Skocz do zawartości
dawidowski

programator mechaniczny a elektroniczny ??

Rekomendowane odpowiedzi

dziś wracam z imprezki i co widze moje świetlówki delikatnie sie jażą przy końcach a powinny być całkiem wyłączone - oswietlenie mam podłączone do programatorów mmechanicznych (stateczniki VS) i tu moje pytanie czy to wina tych programatorów? czy muszą elektroniczne ? bo swiatło całkiem zgasło dopiero po całkowitym wyciągnieciu wtyczki z prądu.

mam nadzieje ze to nie psuje świetlówek ? (dzis podłączyłem to tak na próbe)


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie problem programatora a złego izolowania kabli i statecznika statecznik pewnie jest w pokrywie lub w innym, zaparowanym miejscu .

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz ma racje.

Prąd elektryczny i woda (skroplona para) to złe sąsiedztwo.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nowłaśnie stateczniki sa w pokrywie ale narazie akwa stoi suche :con i dlatego pytałem kable sa super zailozowane a wody niema wiec napewno sa to te programatory zastanawiam sie czy jak zmnienie na elektroniczne to sie coś zmieni


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak bym obstawiał stateczniki albo izolację (przebicie). Bo w regulatorze albo przepływa prąd albo nie. Chyba że jest uszkodzony i w środku ma przebicie ( w co wątpię). Ja używam mechanicznych chyba już 3 lata najpierw w słodkowodnym, a teraz w morskim i jakoś nie ma z nimi problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulator jest podłączony do gniazdka a oswietlenie do niego. regulator jest ustawiony tak ze wogóle nic nie włącza - a jednak świetlówki sie delikatnie jaża czyli wnoskuje ze regulator jest popsuty lub to tak sie dzieje przez indukcje prądu

bo raczej prąd to nie woda nie bedzie kapał tylko albo prad płynie albo nie

dobrze mówie ??


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem programator i taki i taki i wszystko z nimi jest OK.

Zobacz czy na drugim stateczniku tez sie tak dzieje i juz.

Ja bym wyjal ze statecznika kable i sprawdzil czy w srodku nie ma nic albo czy kable sa dobrze powkladane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąśnie w tym sęk ze na obydwuch statecznikach (na 2 takich samych programatorach) jest tak samo, w dzień tego niewidać tylko w nocy

ja już przy tym zgłupiałem, dziś zrobie jeszcze pare testów i moze coś wywnioskuje


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Przepnij bieguny w gniazdku i będzie dobrze


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarosław Sumara :

Przepnij bieguny w gniazdku i będzie dobrze

Albo jeżeli gniazdo nie ma bolca, to wtyczkę przekręcić o 180* :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore stateczniki tak maja, ostatnio jak dzwonilem do aqva-light to rozmawialem o tym. Dla przykladu moje stateczniki nie robia sobie nic z tego jak kable sa wpiete, ale dowiedzialem sie, ze na niektorych statecznikach jest roznica i jest to opisane na obudowie.

Trzeba poprostu dowiedziec sie podczas zakupu lub zczytac z obudowy statecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.