Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

4 godziny temu, Dareklisc napisał:

Co do przegrzania mam lampę 50x16 16x3W, w szczytowym momencie wysterowane na       +-33 W jest nagrzane do ok 40 stopni.

Czyli u mnie 30W na 35cm może być lipa i coś jednak będzie trzeba dokleić na górze. A tak w ogóle, czy ktoś ma doświadczenie jak to jest z tym przegrzewaniem diod? Jak szybko padają? Bo jakby np rok czy dwa lata pociągnęła taka przegrzana nieco dioda, to może nie warto sobie głowy zawracać?

4 godziny temu, fresz33 napisał:

Pierwszy kanał daj 7B i 3RB czyli na odwrót, będziesz zadowolony

A weź napisz coś więcej, czemu właściwie tak promujesz przewagę blue nad RB? Kwestie wizualne, czy może korale wolą 460nm? Od razu zaznaczę, że nie neguję Twojej opinii, tylko ciekaw jestem obserwacji, które Cię do takich wniosków doprowadziły.

 

Przy okazji podam może dotychczasowe wydatki, bo to często się ludzie pytają. Więc w sumie wyszło na razie ok 330 zł + koszty wysyłki. Graty do lampy (ledy, profil, nóżki, pleksa, drivery, klej i jeszcze jakieś pierdoły) zamawiałem standardowo, czyli leleszek + tomislawus. Do tego sonoff 4ch za ~100zł i kawałek kabla 8-o żyłowego na przewód zasilający od jakichś przypadkowych sprzedających.

Słony leszcz

Słony leszcz

4 godziny temu, Dareklisc napisał:

Co do przegrzania mam lampę 50x16 16x3W, w szczytowym momencie wysterowane na       +-33 W jest nagrzane do ok 40 stopni.

Czyli u mnie 30W na 35cm może być lipa i coś jednak będzie trzeba dokleić na górze. A tak w ogóle, czy ktoś ma doświadczenie jak to jest z tym przegrzewaniem diod? Jak szybko padają? Bo jakby np rok czy dwa lata pociągnęła taka przegrzana nieco dioda, to może nie warto sobie głowy zawracać?

4 godziny temu, fresz33 napisał:

Pierwszy kanał daj 7B i 3RB czyli na odwrót, będziesz zadowolony

A weź napisz coś więcej, czemu właściwie tak promujesz przewagę blue nad RB? Kwestie wizualne, czy może korale wolą 460nm? Od razu zaznaczę, że nie neguję Twojej opinii, tylko ciekaw jestem obserwacji, które Cię do takich wniosków doprowadziły.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.