Skocz do zawartości
lukaszkur

ATI Powermodul 6x54W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie odpaliłem nad domowym zbiornikiem szczepkowym (130x60x30) lampe Ati powermodul . Wcześniej miałem kilka zbiorników na samym T5 ale jakoś mi to nie pasowało w porównaniu do Hqi. Zreszta ten zbiornik był na 2 x Sunbeam 2x54W. Teraz jestem pod wrażeniem nie wiem czy to sprawa odbłysników czy wbudowanych wentylatorków ale mam naprade takie swiatło jak chciałem.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, pomagałem wieszać lampę :) Bardzo ładnie się światło rozchodzi, a zbiornik wygląda naprawdę jasno.

P.S.

Zostaje 6X54 czy jednak będzie 8x54 ? :D


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie na razie zostawim model na 6 świetlówek , ale zbieram kaske i do zbiornika niżej 130x60x40 wstawię lampe na 8T5ek .(na razie jest tam lampa 4x55PC i 4x54T5) ale świecą brzydziej niż powermodul.

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem od uzytkownika tej lampy, bardzo duze znaczenie maja i wiatraki i odblysniki. Wiatraki powoduja (nie wiem w jaki sposob, moze tak jak dmuchanie na papierosa - zazy sie bardziej) wzmocnienie swiatla, a odblysniki wiadomo - ati jako jedyne na rynku daja prawie dwa razy wieksza wydajnosc swietlna z jednej swietlowki. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon najciekawsze jest to że te odbłyśniki z pozoru wyglądają identycznie jak zwykłe, czyli aluminium polerowane. Wydaje mi się że jedyną zauważalną różnicą jest ich kształt. Jak patrze na swoje zwykłe odbłyśniki to są jakby bardziej rozgięte niż te ATI. Może przez to że tamte bardziej dolegają do świetlówki więcej światła jest odbijane do dołu, a w tych tradycyjnych jest ono jeszcze częściowo rozpraszane na boki ?


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to bylo tylko kwestia ksztaltu, to inne firmy juz puscilyby to na rynek, tak mi sie wydaje. testy porownawcze prowadzone byly na naprawde wielu odblysnikach o roznych ksztaltach. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szymon twój zbiornik jest tylko oświetlany T5 czy masz też HQI


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa razy 250w 12kk, cztery t5 ati 80w blue plus, jedna ati 54w blue plus i trzy ati 54w blue actynic. pzdr

edit - nastepne zarniki beda conajmniej 16kk


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon a te żarniki to jakiej firmy a co sądzisz o świetlówkach KORALLEN ZUCHT T5 CORAL FIJI PUPLE 80W zastanawiam się czy u siebie ich nie zastosować bo teraz mam 4 x 80 w blue plus i 3 x 250 w HQI (żarniki AM 13000K) dobrze by było wcisnąć jeszcze jedną belkę 2 x 80 w T5

(a tak wogóle to ze Starogardu Gdańskiego do Elbląga jest nie daleko może powymieniamy sie szczepkami


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

Wiatraki powoduja (nie wiem w jaki sposob, moze tak jak dmuchanie na papierosa - zazy sie bardziej) wzmocnienie swiatla, a odblysniki wiadomo - ati jako jedyne na rynku daja prawie dwa razy wieksza wydajnosc swietlna z jednej swietlowki

:)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

Wiatraki powoduja (nie wiem w jaki sposob, moze tak jak dmuchanie na papierosa - zazy sie bardziej) wzmocnienie swiatla,

Przejżałam całe archiwum i nie znalazłam odpowiedzi :), a mam takie pytanie: Jaką mocą wiatraka trzeba dmuchać na LEDa, żeby otrzymać tyle światła co z 150W HQI? :haha


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa, trzeba zastosować cooler do CPU, ale taki za co najmnije tysiąc zł.

Tanszy nie da rady :)

I do niego turbine.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

@Ewa, trzeba zastosować cooler do CPU, ale taki za co najmnije tysiąc zł.

Tanszy nie da rady :)

I do niego turbine.

A czy można taniej i DIY? i np. przerobić centralkę od odkurzacza centralnego, tą z cyklonem? :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz- wpadnę w sobotę Cię pomęczyć to zobaczę lampę:):yes.

Pomęczę paru wpływowych ludzi:) i jeszcze sobie taką kupię. Powiedz mi jakie oryginalnie ATI wpakowało tam świetlówki?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa i Piotr - zadzwoncie do Krzyska Tryca i pogadajcie o tej technologii, wszystko wyjasni;) ja power modul nie mam u siebie, napisalem tylko to co mi mowil. Pozdrawiam

Rako - zapraszam do Starogardu

edit - Piotr zastanow sie co piszesz w postach, bo czasami zal czytac, radzilbym sie zajac glonami w zbiorniku bardziej niz tu profesorowac. musialem to napisac. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie pierwsza "ciekawa" teoria Pana Krzyśka chyba do niego przedzwonie i posłucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to ja już się pogubiłem:yes

Z tymi wiatrakami co zwiększają wydajność oświetlenia to jaja czy serio takie cuda robi ATI:)?

Słyszałem coś, że mają ściemniane lampy- to te z serii powermodul czy sunpower?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wiatraków nie poświeciła by dłużej jak kilka godzin i przerwa – przy takiej ilości rur temperatura dla elektroniki jest za duża. Co do rur to tak samo jak z żarnikami temperatura nie powinna być za niska i za wysoka. Ale bardziej chyba szkodzi im niska temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO lampa z taka ilością rur będzie się grzała – w statecznikach zabezpieczenie termiczne będzie wyłączało co jakiś czas lampę . jeśli nawet jej nie wyłączy temp w obrębie rur wzrasta i to sporo , świetlówka T5 ma zalecany przedział temp pracy jeśli on jest sporo większy może świecić słabiej. Dlatego wiatraki w ATI nie powodują wzrostu mocy świecenia a raczej zapobiegają jej zmniejszeniu.

Po piwie tak mi się wydaje:) pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olekszwarc

ATI nie dodaje świetlówek do lamp bo wyszłoby za drogo :) A co do ściemniania się to powermodul Łukasza chyba tego nie posiada bo do kontaktów idą 2 wtyki i zasilacz od radiatorków. Co prawda jest jakaś puszka ale nie ma na niej żadnej regulacji, śmiem twierdzić że poprostu przechodzą przez nią kable i robią się w jeden do lampy.


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Łukasz mi mówił, że któraś z tych lamp jest ściemniana chyba(?):).

Kurde, a myślałem, że te ceny to już ze świetlówkami:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

to nie pierwsza "ciekawa" teoria Pana Krzyśka chyba do niego przedzwonie i posłucham :)

Właśnie przez tego typu wypowiedzi, to forum, odstrasza nieprzeciętnych akwarystów do odzywania się i dzielenia bardzo bogatą wiedzą.

Te lampy ATI coś w sobie mają. Opinia dotycząca niesamowitego światła jakie wytwarza ta lampa krąży od dłuższego czasu.

PS. Życzę wszystkim "szydercom" takiego baniaka jak ma Szymon lub Krzysiek Tryc


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te wypowiedzi i sie zacząłem zastanawiać czy aby rzeczywiście oryginalna lampa t5 firmy ATI lepiej świesi niż t5 DIY.

Może i jest jakaś minimalna różnica w świeceniu stateczników oryginalnych(o ile frma ATI takie produkuje) a np. EMC ale gwarantuje że nasze oko tego nie zobaczy. Ja mam w swojej lampie DIY 10 św Ati i wietraczki są po to aby chlodziły ustrojstwo bo się poprostu wylączy i będziemy mieć Dyskotekę.

Mam też chłodzenie swietlówek bo temperarurę wytwarzają b.wysoką.

Jedyne w co mogę uwierzyć , chodzi o mocniejsze światło z oryg.Ati to idealnie dopasowane parametry statecznika do świetlówki.

Kwestii odbłyśnika nie poruszam ale oczywiście ma to bardzo duże znaczenie w %-wym odbiciu światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będąc w siedzibie ATI usłyszałem również teorie lepszego świecenia świetlówek dzięki wentylatorm . Możliwe że jednak po prostu w innych lampach ta temperatura jest po prostu za wysoka i tyle . Może to być wytłumaczeniem dlczego AM nową serie lamp Ocean Light wypuszcza z zewnętrznym statecznikiem do T5.

Mam w domu lampe Arcadia na T5 i Aqua Medic Sunbeam (kilka sztuk) oraz przeróbkę Bizonika z Lampa Atmana DR 80, mam też oświetlenie DIY i wszystkie te T5 świecą slabiej niż Powermodul . Odbłyśniki faktycznie są inne.

Co do stateczników ATI ich nie produkuje używają głównie Vaslocha.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wtrace tylko tyle ze pokico nie stac mnie na orginalna lampe ale zamowilem sobie swietlowki ati bo czas na wymiane.zobacze czy sa tak dobre jak wszyscy pisza:D:D:D.

pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.