Skocz do zawartości
Gość Zbyszek36

Plankton Reaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbyszek36

Witam.

Powycinalem rury , poprzyklejalem podstawy , ruszam pomalu z budowa Reaktorow .

(Wysokosc 60 cm srednica rur 9,5 cm)

Plankton.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

Witam.

Kto z was wie gdzie dostane takie kraniki ?lub moze ma ktos niepotrzebny to zamienie na inne czesci .

Szukalem u Gebelsa ,ale na nic ciekawego nie natrafilem :)

Mniej wiecej cos podobnego jak na ponizszym zdjeciu bedzie potrzebne , bo moglbym w sumie umiescic jakis inny kranik , ale to juz niebedzie ten sam cymes :)

pozdr....

planktonraektor2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podawałem link do takiego sklpu w polsce gdzie mają takie plasticzane złączki itd do filtracji wody. Nie wiem czy to Ci się będzie podobało;) co tam znajdziesz bo to nie jest dokładnie to o co pytasz :) ale jak już nic nie znajdziesz to może .........

http://www.amii.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

wszystkim dziekuje:) a szczegolnie tobie marx , udalo mi sie zamowic te kraniki tam gdzie podales mi tego linka :)

Przy okazji sie tez dowiedzialem dzisiaj (thx marx) ze niektory plankton mozna nawet zamrozic i po rozmrozeniu bedzie zyl :) super sprawa uwazam.

Prawde mowiac to niewiem jak to bedzie z tym planktonem , probowalem kiedys ale niezabardzo to wychodzilo , zbieram wszelkie wiadomosci na ten temat mozliwie jaknajwiecej chce wiedziec o chodowli planktonu i bedziemy probowali cos wychodowac;) oczywiscie zdam kazda relacje , nawet ta najgorsza :)

pozdr....

Ps; Ide kombinowac z oswietleniem do reaktora plankto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

jeszcze jedno mam pytanie :) chodzi o jakis przyrzad (czuly) do mierzenia natezenia swiatla , jakis "solarpanel " z tego co wiem , mozna przy pomocy takiego urzadzenia dosc precyzyjnie stwierdzic kiedy mozna odciagnac czesc chodowli planktonu zeby cala chodowla nie upadla .

Pozniej podam linka i wytlumacze dokladniej oco chodzi .

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sjwilson.net/reef/

Phytoplankton Culture

Chcialbym zrobic cos jak na zdjeciach na tej stronie

Z tego co pisze:

Podstawa do napowietrzanie i oswietlenie 16h/dobe

Trzeba kupic kulture startowa i nawoz

I powinno dzialac


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

tak w sumie mozna bylo zaczac tak jak na podanym przez Ciebie linku , a pozniej zastanawiac sie nad ulepszaniem reaktorow;)

No , ale poki co jade dalej z moimi :)

Posklejane , sprawdzilem nic nieprzeciekaja :) siedzie , zastanawiam sie nad oswietleniem .

pla1.JPG

pla2.JPG

pla3.JPG

W polowie Reaktora chyba nalezy dac ta swietlowke coby bylo sprawiedliwie:D

Ps; Dno reaktorow zrobione jest z plyty Plexi 10mm , wczesniej wyciete rowno kolko i wklejone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

p3.JPG

Zrobilem oswietlenie , sprawdzilem nic sie dodatkowo niepotrzebnie niegrzeje od swietlowki czyli wszystko ok:)

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

http://www.meerwasser-aquaristik.de/shop/catalog/default.php?cPath=56

jesst zywa skala z Fiji , ale tylko na wysylke w samych Niemczech.

Qrcze musze dzwonic jutro do Waldschut w Niemczech , to jest zaraz odemnie 30km , maja tam jakis sklep z akwarystyka slodkowodna , moze mi sie uda go namowic zeby mi te kamienie sciagnal :)

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

czesc grzesiek:)

2x 20 kg , a pozniej pewnie jeszcze ze 20 kg.

pozdr....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetlówkę wcisnąłeś w rurę z PVC, po co? zabiera część światła. Jeśli już jest w rurze to czemu nie centrycznie w środku reaktora? Wklejasz ją w dół reaktora. Rurę z jednej strony zaślepiasz bo to jarzeniówka z konektorem jednostronnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

witam:)

Widze , ze sie nie domysliles jeszcze dlaczego:D

@1. Poniewaz trzeba bylo ta swietlowke jakos zamocowac:) do wody bezposrednio swietlowki nie wsadze :(

@2. Dlatego ze ; podejrzewam temperatura wody w reaktorze pewnie po jakims czasie wynosila by okolo 100 stopni:D :)

pozdr.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.