Skocz do zawartości
bilu771

problem z cyrkulacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy cyrkulatory powinny być ustawione po przeciwnej stronie niż komin? Czy to nie ma większego znaczenia? Pytam ponieważ wydaje mi się, że nie wszystko wpada do odpływu. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, bilu771 napisał:

Pytam ponieważ wydaje mi się, że nie wszystko wpada do odpływu. Dziękuję.

wsyp suchego żarcia (trochę zamocz by szybciej opadło)  to będziesz miał pewność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bilu771 napisał:

Pytam ponieważ wydaje mi się, że nie wszystko wpada do odpływu

Co masz na myśli?

Spływem nie poleci cała woda na raz. Normalne że syf kotłuje się przez dłuższą chwilę zanim trafi do sumpa. Cyrkulacja przy kominie nie przeszkadza. Strumień odbije się od ściany i wróci w stronę komina. Rzecz w tym żeby woda tak krążyła żeby nie było martwych stref. Tak jak @silvia pisze daj żarcia do wody, choć ja polecił bym kostkę mrożonej ikry, jest drobna i jest jej tyle że przez dłuższy czas zaobserwujesz jak ci wszystko w zbiorniku krąży.

Większość korali (poza SPS) preferuje spokojniejszą toń co często trudno uzyskać zachowując przepływ w całym zbiorniku. Lepiej czasem dać kilka słabszych cyrkulatorów z kilku stron niż jeden mocny.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Z cyrkulacja trzeba troche eksperymentowac by uzyskac zamierzony efekt a roznice w innych zbiornikach moga byc bardzo duze...

Moj przyklad:

Do niedawna kostka 3x45 w ktorym idealnie sie spisywala CP-25 ustawiona wertykalnie i wystarczala jedna by ruszac cala woda...

Teraz w nowym akwa, ktore ma prawie taka sama ilosc wody, jednak jest sporo nizsze, za to doszlo do niego po 10-c cm z kazdej strony, pompa ustawiona w ten sam sposob juz nie wyrabia, wiec metoda prob i bledow wreszcie zawisla, niestety tym razem horyzontalnie, co juz wizualnie nie jest takie fajne, jednak zalezalo mi na jednej pompie, ktora obsluzy caly zbiornik...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dwa JVP-100. Jeden na tylnej szybie , drugi na szybie z kominem zewnętrznym i właśnie chodziło mi o ten drugi czy to nie ma wpływu na usuwanie farfocli z wody. Wydaje mi się, że to co ma zaraz wpaść to właśnie zostaje wydmuchane. Ale mogę się mylić. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.