Skocz do zawartości
Darekn12

w poniedzialek zostawiam akwa na 5 dni...

Rekomendowane odpowiedzi

heh pierwszy raz zostawie na taki okres akwa.bedzie pod opieka tesciow ale to glownie karmienie rybek i dolewki wody.przed wyjazdem zrobie podmianke 10 l wody i mam nadzieje ze wsio bedzie ok jak wroce.:-)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być dobrze, moje zostało teraz zupełnie samo od czwartku wieczorem do wtorku rano i nic sie nie działo, ryby nie schudły, choć nie były karmione :) , wody trochę zwiało, bo nie mam automatycznej dolewki, po przyjeżdzie dolałam... Nie ma co panikować, ja już wolę żeby w czasie jak mnie nie ma, żyło własnym życiem niż ktoś miał by "trochę" rybki dokarmić bo były taaakie głodne - już to przechodziłam i nie tylko ja, żarcia dla ryb zostaw dokładnie odmierzoną porcję, ani grama więcej!!!


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie wczesniej mieli pod opieka holendra jakies 2 lata temu wiec maja wprawe i wiem ze jak im powiem ze jedna kostke mrozonego to tyle dadza.rezolutni ludzie:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord to 14 dni bez opieki, jedynie dolewka i automatyczny karmnik. Jesli akwarium jest stabilne i zdrowe to nic sie nie powinno wydarzyc przez te kilka dni.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 9 dni.

Automatyczna dolewka, było lato więc wiatraki profilaktycznie na full mocy - najwyżej grzałka będzie pracowała (wtedy nie miałem sterowania temp. chłodzenia).

zostawiłem dwa kieliszki :) i instrukcje dla ojca

4`tego dnia od wyjazdu do pierwszego nabrać ok. 3/4 kieliszka wody z akwarium, zawartość drugiego wsypać do pierwszego (suchy pokarm), odczekać ok. 10 min. aby się namoczył i wlać do akwarium.

To wszystko.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - ja właśnie wróciłem z tygodniowego urlopu i akwa opiekowała się moja Mama.

Poradziła sobie rewelacyjnie - do tego stopnia, że uratowała Salariasa :-)

Ten baran (bo inaczej go nazwać nie można) postanowił zabawić się w latającą rybę i wyskoczył z akwa (od lustra wody do krawędzi pokrywy mam ok. 15cm !!!) w momencie, gdy Mama wchodziła do mieszkania. Na jego szczęście usłyszała plusk wody i biegiem zobaczyć co się stało - a tu sobie Salariasek lata po dywanie :con

Tak więc trzeba mocno uważać i mieć odrobinę szczęścia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dni wyjazd do niemiec :) tylko dolewka (trzeba bylo 2 razy dolewac do zbiornika RO :D ) +karmienie rybek przez matke, koralowce bezproblemowo, rybki przytyly :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mala prosbe (do wszystkich ktorzy zamieszczaja strony ze swoimi zbiornikami) fajnie by bylo gdyby zdjecia tam zamieszczane byly opisane co na nich jest

...wtedy takim jak ja bylo by latwiej znalesc opis danego stwora a co za tym idzie dowiedzenie sie o jego potrzebach.


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamnik

www.meerwasser-lexikon.de + slownik niemieckiego i nocki zarwane :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wrocilismy i jedyne co to jedna mala skalka spadla na dno i rurowka stracila pioropusz:-(

i glony na szybie ale jedno przejechanie czyscikiem i wsio ok.

jutro podmianka10 l i powinno byc ok:D

najwazniejsze ze corka nawdychala sie jodu i czlowiek troszke odsapnal od pracy.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1297-p5090008.jpg1297-p5090011.jpg1297-p5090012.jpg1297-p5100002.jpg

od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 albo 2 dni bylo pochmurno ale za to cieply wiaterek wial.no chyba ze padalo to wilgoc wszedzie i dosc przenikliwy cjlod ale tak jak pisalem wczesniej glownie zeby mala mogla si enawdychac innego powietrza:D a to sie jej udalo znakomicie.no i fotki dalem te najbardziej widowiskowe bo kto by chcial ogladac spokojne morze:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.