Skocz do zawartości
fOe

brązowe tipy sps

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio chyba przelałem mikro z FM colorelement w sumie same szczpeki na 400l wlałem po 6ml każdego , czy mogło to spowodować ze tipy sps porobiły się brazowe jak by glonik na nie wszedł .Macie jakies pomysły co teraz ? podmiana ? czy zostawić nic nie dodawać i samo zejdzie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fOe napisał:

ostatnio chyba przelałem mikro z FM colorelement w sumie same szczpeki na 400l wlałem po 6ml każdego , czy mogło to spowodować ze tipy sps porobiły się brazowe jak by glonik na nie wszedł .Macie jakies pomysły co teraz ? podmiana ? czy zostawić nic nie dodawać i samo zejdzie ? 

Przydałoby się zdjęcie 


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przepraszam za głosy ... nagrane tez tak ze .... ale widać ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wyrywkowo zrobiłem testy kh poszło sporo w gore z 7,7 na 8,7 ca 480 po4 0,04 no3 0,5-1 zas 35ppt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowie korale strasznie pojaśniały z 2 schodzi tkanka z czubków agolnie słabo polipuja odłączyłem wczoraj balinga żeby kh spadło macie jakies pomysły ? szkoda żeby poszły w kibel .Leje wode na podmianę może coś pomorze ...

dodam ze na niektórych co był brązowy glut już go niema ale korale strasznie pojasniały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko jednoznacznie stwierdzić, generalnie monti i milka widzę ok ale to łatwe korale. Widać że trudniejsze spsy niedawno co wstawiłeś. Najprawdopodobniej jakaś bakteria wchodzi ale nie sądzę że to ona zabija korale a raczej wchodzi w miejsce utraconej tkanki. Akry z jakiegoś powodu zrzucają zooksantelle, musiała zostać zaburzona równowaga biologiczna lub/i chemiczna. Skok Kh, za wysokie Ca, możliwości jest wiele. 

Na jakiej soli zbiornik, jak często podmiany, co masz w systemie, czym świecisz itd. Napis więcej. No i czy srawdzasz regularnie parametry, ustawiłeś ballinga?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmiany na af reef , zazwyczaj co tydzień plus minus 3 dni , w systemie 200ml zeolitu ,250ml pallet xl , 200ml wegla ,bakterie af i pozywka po 4 krople ,lampa ati pm 8x54w cyrkulacja 2x tunze 6095 rw 15  marea 6000 + obieg parametry sprawdzam co 2 dni balling odlaczony bo miałem skok kh z 7,7 na 8,7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo jak za szybko wstawiłem montipory na górną półkę pod ledami. Popaliło wierzchołki i zaczęły włazić brązowe glony. Jedna montipora wyblakła. Pomogło zestawienie korali na piasek na tydzień. Czym świecisz? Możesz albo zestawić korale na dół, albo zmniejszyć moc lampy i podnosić ją z powrotem powoli, aż korale się przyzwyczają do mocnego światła.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiece 8x54w w zbiorniku z którego je mam chyba miały jeszcze więcej swiatła ...  może po prostu mało papu ? lecz boje się cos dodawać bo ostatnio przesadziłem chyba z mikro wlałem po 6 ml z 3 butelek fm colorelements

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fOe napisał:

swiece 8x54w w zbiorniku z którego je mam chyba miały jeszcze więcej swiatła ...  może po prostu mało papu ? lecz boje się cos dodawać bo ostatnio przesadziłem chyba z mikro wlałem po 6 ml z 3 butelek fm colorelements

po 6 ml nic się nie stanie,czym mierzysz parametry 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fOe napisał:

podmiany na af reef , zazwyczaj co tydzień plus minus 3 dni , w systemie 200ml zeolitu ,250ml pallet xl , 200ml wegla ,bakterie af i pozywka po 4 krople ,lampa ati pm 8x54w cyrkulacja 2x tunze 6095 rw 15  marea 6000 + obieg parametry sprawdzam co 2 dni balling odlaczony bo miałem skok kh z 7,7 na 8,7 

Ja bym szukał przyczyny w wodzie,może woda wytrzepana ze wszystkiego bo korali mało a ty stosujesz paletki i z tego co się domyślam priobiotykę af i jak piszesz skoki kh a ten parametr musi być stały bez jak najmniejszych wahnięć.Nie wiem czy karmisz te korale i jak często

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 na razie nie karmie . woda może być wytrzepana mam odpieniacz na body 250 i pompe jebao 7000 chodzi raczej na mokro

zmierzyłem kh 8,4 wiec powoli spada

Edytowane przez fOe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fOe napisał:

 na razie nie karmie . woda może być wytrzepana mam odpieniacz na body 250 i pompe jebao 7000 chodzi raczej na mokro

zmierzyłem kh 8,4 wiec powoli spada

8,4 nie jest złe chyba że jak wspomniałem jedziesz na priobiotyce to raczej w granicach 7


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem bakterie pozywka sol z af , wsadziłem ostatnio kamienie zeolit ale tylko 200ml one chyba szkody by nie zrobiły ? dziś wieczorkiem może troszkę je podkarmić mam trochę butelek kz i sypkie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sygen napisał:

8,4 nie jest złe chyba że jak wspomniałem jedziesz na priobiotyce to raczej w granicach 7

dokładnie myślę o tym samym, probiotyka przy tak małych szczepkach to słaby pomysł, raz że trzeba nisko trzymać kh (7-7,5) Ca też duuuuużo za wysokie na probiotyki a dwa robisz wszystko na raz: zoolit, biopellety i probiotyki… namnożyły się jakieś niechciane bakterie i konsumują tkankę..

Zrobiłbym większą podmianę na innej soli np. IO tak 20% i zobaczył rekacje, tylko pokręć trochę solankę przed podmianą żeby kh spadło 


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fOe napisał:

tak jak pisałem bakterie pozywka sol z af , wsadziłem ostatnio kamienie zeolit ale tylko 200ml one chyba szkody by nie zrobiły ? dziś wieczorkiem może troszkę je podkarmić mam trochę butelek kz i sypkie 

ale to sa bakterie piobiotyczne i też sól czy zwykłe,co do kz to co to za buteleczki konkretnie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cv,amino,sp,te podstawowe + sporo innych typu b-balance itp

może wyjme kamole+pallety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.