Jump to content

pdz

Klubowicz
 • Content count

  803
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wólka k. W-wy
 • Akwarium
  275l + sump

Recent Profile Visitors

819 profile views
 1. pdz

  Komin - jak zabezpieczyć

  Zamówiłem kratkę odgrodową w sklepie pszczelarskim , chyba najfajniejsza opcja.
 2. pdz

  Obciążenie stropu

  Ok, tylko jak masz akwarium na środku lub jaccuzi to waży swoje a jak do tego jaccuzi wejdą te 3 schaby lub staną obok akwarium to masz 2x więcej niż same schaby lub samo akwarium
 3. pdz

  e-rybka komentarze

  Mi jako świeżakowi zarówno Pan Tomasz , Pani Oksana jak i Pracownicy byli bardzo pomocni , tylko trzeba wiedzieć co się robi a jak się nie wie to dopytać. Jak na początku szedłem po zakupy to miałem listę ryb i korali co mam , co chciałbym kupić i mi często odradzali niektóre ryby czy korale i to z różnych powodów - za świeże akwarium , że będą się tłukły itp. itd. Jak ostatnio pojechałem i chciałem kupić pokarm dla korali to na kartce napisane miałem co leję i sypię i w jakiej ilości i wtedy mi Pan Tomasz doradził. Tyle się mówi, że każdy zbiornik inny, więc nieco inaczej się go traktuje.
 4. pdz

  Obciążenie stropu

  Jacuzzi co innego niż regał czy akwarium, jak masz akwarium 3 metry na 55 cm to stoi blisko ściany, jak postawisz wannę 3 metry na 3 metry to obciąża bardziej powierzchnię dalej od ściany.
 5. pdz

  Testery Hanna lub inne

  Mam Salifert , ważny do 1.2021 i nową Hankę na Ca. - Salifert - 380 ; - Hanka 390 ; Przyznaję rację, że trzeba być dokładnym przy całej procedurze.
 6. pdz

  Komin - jak zabezpieczyć

  Zwykły komin ok. 25x13 cm , standardowy grzebień, w środku 3 rury , wylot z rury zasilającej przez lockline + dysza , skierowane w dół. Przedtem mi się to nie zdarzało, czasami jakiś ślimak tam zawędrował. Zastanawiam się oczywiście nad powodem ale póki co chciałbym zabezpieczyć komin.
 7. pdz

  Komin - jak zabezpieczyć

  Ostatnio robiłem porządki , oddałem babkę, która mi robiła góry, zaginął Cinctus, który mieszkał tam w piachu , pomyślałem, że padł. Dałem 2 male krewetki , jedna wkręciła się w pompę a druga zginęła, pomyślałem, że dopadły ją duże. Dzisiaj jakoś nie widzę Hepatusa , szukam, nie mogę go znaleźć. Znalazłem wszystkie w kominie .... odłowiłem , są całe i zdrowe poza krewetką, która padła. Pytanie , jak zabezpieczyć komin ? Myślałem o kratce rastrowej ale na krewetkę czy cinctusa za duże oczka. Macie jakieś pomysły , patenty ?
 8. pdz

  Balling - komponenty

  Jaką sól SBS polecicie ? czy to już wszystko jedno ? Dwa pierwsze roztwory już mam , wersja czysta do analizy.
 9. pdz

  Półka na szczepki

  Bardzo fajna sprawa, zalega mi kratka, na pewno ją wykorzystam.
 10. pdz

  Półka na szczepki

  No i super, kupiłem przy zakładaniu akwarium plaster, mam jej w zapasie, super pomysł, nie pomyślałem o tym.
 11. pdz

  Półka na szczepki

  Cześć Mam pytanie, czy oprócz markowych półek na szczepki , które kosztują sporo a u mnie wykorzystane będą sporadycznie są jakieś inne produkty ? ewentualnie może macie inne własne rozwiązania ? Paweł
 12. pdz

  Balling - komponenty

  Szkła nie kleiłem , tutaj mam gotowe 3 pojemniki , wystarczy je skleić razem. Jaki klej polecicie do plastiku ? kropelka , dwuskładnikowy , jakiś inny ?
 13. pdz

  Balling - komponenty

  Pojade i zobaczę, najbardziej chodzi o to, ze miedzy ściankami jest 20 cm i jedna na tym nie stanie, trzeba kilka połączyć , więc najlepiej aby były proste bez zaokrągleń. Pisałem do sklepu aby zrobić mini akwa z komorami i pokrywką ale to ponad 4 stówki , gotowe na Ballinga trochę jak dla mnie mają chore ceny.
 14. Pracuję na zmiany , tydzień do 17 , tydzień do 15 , nie wiem jak inni chętni, niech się wypowiedzą także.
 15. pdz

  Balling - komponenty

  Masz jakiś konkretny na myśli ? znalazłem tylko takie , spożywcze , więc raczej nic nie oddają.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.