Skocz do zawartości
dany

Refleksje po pobycie w Austrii

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrocilem z Wiednia, niestety nie udalo mi sie odwiedzic NRF bo bylem z zona i corka a one wole co innego:) ale do rzeczy, po pierwsze bylem zachwycony porzadkiem w sklepie zero brudu,soli na ziemi itd. wszystko super poukladane, ale nie w tym rzecz najwazniejsze to, że zarowno ryby jak i korale a zwlaszcza twarde sa naprawde w niskiej cenie, u nas szczekpki kosztyja po 150 wzwyz a tam naprawde piekne ok 5 cm twardziele 15E .

Sprzet maja w tej samej cenie co u nas!

Ale ten porzadek..... a i w trakcie rozmowy jeden z Panow stwierdzil, ze refungium ze skala i glonami to przezytek, w dobie zaawansowanej technologii i faktycznie mial piekne akwa na wystawiew refungium sam odpieniacz a w akwa duza cyrkulacja i oczywiscie oswietlenie glownie T5 przy wspomaganiu HQI. Uslyszlem rowniez,ze do twrdzieli HQI minimum 250, zeby dobrze rosly.Ale to juz osobny temat. Pozdrawiam, nastepnym razem jade sam :) albo z kims z forum :D


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dany,

co do porządku i czystości to wyłącznie kwestia mentalności ludzkiej - nie ma co się nad tym rozwodzić.

A co do czystej metody berlinskiej, (b.silny odpieniacz i LR) to jak zapewne wiesz, zdania są podzielone.

Powidział bym, że jest wiele b.ładnych zbiorników z glonami i MM w sumpie.

Ja rozumiem Pana w sklepie, że zachwala mocne (drogie) odpieniacze, bo każdy sklep ma swoja prowizje. Droższy szprzęt sprzeda, więcej kasy dla niego.

EDIT

A co do cen - nie byłem dawno za granicą, ale znajomy był ostatnio na nartach w Alpach, i z jego relacji - 1 litr benzyny w Austrii coś ok. 95centów. U nas ile? 4,3zł (sporo ponad 1 euro, ok.1,13euro)

(co do cen w Austrii mam dane niepotwierdzone, rozmawialiśmy tak sobie przy piwie)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to z babami trzeba było iść do Zoo w Wiedniu, są akwaria w tym morskie :) , pandy, koale chyba jako jedyne w europie, golce, super pawilon z dżunglą, no takie perełki, ja byłam zachwycona... no chyba, że interesują je tylko zakupy, to gift shop, rzeczywiście jest niewielki :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa

Bylismy i w zoo i oceanarium, nawet mam sporo zdjec ale zdecydowanie akwaria w zoo slabsze niz w sklepie:( a co do zakupow to nawet mi nie mow - kasy poszlo na niezle wyposazenie zbiornika:(


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt sklepy morskie sa tu piekne ja znam trzy w wiedniu ale mam pytanie mam akwarium 100+50+50 i potrzebuje oswietlenie tutaj bardzo drogie a to co kolega napisal to prawda ja kupilem tutaj wszystko i tlumaczylem sprzedawcy ze robie sump i aby porobil mi otwory ze w sumpie przyjda przegrody a on zrobil taka mine ze chej umnie w sumpie niema zadnej ale niemoge wystartowac bez oswietlenia prosil bym o pomoc dziekuje a czy moze ma ktos do sprzedania


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebastian, prawie każdy sklep netowy posiada w ofercie jakieś oświetlenie. Kwestią Twojego wyboru jest czy HQI czy świetlówki. Bywasz czasami w Polsce? Jeśli tak to bez problemów załatwisz zakupy w kilka dni w uznanych firmach. Z krótkich terminów i fachowości słynie Aqva-light. Szczerze polecam. Odezwij się na priv - mam lampę 150W i jakieś stateczniki do t5 jeśli chcesz coś używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to na priv moge wyslac Ci kilka linków fo sklepow. Dzieki za poparcie mojej wypowiedzi:)


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moze byc uzywane ja w sumie mam trzy lampy hqi 150 watt od kolegi dostalem ale on mial chyba slodkie akwarium dokladnie niewiem dopiero jutro bede mial i niewiem czy spasuja do morskiego ja patrzylem w necie i pare znalazlem i naprawde niewiem jakie wziasc te hqi to musial bymna sciane zamatowac a ponoc potrzebowal bym jeszcze 2+39 watt ale tego wlasnie niemoge znalesc ja niemam zadnej pokrywy i chcialbym aby to swiatlo bylo na akwarium polozone widzialem takie w nano ale nienapisane gdzie kupione aha w wiedniu polecam sklep na renweg morski ten sklep jest za kosciolem polskim tramwaj 71 jedzie tam


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muj numer gg 6369247 prosil bym o linki albo jakies gotowe oswietlenie jesli mozna dziekuje


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dany :

Dzieki za poparcie mojej wypowiedzi:)

Dany już rozmawialiśmy o tym - nie ma opcji aby na samym odpieniaczu prowadzić "nieskazitelny" zbiornik. Polataj po necie - reefcentral i jego zbiorniki miesiąca, niemieckie fora z akwarystyką morską ipt. Taki zbiornik nawet przy ogromnych podmianach wody po jakimś czasie będzie zaniżał loty. Najlepsze zbiorniki jakie ja widziałem mają kombinowaną filtrację np: DSB+MM+glony+skała+odpieniacz.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.