Jump to content

Steron

Klubowicz
 • Content Count

  778
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Rafał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Końskie
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, terrarystyka, wędkarstwo, warzenie piwa, film, siłownia, żeglarstwo, astronomia amatorska,
 • Akwarium
  150x60x60 + sump 100x45x45

Recent Profile Visitors

5613 profile views
 1. to zabezpiecz ręce i oczy bo pryska kwasem
 2. Wczoraj po podmianie wody w akwarium zabrałem się za przycinkę korali. Postanowiłem zrobić coś wreszcie z moją czerwoną gonioporą bo urosła za duża i zaczęła dokuczać sąsiednim koralom. Ubrany w lateksowe rękawiczki i okulary ochronne przystąpiłem do cięcia korala dremelem. Jak na pierwszy raz to wyszło nawet nawet. Pomimo że ciąłem korala w wannie to zabryzgałem połowę łazienki. Wszędzie był rdzawy osad. Miałem trochę sprzątania. Co gorsza poparzyłem sobie opryskiem przedramiona. Najpierw piekło i było zaczerwienienie. Myłem ręce już kilka razy. Dzisiaj czuję swędzenie przedramion porównywalne do swędzenia po wyczesaniu włosków parzących przez ptaszniki. Bąbli nie mam. Poza tym w akwarium od tygodnia pływa babka murenia P. leucotaenia. Kopie sobie grotę w rogu akwarium. Krab zeżarł nowego ślimaka babylonię i wziął sobie jego muszlę po czym jednak stwierdził że woli swoją starą.
 3. Od początku mam tego samego żółtka. Czyli od 2015r. Wcześniej był mocno żółty. Możesz przejrzeć zdjęcia z początku wątku. Jakiś rok temu może trochę wcześniej zaczął blednąć. https://reefkeepingworld.com/why-do-my-yellow-tang-turn-white/
 4. Montipory zielona talerzówka i Danae rainbow. Karmienie było i borsuk korale stresował. Trochę tez mocno dmucha na dunke
 5. Ja zamawiam mrożonki przez neta. Głównie kryl drobny i lasonogi. Czasem ikrę homara i plankton. Resztę dostają w suchym. Podaję też nori, zielone i czerwone algi na zmianę na spinaczu. Mrożonki płuczę tylko gdy mam problemy z parametrami. Ostatnio nie płuczę wcale. Nabieram do szklanki trochę wody z akwarium i do tego wrzucam 4-5 kostek. Czekam 10 min i wlewam wszystko do wody. Cyrkulacji nie wyłączam. Raz w tygodniu dodaję do pokarmu witaminy.
 6. Jest środa. Czemu ograniczyłeś światło? Za dużo Ballinga szło? Korale za szybko rosną czy ograniczasz zużycie prądu?
 7. WOW Nie szkoda ci kasy na prąd? Świecisz drugą lampą praktycznie nad samym piachem (8 jarzeniówek ). Dodał bym skałę w raz z koralami z prawej strony albo zmienił tą drugą lampę na jakiś prosty led by tylko doświetlić ryby w prawym kącie.
 8. Dzięki. P. fridmani już wypływa ale trzyma się tyłu akwarium. Zdjęcia nie oddają jego intensywnego koloru.
 9. Na początku planowałem 5-7 osobników. Ale w sklepie były 3 ostatnie sztuki. Potem jedna padła. A zakup kolejnych odkładałem w czasie. A potem jak ten zbój zaczął ganiać 1 to zastanawiałem się czy nie wytłucze kolejnych i nie padną mi nowe ryby. Z chromisami było podobnie. Ale te to się same wytłukły i zostały 3.
 10. Od początku były 3. Po roku ostała się parka. Kilka miesięcy temu mój Ctenochaetus tominiensis zaczął ganiać zaczynającego się wybarwiać samca antiasa. Codziennie zaganiał go w lewy górny róg akwarium. Nie pozwalał mu się od tego rogu oddalać. Jak tylko go gdzieś przyuważył to była gonitwa. Także jestem pewny że tym razem antias nie wyrobił i wyleciał z akwarium. Normalnie ryby mi nie wyskakują. Są wzmocnienia i oświetlenie nocne. Komin też zabezpieczony bo swego czasu doktorek lubił wskoczyć. W akwarium została 1 samica antiasa.
 11. No i w końcu pokolec zaganiał antiasa na śmierć. Po powrocie z pracy znalazłem rybę na podłodze. Na dniach udało mi się obniżyć zasolenie i wyprostować parametry. Od wczoraj stabilne Ca 420 i Kh 8 przy równym podaniu Ballinga. Z racji wysokiego magnezu od 2 dni leci samo Ca bez Mg. Dzisiaj dotarł nowy automatyczny karmnik dla ryb od Aqua Nowa i magnetyczna podstawka na szczepki od Twistmana.
 12. Mogłeś kontynuować pisanie w starym wątku bo tak to nie wiadomo co i jak i nie piszesz nic o systemie
 13. Steron

  Testy ZOOLEK

  Cześć. Bierz testy Saliferta jak większość. Polecam. Są chyba najdokładniejsze i najbardziej wiarygodne. Co do PO4 to tylko mała Hanka "Hanna Instruments"
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.