natury. Niektóre sceny jednak zostały nakręcone w akwariach, niektóre w specjalnych basenach gdzie odtworzono wiernie naturę a niektóre w specialnym basanie w ładowni statki z zainstalowaną chłodziarką wody na pokładzie. Przykład pierwszy: Scena z rozgwiazdami i ukwiałami w basenach skalnych w odcinku 6: Wybżerza ('Coasts). Zbudowali wiernie wyglądające baseny ze skał i umieścili w nich zwierzaki. Nakręcono to w Kanadzie w Vancouver. Wklejam screeny z dwóch kadrów: Przykład drugi: Ryba Anoplogaster (Fangtooth), żyjąca na głębinach oceanów, gdzie temperatura wody jest niska. Zdjęcia tej ryby zostały nakręcone na statku. Do specjalnego basenu z wielką chłodziarką wodywpuszczono Fangtooth aby go filmować. Nie znalazłem jednek informacji skąd go pozyskali aby go w tym basenie trzymać. Ryba wystapiła w 2 odcinku serii "Głębiny" (The Deep). Zdjęcie egzemplarza o którym mowa:
 6. Hej Wszystkim ;-) Postanowiłem założyć nowy temat o tej fantastycznej produkcji Błękitna Planeta II. Wcześniejsze temat dotyczyły tylko kanałów oraz godzin emisji jednak nie zawierały, żadnych informacji na temat samej produkcji. Zapraszam do udziału w ankiecie. Sam jestem ciekawy ilu z Was oglądało Blue Planet II? ;-) Co zrobiło na Was największe wrażenie podczas oglądania? Jakie przedstawione zwierzę wprawiło Was w osłupienie? O jakich ciekawostkach słyszaliście na temat Błękitnej Planety II? Dodatkowo: Ile trwała produkcja? Jakich użyto kamer i sprzętu do nurkowania? W jakich miejscach na świecie realizowano zdjęcia? Które fragmenty nagrano w akwarium? Jakie nagrody i wyróżnienia zdobyła Blue Planet II? Zachęcam osoby, które posiadają wydanie Blu-Ray 4K o podzielenie się informacjami z zamieszczonego tam Making Of! :-) PS: W tym temacie proszę o nie wklejanie kanałów oraz godzin emisji w TV, jak również linków do stron streamingowych! Jeśli masz wiedzę, kiedy odbędzie się nabliższa emisja Blue Planet II kliknij tutaj, aby przejść do tematu o kanałach o godzinach emisji.
 7. Przypadkowe foty. Sam jestem ciekawy, czy ktoś tutaj z forum stosuje takie rozwiązania - szczególnie gdzieś w środku skał a nie na szybie. Przeszukam forum czy był taki temat, jeśli nie było, to możemy założyć: Sposoby, plusy i minusy maskowania cyrkulatorów.
 8. Bardzo ciekawy temat z tym alternatywnym sposobem cyrkulacji. Wracając jednak do magnesów, zastanawiam się jakie względy autor tematu miał na myśli, chcąc wyeliminować mocowanie na magnes sprzętów w akwarium? Moim zdaniem możemy wyróżnić trzy możliwości: a) względy estetyczne (magnesy widoczne na bocznych ściankach + kable zwisające po bokach rzeczywiście mogą niektórych estetów drażnić); b) obawa przed zarysowaniem szkła, pęknięciem szyby, przytrzaśnięciem palca podczas montażu silnego magnesu; c) obawa przed szkodliwym działaniem magnesu i jego elementów w reakcji z wodą morską; @Caban Co miałeś na myśli? I tutaj przywołuje kolejny pomysł, dla osób, którym przeszkadza widok magnesu i cyrkulatora wewnętrz akwarium: (można nabyć gotowe rozwiązania lub stworzyć coś samemu)
 9. Chyba nie ma takiej potrzeby bo woda nie ma drogi ucieczki.
 10. albo rzeucha, która akurat z Chin dojdzie na Wielkanoc xd Dam znać co to przyszło.
 11. Zamówiłem jedną z tych maseczek. Mam nadzieję, że zamówienie dotrze. Mam zamiar wrzucić je do wody z podmianki i zobaczyć czy wykiełkują i co dalej z tym sie stanie. :-)
 12. Jeśli chodzi o mocowanie falowników, to przypomniało mi się jedno rozwiązanie. Brak falowników w akwarium! Istnieje alternatywa cyrkulacji napędzanej jedną pompą obiegową. Nazywa się to OceanMotion. ale jeśli chodzi o same magniesy, tak jak napisał chwiałek: Pozdrawiam
 13. U mnie max to było 27, ale ile to wysyłku wymagało... rolety zasłoniete w dzień a w nocy okna na oścież aby wywietrzyć mieszkanie; dwie listwy wentylatorków po obu bokach akwarium; w niektóre dni: dwa duże wentylatory podłogowe na krzesłach skierowane na tafę wody; otwarta szafka; wyłączona lampa UV przez całe lato; lampa skręcona na około 60%; Między 7 a 8 litrów dziennie dolewki dolewaliśmy. Spokojnie ponad 400 litrów wody wyparowało w ciągu lata To obietość całego mojego akwarium. A jak wasze dolewki szalały latem?
 14. Przykładowy link do aukcji z naturalnymi maseczkami z nasion alg morskich. Drugi przykładowy link do takiej maseczki. Warto zobaczyć zdjęcia na dole strony. Nasionka kiełkują na zdjęciach.
 15. Niestety nic nie zamówiłem. Temat został porzucony chyba. Jestem na bierząco ze stroną amazon.de z racji mojej pracy, niestety nasionka nie są dostępne. Pozostaje tylko zamawianie z Azji. Łatwiejszy jest temat Caulerpy - zielonego kawioru, bo pojawiła się aukcja z dostawą do Polski, jednak cena 39 euro oraz koszt przesyłki mnie odstraszyły. Z drugiej strony, kupienie tego za taką cenę mija się z celem, gdyż można po prostu podjechać do sklepu z akwarystyką i też kupić jak akurat jest dostępna... Ciekawsze są te maseczki z nasionek. Niesyety nadal nieprzetestowane.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.