Skocz do zawartości

Historia edycji

pdz

pdz

Nie mierzyłem u siebie po RoDi ale w akwarium mierzyłem wczoraj Hanką i mam tak jak poniżej , przy bodajże 0.46 wyjąłem krewetkę , która miała ruszyć cykl azotowy i zaczęło spadać.

Teraz mam zielone glony i odpieniacz produkuje zielona pianę , jest także woda w kubku jak się to pewnie odstoi.

Sprawdziłbym zatem wodę po prefiltrach, po membranie i po żywicy, nie znam się ale żeby nie było tak, że dasz nową żywicę i membranę a okaże się, że to prefiltry i będzie znowu do wymiany.

Wyższe PO4 w akwarium to wg. tego co czytałem, to coś rozkłada się a źródeł może być wiele, więc jako świeżak dałem skałę i piasek suchy, żeby te elementy chociaż wyeliminować, może u Ciebie coś oddaje skała, może przekarmiasz, może coś o czym nie wiesz padło i się rozkłada  (pisałeś, że coś padło, może coś więcej) , bo odpieniacz jak piszesz robi sporo brudnej piany, może też obsada zbyt duża, może oprócz karmienia i Ballinga dajesz coś jeszcze, np. bakterie lub coś innego.

Pisze to jako świeżak, więc może jak napiszę jakieś bzdury to mnie ktoś poprawi ;-) a im więcej czytam, tym więcej widzę zależności i pytań.

image.png.a100227b0a352f779ed31511e505c07c.png

pdz

pdz

Nie mierzyłem u siebie po RoDi ale w akwarium mierzyłem wczoraj Hanką i mam tak jak poniżej , przy bodajże 0.46 wyjąłem krewetkę , która miała ruszyć cykl azotowy i zaczęło spadać.

Teraz mam zielone glony i odpieniacz produkuje zielona pianę , jest także woda w kubku jak się to pewnie odstoi.

Sprawdziłbym zatem wodę po prefiltrach, po membranie i po żywicy, nie znam się ale żeby nie było tak, że dasz nową żywicę i membranę a okaże się, że to prefiltry i będzie znowu do wymiany.

Wyższe PO4 w akwarium to wg. tego co czytałem, to coś rozkłada się a źródeł może być wiele, więc jako świeżak dałem skałę i piasek suchy, żeby te elementy chociaż wyeliminować, może u Ciebie coś oddaje, może przekarmiasz, może coś o czym nie wiesz padło i się rozkłada, bo odpieniacz jak piszesz robi sporo brudnej piany.

image.png.a100227b0a352f779ed31511e505c07c.png

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.