Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

Ja się nie znam, to moje pierwsze morskie ale ma być nie "największy" a "największy możliwy".

Zamówiłem zbiornik 90x55x55 , sump 80x45x40 i wydawało mi się , że jest duży a przy projektowaniu odpadło z niego 45 cm na spływ+odpieniacz oraz powrót+pompa i po odliczeniu przegród zostało ledwie ok. 25 cm na media, u mnie siporax ... a planowałem ambitnie wygospodarować jeszcze miejsce na dolewkę i finalnie będzie poza sumpem.

Oczywiście, jak masz dłuższe akwarium to i miejsca w szafce więcej, więc ja bym policzył ile te dodatkowe rzeczy jak butla itp. zajmą a resztę wykorzystał na sumpa.

pdz

pdz

Ja się nie znam, to moje pierwsze morskie ale ma być nie "największy" a "największy możliwy".

Zamówiłem zbiornik 90x55x55 , sump 80x45x40 i wydawało mi się , że jest duży a przy projektowaniu odpadło z niego 45 cm na spływ+odpieniacz oraz powrót+pompa i po odliczeniu przegród zostało ledwie ok. 25 cm na media, u mnie siporax ... a planowałem ambitnie dolewkę.

Oczywiście, jak masz dłuższe akwarium to i miejsca w szafce więcej, więc ja bym policzył ile te dodatkowe rzeczy jak butla itp. zajmą a resztę wykorzystał na sumpa.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.