Skocz do zawartości

Historia edycji

Darek85

Darek85

Też wydaje mi się że może to być kiepski test. Ja dozuje Balinga patrząc na zachwiania Ca. Używałem już kilku różnych soli i zawsze wartości Mg były poza skalą Salieferta Mg>1500. Dziwne że notujesz spadki magnezu kiedy wapń stoi. Magnez uczestniczy w kalcylikacji wapnia więc i Ca powinno być niskie. Chyba że masz kiepską sól która ma bardzo niski poziom magnezu i podmianami sam go zbijasz. W takim przypadku podbijanie go chlorkiem magnezu jest bez sensu bo może w soli brakować też innych elementów i wyjalawiasz wodę przez jej dalsze używanie. 

-Sprawdź wodę innym testem albo ICP.

-Sprawdź wartość Mg w świeżej solance.

Jeżeli pomiar w zbiorniku będzie rzeczywiście niski a solanka OK to pozostają kiepskie proszki od Balinga. 

Darek85

Darek85

Też wydaje mi się że może to być kiepski test. Ja dozuje Balinga patrząc na zachwiania Ca. Używałem już kilku różnych soli i zawsze wartości Mg były poza skałącznie Salieferta Mg>1500. Dziwne że notujesz spadki magnezu kiedy wapń stoi. Magnez uczestniczy w kalcylikacji wapnia więc i Ca powinno być niskie. Chyba że masz kiepską sól która ma bardzo niski poziom magnezu i podmianami sam go zbijasz. W takim przypadku podbijanie go chlorkiem magnezu jest bez sensu bo może w soli brakować też innych elementów i wyjalawiasz wodę przez jej dalsze używanie. 

-Sprawdź wodę innym testem albo ICP.

-Sprawdź wartość Mg w świeżej solance.

Jeżeli pomiar w zbiorniku będzie rzeczywiście niski a solanka OK to pozostają kiepskie proszki od Balinga. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.