Jump to content

pdz

Klubowicz
 • Content Count

  933
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wólka k. W-wy
 • Akwarium
  275l + sump

Recent Profile Visitors

1294 profile views
 1. 12.000 pln - życie , akwarium jak na fotkach tutaj i w aukcji - akwarium - Erybka 90 x 55 x 55 , obudowa aluminiowa , obłożone Lacobell , boki i przód Opti White - sump - Erybka 80 x 45 x 40 , trzy komory - pompa obiegowa Tunze 1073.060 - koszyki do sumpa z siporaxem do środkowej komory - uchwyt na skarpetę TMC + 3 skarpety - grzałka do akwarium Eheim 150 i do przygotowania wody RO Eheim 200W - odpieniacz Deltec 600i - cyrkulacja Maxspect Gyre 330 - 2 pompy i kontroler - dolewka LevelAutomartic Eye + akwarium 30 x 20 x 20 na wodę RO - lampa diy ( zasilacz MeanWell HLG-240K-36A, 88 diod, podójna belka alu, chłodzenie pasywne, sterowanie Arduino i ekran dotykowy ) , obudowana białą plexi, wygląda jak Lacobell - pompa diy ( 8 pomp renomowanej firmy Kamoer, sterowanie Arduino i ekran dotykowy) + 5 x pojemnik na preparaty - sól SBS AquaForest - wodorowęglan sodu - chlorek wapnia - Tropic Marin K+ - Tropic Marin A- zestaw rodi GlobalWater Aquarius Maxi 100GPD + Demi Aqua Tic + pompa pod 100-300 GPD + nowa membrana + nowy komplet wkładów + żywica (obecnie w filtrze jest nowa, zrobiła jakieś 40 litrów wody) + klucz do filtra - testery Milwauke MA887 - zasolenie Hanna Instruments HI718 Hanna Instruments HI755 Hanna Instruments HI713 Hanna Instruments HI7581 reagenty HI755-26, HI718-25, HI713-0 testy kropelkowe Colombo i Salifert - skała + piasek - sól Red Sea Salt - elektryka na płycie OSB za akwarium , dwie linie , jedna pod ups , druga prosto do gniazda - zasilacz awaryjny Volt sinusPRO 800E - akumulator 100 Ah 12V AGM VRLA VPRO - inne półka na korale - Twistman 12 otworów pułapka na ryby - Twistman model 1 czyścik Tunze Long bakterie Biodigest pokarm dla korali miernik energii ORNO OR-WAT-435 LCD sporo innych typu rury, przewody, kratki, kleje itp. b
 2. Do sprzedanie cały komplet, nowa cena :-) Jeśli ktoś ma rozsądną ofertę , proszę o info. https://www.olx.pl/oferta/akwarium-morskie-kompletne-CID103-IDFBR7l.html
 3. pdz

  Pompa dozująca DIY

  Przez dłuższy czas nie mogłem znaleźć błędu, który powodował biały ekran, okazało się, że to nie błąd w logice połączeń, nie błąd w kodzie tylko prozaiczna sprawa, gniazdo zasilania, które było uszkodzone za 4 pln. Z pompy jestem zadowolony, dozuję 3 preparaty Balinga, 2 dodatki, myślę jak zawiesić woreczek z fito, wykorzystanych będzie 6 z 8 pomp.
 4. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Jest sterowanie obrotami , tylko większość wentylatorów ma sterowanie w zakresie 30-100% , więc nawet jak się ustawi na sterowaniu 0 to kręci się na 30% , w komputerze jest to pewnie tryb silent i nie przeszkadza a tutaj tak. Zrobiłem tak, że powyżej określonej temperatury przekaźnik włącza się a dalej robotę robi PWM w zakresie 30-100%. Problemem jest tylko sytuacja, kiedy temperatura jest na granicy i przekaźnik ciągle włącza i wyłącza zasilanie, już mam pomysł jak to zrobić ale trzeba przysiąść na chwilę przy kompie.
 5. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Prace trwają ... Podobnie jak przy pompie , jest zegar podtrzymywany baterią , blokada ekranu. Wyświetlanie temperatury akwarium ,sumpa, lampy, praca wentylatorów tryb w jakim pracuje i będzie także informacje czy jest w trakcie ściemniania czy rozjaśniania. Sterowanie lampą działa, zrobiłem 3 tryby - dzień, noc i przejściowy aby móc przez chwilę jak wrócę z pracy oglądać akwarium w bardziej niebieskich kolorach ;-) Pozostało do zrobienia : - sterowanie wentylatorami tak aby przekaźnik nie "cykał" ciągle jak temperatura jest na progu ; - pokazywał czy jest w trakcie rozjaśniania czy ściemniania, ponieważ robi to płynnie , powoli i tego nie widać ; - zastanawiam się nad buzzerem, jak np. temperatura jest mocno przekroczona w akwarium, lampa się przegrzeje (to raczej nie jest możliwe, radiator chłodzi dobrze ale dla bajeru), lub jakiś inny istotny powód, w dolewce mam tak jak zabraknie wody ;
 6. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Mam kolory : niebieski1, niebieski2, biały, czerwone i zielone, uv.\ Okazało się, że wszystkie kolory świecą dobrze poza niebieski1, myślałem, że to PWM a to są 3 nitki z czego 2 nie świecą , bo w nich przepaliły się diody, już kiedyś wymieniałem, dotyczy to tylko tego jednego koloru niebieskiego, drugi mimo iż świeci z tą samą mocą jest ok. Dzisiaj dodałem 3 czujniki temperatury, zrobię płynne przejście między trybami, jutro dodam sterowanie wentylatorami i składam puszkę , w sobotę wymieniam diody. Na koniec dodam opis, fotki i soft jak kogoś temat zainteresuje.
 7. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Przerobiłem po części sterowanie lampą na ekran dotykowy i mam problem. Kanał uv , zielony-czerwony są sterowane elegancko, skokowo od 0-255 i widać z każdym skokiem zmianę jasności , problem mam z kanałem białym i dwoma niebieskimi. Biały i jeden niebieski działają jak jest wartość 255 , jak jest 0-254 są zgaszone , drugi kanał niebieski świeci ładnie skokowo ale tylko jego część a bez Arduino świeci cały, więc uszkodzenie odpada. Co może być źle ? Sterowało go Arduino Uno , pin 3, 5, 6, 9, 11 a w Mega 10, 11, 12, 44, 45
 8. Mam stelaż i koronę z lacobell , kolor biały , silikon przeźroczysty albo biały. Obudowę do lampy zrobiłem z plexi w takim samym kolorze, nie wiem czy plexi nie będzie lepsza, bardziej odporna na uszkodzenia, kleiłem ją taśmą dwustronną.
 9. pdz

  Pompa dozująca DIY

  Mały ale istotny update. LCD, którego użyłem jest bardzo czuły, wiedziałem o tym ale miałem lenia, jednak wczorajsza sytuacja szybko mnie zmobilizowała do modyfikacji softu. Podejrzewam, że wilgoć w szafce, może jakaś kropelka skropliła się na LCD i spowodowała sytuację, że lcd uznał naciśnięcie dozowania ręcznego po czym włączyła się pompa, na szczęście z SBS , następnie wpompowała wszystko, jak wróciłem to pompa chodziła na pusto. Wykorzystałem nieużywany przycisk w głównym menu obok zegara, jak się go 3-krotnie szybko wciśnie, to odblokowuje ekran, jak ponownie się to zrobi, to blokuje. Blokada polega na tym, że jakikolwiek przycisk zostanie wciśnięty to wraca do menu głównego. Domyślnie oczywiście ekran jest zablokowany np. po zaniku zasilania. Sama pompa fajnie dozuje, jest cicha, chyba dokłądna a korale chyba fajniej się bujają, dostają to samo ale w mniejszych dawkach i całą dobę. akwarium_pompa.ino
 10. pdz

  Nierdzewne śrubki

  Nie dałoby rady trytytką ? Mam pomontowane wentylatory na listewkach, takimi śrubkami do przykręcania wentylatorów w komputerach ale szybko pokazał się na nich nalot i właśnie pomyślałem o trytytkach.
 11. U mnie z kranu jest ponad 200 czy 300 , za membraną po starcie kilkadziesiąt ale jak osiągnie 1-2 to wtedy puszczam przez żywicę i do beczki.
 12. Dziwne pytanie, bo można zrobić akwarium "po taniości" i na wypasie, ktoś kto o takim myśli, pewnie już ma akwarium i powinien to wiedzieć.
 13. pdz

  Balling - komponenty

  Po testach wyszło mi kH 7.8 , Ca 400-410 , Mg 1425-1450. Daję 3 preparaty wg. rozpiski Testera, czy zwiększyć do 3 x 10 ?
 14. pdz

  Pompa dozująca DIY

  Jak obiecywałem, dodałem w pierwszym artykule program obsługujący pompę.
 15. pdz

  Pompa dozująca DIY

  Nie wiem co miałoby być na filmie. Może opiszę. Fotka nr. 1 to menu główne - dawkowanie auto , dawkowanie manualne (także odpowietrzanie wężyków) , kalibracja pomp , ustawienia. Dawka auto - fotka nr. 2 - ustawiasz godzinę, minutę (co 30 minut) , pompę i dawkę , jeżeli dawka jest 0 to pętla dozująca omija ten wpis Dawka man - fotka nr. 3 tutaj można manualnie włączyć pompę i nalać tyle ile się chce wg. uznania, odpowietrzyć wężyk jak zabrakło płynu , na zdjęciu widać włączoną pompę Ca Kalibracja -fotka nr. 4 działa jak Dawka manualna ale aby prawidłowo zadziałała trzeba np. do strzykawki nalać 10 ml i wyłączyć pompę, tak robi się każdą a program zapamiętuje wynik dzielony przez 10 czyli dla 1 ml Ustawienia - fotka nr. 5 - zegar fotka nr. 6 , ustawia się rok, miesiąc, dzień, godzinę i minutę , Serial to tylko wyprowadzenie ustawień programu i kalibracji na port szeregowy, musi być podłączony laptop i soft do programowania , pozostałe dwa przyciski kasują program i kalibrację, wpisując wszędzie 0 Dodałem fotkę ekranu dozowania automatycznego , jaki pojawia się gdy program napotka w programie wpis w którym zgadza się godzina, minuta i dawka jest > 0 , nie ma na nim przycisków aby niechcący nie przerwać dozowania, po zakończeniu dozowania wraca do menu głównego.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.