Skocz do zawartości
Cino

Oświetlenie do kostki 60x50x50 + sump

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na forum jestem jakiś czas ale raczej tylko czytam :)

 

tym razem potrzebuję podpowiedzi bo opinii na forum za wiele nie znalazłem.

 

po 3 latach zabawy ze zbiornikiem 60l zdecydowałem się przesiąść na nieco większy.

padło na kostkę 60x50x50 + sump.

Zostały do zakupu dwie ostatnie rzeczy lampa i odpieniacz.

w akwa bedzie 4-5 rybek, mitrax, 2 krewetki, kilka miękasów plus 2 twarde korale ( montipora i seriatopora) oraz kilka slimaków.

 

Budowane na żywej skale i żywej wodzie. Skała planuję 12-15 kg zobaczymy ile wyjdzie jak bedziemy obsadzać. Piasek 10 kg Przyszly tydzień planowany start i zalewanie.

 

czasu więc na dokonanie wyboru niewiele.

 

Lampa mam dwa typy :

- Maxspect ethereal + kontroler 

- Kessil A360WE  Tuna Blue

 

Kessil bardziej mi się podoba jeśli mam być szczery, maxspect słyszałem też, że trudny w konfiguracji. Może ktoś z Was używa i podpowie co byłoby bardziej odpowiednie? Oraz czy te lampy pod ten wymiar będą wystarczające? Ewentualnie inne typy ? Sugestie mile widziane.

 

Odpieniacz:

- Deltec 600i ( polecany przez sprzedawcę)

- Skimz sn 147 monzter ( sprzedawca zaproponował jako alternatywę . Cena przyjazna :) ) 

- Twistman Integra 100 - myślałem o nim ale odradzano mi z uwagi na marną jakość wykonania.

 

deltec wiadomo że wypada najlepiej ale jest 400 zl droższy od Skimz-a więc pytanie do użytkowników Skimz czy jest to sprzęt godny uwagi?

 

z góry dzięki za rady i pomoc.

pzdr

Edytowane przez Cino (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AI Prime HD i jestem mega zadowolony mnóstwo opcji programowania jak i również możliwość zciągania ustawień od innych, ewentualnie AI Hydra 26 bo masz większe akwa niż ja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Cino napisał:

 

 

Lampa mam dwa typy :

- Maxspect ethereal + kontroler 

- Kessil A360WE  Tuna Blue

 

 

Hej...

Ja mam A160WE Tuna Blue i powiem Ci ze nie widzialem zadnego swiatla, ktore dorownywalo by Kessilowi, jezeli chodzi o kolor i przede wszystkim bliki na wodzie...

Ja ze swieceniem doszedlem do 60% , czyli jakies 25w w szczycie...

Mam same LPS-y i na takie korale sie nastawilem, mysle ze A360WE do Twojego zbiornika bedzie idealne i pewnie tez nie odkrecisz calej mocy...

Chcesz trzymac miekkie i LPS-sy z tego co piszesz, wiec te lampe moge polecic...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Deltec 600i wydaję mi się, że pieni dobrze wywala dużo brei piana w miarę gesta (niemam porównania bo to pierwszy) jak go brałem było mało opinii teraz mogę Ci napisać, że chodzi jak traktor buczy cały czas mam go 1,5 m od głowy i nie raz żeby zasnąć muszę go wyłączyć. Najgłośniejsza rzecz w akwarium. Pod tym względem napewno go nie polecę chyba, że komuś to nie przeszkadza. Opinie jakieś na forum już są napewno.

Ja wybierałem między deltec-iem i nyos quantum 120 wygrała cena<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.