Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

4 minuty temu, Pawelo2222 napisał:

I tu się mylisz, testy były jak najbardziej sensowne. Dysponując upsem (modyfikowany ever cds500 pro) zasilaczem buforowym 24V i dwoma akumulatorami chciałem sprawdzić, który układ będzie dłużej działał w wyniku zaniku napięcia. Do zasilacza tak i tak potrzeba dwa akumulatory 12V żeby otrzymać 24V. A jeśli ups poprzez podłączenie tych samych dwóch akumulatorów równolegle, działałby dłużej niż z. buforowy nie miałbym logicznego powodu, żeby wymienić ups na z. buforowy. Dołożyłbym tylko dodatkowy akumulator do upsa i już. Dlatego też wspomniałem, że w praktyce różnice w czasie działania obu układów są bardziej rozbieżne niż w teorii. A w moim zdaniem w zasilaniu awaryjnym chodzi o to, żeby układ działał jak najdłużej w chwili awarii, nie jak jesteśmy w domu i możemy zadziałać, a jak jesteśmy poza domem, na wyjeździe czy urlopie.

Oddaj tego Evera na gwarancje. Sprawność na poziomie 37,5% jest dużo poniżej karty katalogowej tego urządzenia. W UPS miałeś dwukrotnie większą pojemność aku a mimo to trzymał krócej o godzinę według Twojego "doświadczenia".  Cóż moje Every trzymają zdecydowanie dłużej.

Jakie było obciążenie podpięte w czasie testów, jaka była pojemność aku pojedynczego ? To tak w ramach weryfikacji.

VDR

VDR

1 minutę temu, Pawelo2222 napisał:

I tu się mylisz, testy były jak najbardziej sensowne. Dysponując upsem (modyfikowany ever cds500 pro) zasilaczem buforowym 24V i dwoma akumulatorami chciałem sprawdzić, który układ będzie dłużej działał w wyniku zaniku napięcia. Do zasilacza tak i tak potrzeba dwa akumulatory 12V żeby otrzymać 24V. A jeśli ups poprzez podłączenie tych samych dwóch akumulatorów równolegle, działałby dłużej niż z. buforowy nie miałbym logicznego powodu, żeby wymienić ups na z. buforowy. Dołożyłbym tylko dodatkowy akumulator do upsa i już. Dlatego też wspomniałem, że w praktyce różnice w czasie działania obu układów są bardziej rozbieżne niż w teorii. A w moim zdaniem w zasilaniu awaryjnym chodzi o to, żeby układ działał jak najdłużej w chwili awarii, nie jak jesteśmy w domu i możemy zadziałać, a jak jesteśmy poza domem, na wyjeździe czy urlopie.

Oddaj tego Evera na gwarancje. Sprawność na poziomie 37,5% jest dużo poniżej karty katalogowej tego urządzenia.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.