Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

Zrobiłem dzisiaj testy.

Czy wszystko jest ok ? Czytałem nieco z Forum o parametrach , znalazłem tabelkę na Korale :

http://korale.pl/webpage/idealne-parametry-wody-w-akwarium-morskim.html

Temperatura w sumpie 26.0 stopni, w zbiorniku 25.5-26.0 , zasolenie 1.024

Testy : Colombo - Mg i pH, Salifert - NO2, NO3, NH3 i Ca.

W zeszłym tygodniu NO2 i NO3 miały 0 , dzisiaj odpowiednio 0.5 i 5 o ile dobrze rozpoznałem kolor (teraz sam wiem z czym się borykają mężczyźni w morskim) na skali Saliferta , NH3 cały czas 0.

Mg 1250 i 1100 , pH 8.2 i 8.2

KH mierzyłem Hanką , w zeszłym tygodniu wyszło (chyba źle zmierzone, wydaje mi się, że naciągnąłem o 0.1 reagenta za mało, dziś to zauważyłem) 197 a dzisiaj 153.

PO4 nie mierzone, dostałem w paczce złą Hankę i pewnie dotrze w poniedziałek odpowiednia, testu innego nie mam.

W zeszłym tygodniu dałem ampułkę (co 2 tygodnie) Biodigest i 82 ml (dawka na 1 dzień) Microbe Lift Special Blend a dzisiaj 50 ml (dawka na 8 dzień) Microbe Lift Special Blend

pdz

pdz

Zrobiłem dzisiaj testy.

Czy wszystko jest ok ? Czytałem nieco z Forum o parametrach , znalazłem tabelkę na Korale :

http://korale.pl/webpage/idealne-parametry-wody-w-akwarium-morskim.html

Temperatura w sumpie 26.0 stopni, w zbiorniku 25.5-26.0 , zasolenie 1.024

Testy : Colombo - Mg i pH, Salifert - NO2, NO3, NH3 i Ca.

W zeszłym tygodniu NO2 i NO3 miały 0 , dzisiaj odpowiednio 0.5 i 5 o ile dobrze rozpoznałem kolor (teraz sam wiem z czym się borykają mężczyźni w morskim) na skali Saliferta , NH3 cały czas 0.

Mg 1250 i 1100 , pH 8.2 i 8.2

KH mierzyłem Hanką , w zeszłym tygodniu wyszło (chyba źle zmierzone, wydaje mi się, że naciągnąłem o 0.1 reagenta za mało, dziś to zauważyłem) 197 a dzisiaj 153.

PO4 nie mierzone, dostałem w paczce złą Hankę i pewnie dotrze w poniedziałek odpowiednia, testu innego nie mam.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.