Jump to content

KaZek

Klubowicz
 • Content count

  281
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Sobótka
 • Akwarium
  Akwarium 200L + sump

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. KaZek

  Wysoki Selen.

  Teraz to tylko płyn dezynfekujący na spirytusie hehe wątpię w to myłem ręce przed pobraniem próbek.
 2. KaZek

  Wysoki Selen.

  @dla syna orzeszki i podobne orzeszków odpadają. Gleba hmm mam w akwarium Mangrowca 1 mała sztuka mógł być trzymany w glebie ale płukałem korzeń dokładnie w wodzie także był czysty. W wynikach wodociągów Selen <2ug/l robię wodę RODI i TDS nie wskazywał nigdy więcej niż 002. Skałę mam Pukani przed włożeniem do akwarium była wymoczona i płukana w wodzie RO wyleciało z niej trochę mułu ale to raczej nie gleba, bardziej taki biały osad. Karmię 1 czasem 2 kostki dziennie solowcem i lasonogami płatki czasem daje ale "szczyptę". Mam DSB na piasku kwarcowym 0mm i ostatnio dorzuciłem all in on biopellets. Poza tym w akwarium nic szczególnego raczej niema chyba że coś jeszcze może oddawać coś do wody. Pompy węże tło komina bo oklejony jest od środka??
 3. KaZek

  Wysoki Selen.

  Siema, Przyszły mi testy icp i wynik selenu mam mocno zawyżony Selenu 87,9 ug/l powinno być 0,1 ug/l. Z czego może być tak zawyżony Selen? Jadę na soli continuum reef salt, karmię mrożonkami, rzadko płatkami, do akwarium daję tylko jod,strond, żelazo, balling component +1+2+3 W podpowiedzi triton napisał mi że może to być sól,pierwiastki śladowe lub karma dla ryb. Miał ktoś kiedyś wysoki poziom Selenu?? Pozdrawiam
 4. KaZek

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  @Słony leszcz bo to są cwane bestie i tłuką te większe a na mniejsze czekają, ja bym się martwił bo mają stały pokarm. U mnie siedziało kilkanaście małych 1mm, pod ricordeą i normalnie się pompowała zauważyłem je przypadkiem. Może jakaś pułapka? Mała butelka po kubusiu krewetka do środka jak się tak złapał i obserwować.
 5. KaZek

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  Jak masz jednego to pewnie będzie ich więcej musisz usuwać w całości jakimś sitkiem kubkiem nie odsysać i nie łapać bo się tylko będą dzielić, mi tępią wszystkie ślimaki prócz strombusów a nasariussa po 10 minutach od wpuszczenia już owijały. Leku jeszcze nie dawałem więc tylko link przytaczam, bo też szukałem odpowiedzi.Polecono mi w sklepie mandaryna mam go parę dni, dopiero się zaczął wynurzać ale widzę, że zaczyna polować bo coś ze skały skubie może te mniejsze wykosi. Lugolą też je wytluczesz ale to raczej jak siedzą na koralach.
 6. KaZek

  Agresywny błazenek

  Za każdym razem kiedy u mnie błazenki się tłuką na forum pojawia się taki temat. Sam kiedyś taki zakładałem. Moje już chyba tak mają, parę dni samica pogania samca ten zazwyczaj siedzi pod skałą, później pływają razem jakiś czas i sytuacja się powtarza.
 7. KaZek

  zbyt duże ubytki wody

  Też miałem takie odparowywanie ok. 3-5 litrów dziennie w akwarium ponad 200 litrów, wilgotność w pokoju dochodziła do 85% to przykryłem akwarium pleksi, jest kilka otworów więc nie jest jak w słoiku, sumpa mam odkrytego więc wymiana gazowa jest, teraz pobiera 5l w 2-3 dni. Po koralach nie zauważyłem żeby coś im dolegało.
 8. KaZek

  Zakupy z chin

  Za te 100 zl więcej masz gwarancję a w ciągu tych 2 lat cyrkulator pewnie padnie no chyba, że fartem trafisz dobry ale to loteria. Więc sprawa do przemyślenia Miałem sw-2 która padła po kilku miesiacach i 2x rw-8 z czego jedna padła po roku druga dalej chodzi tfu tfu tfu
 9. KaZek

  Piasek..

  Dorzuciłbym jakiś mały cyrkulator z czasem, żeby ruszał wodą przy piasku, no chyba , że kaskada wystarcza to już sam oceń.
 10. KaZek

  Piasek..

  Raczej ciężko, żeby się u ciebie w akwarium zgubiła za dużo kryjówek nie ma. Masz jakiś cyrkulator w baniaku rusza coś tą wodę czy tylko kaskada?
 11. KaZek

  Bakteria E.Coli w wodzie i filtrze RODI

  Wiem, że bakteria jest w układzie pokarmowym w wodzie z kranu itp. tylko, że teraz jej stężenie było ponad normę i informowali, że w takim stanie nadaje się tylko do WC. No ale i tak muszę zaryzykować bo zostałem bez wody, mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów.
 12. KaZek

  Bakteria E.Coli w wodzie i filtrze RODI

  Czyli, że można ją lać do akwarium? Są jakieś domowe testy na takie rzeczy?
 13. KaZek

  Jak ratować Euphilie?

  To nie je konwersacja, to je monolog. Odwiedź ten temat http://nano-reef.pl/forums/topic/38965-gnijąca-euphyllia/ Użytkownik w odpowiedzi z 18 pażdziernika miał bardzo podobny problem
 14. Witam, Mam pytania, dotyczące wody skażonej bakterią E.Coli otóż, zrobiłem wczoraj wodę do podmianki a zaraz po tym dowiedziałem się, że woda w naszej mieścinie jest skażona ową bakterią, wody do akwarium nie dodałem, nie ryzykuję, pytanie czy taka woda nadaję się już tylko w kibel? I co teraz zrobić z filtrem RODI czy po przywróceniu wody do normy wystarczy go przepłukać jakaś ilością wody czy wszystko trzeba odkazić i wymienić wkłady? Czy miał kiedyś już ktoś taką sytuację?
 15. KaZek

  Proszę o identyfikację

  https://pl.reeflex.net/kategorie/139.html#katID139
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.