Jump to content

pdz

Klubowicz
 • Content Count

  942
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wólka k. W-wy
 • Akwarium
  275l + sump

Recent Profile Visitors

1755 profile views
 1. Dałem 2 dawki Chemiclean wg. instrukcji , wszystko się wydaje ładniejsze i woda jakby bardziej krystaliczna ale coś się dzieje z Catalaphyllia , w jednym miejscu jakby się cofała, to się zaczęło przed stosowaniem Chemiclean i myślałem, że ten preparat to zlikwiduje, sam nalot wszędzie zniknął ale to pozostało i nie wiem czy dalej nie będzie atakował korala. Co to jest , jak walczyć? Przy stosowaniu Chemiclean trzeba wyłączyć odpieniacz, zdjąłem wg. zaleceń kubełek aby woda byłą napowietrzana i wyjąłem węgiel z komina , efektem był skok PO4 z i tak wysokiego poziomu. Co dalej ? Węgiel , RowaPhos ?
 2. Ok, dzięki za info. Podmianę i tak robię jak co sobotę.
 3. Ok, dzięki, chodzi pewnie o napowietrzanie ?
 4. Dałem Chemiclean wg. instrukcji Po 48 godzinach powtórzyć jeśli zajdzie taka potrzeba. Należy po każdym użyciu podmienić 20% wody (po 48 godzinach). Podczas kuracji należy wyłączyć odpieniacz, lampę UV i/lub ozonator, usunąć, jeśli jest stosowany węgiel aktywowany lub preparat Chemi-Pure do 24 godzin po kuracji. Podczas kuracji zalecane jest wzmożone natlenianie nawet dodatkowym napowietrzaczem. Czy jest coś co powinienem zrobić a nie było w instrukcji ?
 5. W pierwszym wpisie druga fotka, to egzemplarze które urosły, są to jakby nitki, natomiast w miejscach gdzie atakują korale to taki jakby nalot, pewnie jak je wyprą to urosną - załączam fotki zrobione bliżej szyby. Obstawiam, że to cyjano ale nie jestem pewien, bardzo podobne albo identyczne jak na fotkach poniższego artykułu. https://reefhub.pl/cyjano-w-akwarium-plaga-prawie-doskonala/
 6. Fotka z innego aparatu, nie wiem czy lepsza, czy gorsza.
 7. Po dzisiejszej podmianie parametry podobne do tych sprzed tygodnia, nikt nic nie kojarzy ? Sam nie jestem pewien co to jest i nie hcę na ślepo czegoś robić.
 8. Witam Co to jest to fioletowe, nie jestem pewien a wolę spytać zanim zacznę coś robić. Powoduje na niektórych cofanie się, zanik, ciężko określić, jest od jakiegoś czasu ale ostatnio jakby jest tego więcej. Podmiany robię regularnie co tydzień. Od jakiegoś czasu mam NO3 wyższe ale sukcesywnie spada, natomiast PO4 jest wyższe niż powinno i jakby powoli ale rosło. Pozostałe parametry wg. pomiarów w normie.
 9. pdz

  Pompa dozująca DIY

  Przez dłuższy czas nie mogłem znaleźć błędu, który powodował biały ekran, okazało się, że to nie błąd w logice połączeń, nie błąd w kodzie tylko prozaiczna sprawa, gniazdo zasilania, które było uszkodzone za 4 pln. Z pompy jestem zadowolony, dozuję 3 preparaty Balinga, 2 dodatki, myślę jak zawiesić woreczek z fito, wykorzystanych będzie 6 z 8 pomp.
 10. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Jest sterowanie obrotami , tylko większość wentylatorów ma sterowanie w zakresie 30-100% , więc nawet jak się ustawi na sterowaniu 0 to kręci się na 30% , w komputerze jest to pewnie tryb silent i nie przeszkadza a tutaj tak. Zrobiłem tak, że powyżej określonej temperatury przekaźnik włącza się a dalej robotę robi PWM w zakresie 30-100%. Problemem jest tylko sytuacja, kiedy temperatura jest na granicy i przekaźnik ciągle włącza i wyłącza zasilanie, już mam pomysł jak to zrobić ale trzeba przysiąść na chwilę przy kompie.
 11. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Prace trwają ... Podobnie jak przy pompie , jest zegar podtrzymywany baterią , blokada ekranu. Wyświetlanie temperatury akwarium ,sumpa, lampy, praca wentylatorów tryb w jakim pracuje i będzie także informacje czy jest w trakcie ściemniania czy rozjaśniania. Sterowanie lampą działa, zrobiłem 3 tryby - dzień, noc i przejściowy aby móc przez chwilę jak wrócę z pracy oglądać akwarium w bardziej niebieskich kolorach ;-) Pozostało do zrobienia : - sterowanie wentylatorami tak aby przekaźnik nie "cykał" ciągle jak temperatura jest na progu ; - pokazywał czy jest w trakcie rozjaśniania czy ściemniania, ponieważ robi to płynnie , powoli i tego nie widać ; - zastanawiam się nad buzzerem, jak np. temperatura jest mocno przekroczona w akwarium, lampa się przegrzeje (to raczej nie jest możliwe, radiator chłodzi dobrze ale dla bajeru), lub jakiś inny istotny powód, w dolewce mam tak jak zabraknie wody ;
 12. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Mam kolory : niebieski1, niebieski2, biały, czerwone i zielone, uv.\ Okazało się, że wszystkie kolory świecą dobrze poza niebieski1, myślałem, że to PWM a to są 3 nitki z czego 2 nie świecą , bo w nich przepaliły się diody, już kiedyś wymieniałem, dotyczy to tylko tego jednego koloru niebieskiego, drugi mimo iż świeci z tą samą mocą jest ok. Dzisiaj dodałem 3 czujniki temperatury, zrobię płynne przejście między trybami, jutro dodam sterowanie wentylatorami i składam puszkę , w sobotę wymieniam diody. Na koniec dodam opis, fotki i soft jak kogoś temat zainteresuje.
 13. pdz

  Lampa DIY LED 240W

  Przerobiłem po części sterowanie lampą na ekran dotykowy i mam problem. Kanał uv , zielony-czerwony są sterowane elegancko, skokowo od 0-255 i widać z każdym skokiem zmianę jasności , problem mam z kanałem białym i dwoma niebieskimi. Biały i jeden niebieski działają jak jest wartość 255 , jak jest 0-254 są zgaszone , drugi kanał niebieski świeci ładnie skokowo ale tylko jego część a bez Arduino świeci cały, więc uszkodzenie odpada. Co może być źle ? Sterowało go Arduino Uno , pin 3, 5, 6, 9, 11 a w Mega 10, 11, 12, 44, 45
 14. Mam stelaż i koronę z lacobell , kolor biały , silikon przeźroczysty albo biały. Obudowę do lampy zrobiłem z plexi w takim samym kolorze, nie wiem czy plexi nie będzie lepsza, bardziej odporna na uszkodzenia, kleiłem ją taśmą dwustronną.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.