Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

Hej

Szukałem rozwiązań gotowych lamp i nie znalazłem, zdecydowałem się na rozwiązanie od MAGU, chciałby tutaj podziękować za ogromną pomoc.

Założenie : akwarium 90 x 50 x 50 co daje 225 litrów.

Materiały (sklep)  :

- dwa radiatory aluminiowe 1000 x 165 x 35 mm , docięte na 900 mm pod akwarium ( Piekarz ) ;

- kątownik aluminiowy 1000 x 40 x 40 x 2 mm do połączenia obu belek ( np. Leroy Merlin ) ;

- zasilacz Mean Well HLG-240A-36A ( AQMA - MAGU ) ;

- płytka pod drivery Mean Well wersja 2 ( AQMA - MAGU ) ;

- driver MeanWell 1 x LDD700L , 2 x LDD1200L , 2x LDD1500L ( AQMA - MAGU) ;

- diody i płytki PCB  - w kwestii doboru kolorów wzorowałem się na module AQMA F-GROW ale zamiast 8 gotowych modułów zdecydowałem się na płytki PCB i diody - ( AZ-LED ) , nie wiem czy dzisiaj nie wybrałbym modułów , są nieco droższe ale okablowanie jest znacznie mniej skomplikowane ; z diodami się nieco zagapiłem przy projekcie i obie belki to odbicie lustrzane, przez co wszystkie 8-15K trafiły w dwa rzędy od środka, nie chciałem już tego przerabiać ale powinno być dobrze ;

- do tego drobiazgi jak : klej termoprzewodzący , pasta termoprzewodząca , kable , śrubki itp. ;

Koszt : kupiłem nieco PCB , po 2-4 diody każdego koloru , po jednym driverze na zapas , wyszło z nadwyżką ok. 1300 złotych, co przy lampie 80 x 3W + 8 x UV nie jest kwotą wysoką.

 

Do zakupienia pozostała linka do zamocowania na suficie, całość waży ok. 10 kg i nie zdecyduję się robić uchwytu na akwarium .

Jak poświecę lampą 8-10h , to zobaczę jak z chłodzeniem ale wydaje się , że nieco przesadziłem z radiatorem , za to obędzie się bez wentylatorów a to kolejny wydatek , kable i hałas.

Sterowanie będzie przez Arduino + LCD + sterowanie menu joystik lub enkoder , jak mi wyjdzie (nie jest to skomplikowane) to własnoręczne , jak nie to zwrócę się do Kolegi MAGU :-)

 

Zamówię także u meblarza płyty na stelaż , koronę i obudowę lampy w tym samym materiale aby to ładnie wyglądało.

Nie wiem czy zostawić to jak jest czy kupić plexi i osłonić wszystko , zrobić otworki jedynie na diody.

 

Załączam fotki lampy, zasilacza, driverów, jednak fotka nie oddaje jasności lampy, przy 100% mocy ciężko na nią patrzeć. Lampa poza plexi gotowa, zasilacz także polutowany, pozostało dokupić obudowę na Arduino i moduły.

lampa.jpg

driver.jpg

zasilacz.jpg

pdz

pdz

Hej

Szukałem rozwiązań gotowych lamp i nie znalazłem, zdecydowałem się na rozwiązanie od MAGU, chciałby tutaj podziękować za ogromną pomoc.

Założenie : akwarium 90 x 50 x 50 co daje 225 litrów.

Materiały (sklep)  :

- dwa radiatory aluminiowe 1000 x 165 x 35 mm , docięte na 900 mm pod akwarium ( Piekarz ) ;

- kątownik aluminiowy 1000 x 40 x 40 x 2 mm do połączenia obu belek ( np. Leroy Merlin ) ;

- zasilacz Mean Well HLG-240A-36A ( AQMA - MAGU ) ;

- płytka pod drivery Mean Well wersja 2 ( AQMA - MAGU ) ;

- driver MeanWell 1 x LDD700L , 2 x LDD1200L , 2x LDD1500L ( AQMA - MAGU) ;

- diody i płytki PCB  - w kwestii doboru kolorów wzorowałem się na module AQMA F-GROW ale zamiast 8 gotowych modułów zdecydowałem się na płytki PCB i diody - ( AZ-LED ) , nie wiem czy dzisiaj nie wybrałbym modułów , są nieco droższe ale okablowanie jest znacznie mniej skomplikowane ;

- do tego drobiazgi jak : klej termoprzewodzący , pasta termoprzewodząca , kable , śrubki itp. ;

Koszt : kupiłem nieco PCB , po 2-4 diody każdego koloru , po jednym driverze na zapas , wyszło z nadwyżką ok. 1300 złotych, co przy lampie 80 x 3W + 8 x UV nie jest kwotą wysoką.

 

Do zakupienia pozostała linka do zamocowania na suficie, całość waży ok. 10 kg i nie zdecyduję się robić uchwytu na akwarium .

Jak poświecę lampą 8-10h , to zobaczę jak z chłodzeniem ale wydaje się , że nieco przesadziłem z radiatorem , za to obędzie się bez wentylatorów a to kolejny wydatek , kable i hałas.

Sterowanie będzie przez Arduino + LCD + sterowanie menu joystik lub enkoder , jak mi wyjdzie (nie jest to skomplikowane) to własnoręczne , jak nie to zwrócę się do Kolegi MAGU :-)

 

Zamówię także u meblarza płyty na stelaż , koronę i obudowę lampy w tym samym materiale aby to ładnie wyglądało.

Nie wiem czy zostawić to jak jest czy kupić plexi i osłonić wszystko , zrobić otworki jedynie na diody.

 

Załączam fotki lampy, zasilacza, driverów, jednak fotka nie oddaje jasności lampy, przy 100% mocy ciężko na nią patrzeć. Lampa poza plexi gotowa, zasilacz także polutowany, pozostało dokupić obudowę na Arduino i moduły.

lampa.jpg

driver.jpg

zasilacz.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.