Skocz do zawartości

Historia edycji

R3BEL

R3BEL

Cześć,

Mam dylemat dotyczący umiejscowienia pomp cyrkulacyjnych w nowym zbiorniku 360L (100x60x60). Ale może na wstępie napiszę jak wygląda sytuacja. Ze względu na możliwe umiejscowienie akwarium niestety będzie je można oglądać tylko z przodu oraz prawej strony, dlatego też w tych miejscach zastosowałem szkło jest OW. W tych okolicznościach planowałem aby pompy cyrkulacyjne (2x Maxspect Gyre 330) umiejscowić na tylnej ścianie, która nie będzie używana oraz wylot powrotu z komina (zasilany przez pompę Maxspect Turbine Duo 6K) także skierować w kierunku przedniej szyby, tak aby na całej szerokości akwarium zapewnić odpowiednią cyrkulację wody. Jednakże mam pewne obawy czy ustawiając w ten sposób zapewnię odpowiedni przepływ w lewej części akwarium, w której jest komin(o wymiarach 24x12x55), czy nie będą powstawały tam martwe strefy w okolicach dna komina? W ostateczności mogę zamontować oba cyrkulatory po przeciwległych stronach akwarium, ale wolałbym osobiście tą prawą szybę zostawić pustą (z kilku powodów).

Czy ktoś miał podobny dylemat? Jak to wyglądało w przypadku Waszych zbiorników? Zdaję sobie sprawę, że najlepiej wszystko wychodzi w praktyce, jednakże jeśli to możliwe to chciałbym wiedzieć przed zalaniem czy mój pomysł ma w ogóle w takich warunkach rację bytu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, uwagi.

Więcej

Akwarium_1.jpg

R3BEL

R3BEL

Cześć,

Mam dylemat dotyczący umiejscowienia pomp cyrkulacyjnych w nowym zbiorniku. Ale może na wstępie napiszę jak wygląda sytuacja. Ze względu na możliwe umiejscowienie akwarium niestety będzie je można oglądać tylko z przodu oraz prawej strony, dlatego też w tych miejscach zastosowałem szkło jest OW. W tych okolicznościach planowałem aby pompy cyrkulacyjne (2x Maxspect Gyre 330) umiejscowić na tylnej ścianie, która nie będzie używana oraz wylot powrotu z komina (zasilany przez pompę Maxspect Turbine Duo 6K) także skierować w kierunku przedniej szyby, tak aby na całej szerokości akwarium zapewnić odpowiednią cyrkulację wody. Jednakże mam pewne obawy czy ustawiając w ten sposób zapewnię odpowiedni przepływ w lewej części akwarium, w której jest komin(o wymiarach 24x12x55), czy nie będą powstawały tam martwe strefy w okolicach dna komina? W ostateczności mogę zamontować oba cyrkulatory po przeciwległych stronach akwarium, ale wolałbym osobiście tą prawą szybę zostawić pustą (z kilku powodów).

Czy ktoś miał podobny dylemat? Jak to wyglądało w przypadku Waszych zbiorników? Zdaję sobie sprawę, że najlepiej wszystko wychodzi w praktyce, jednakże jeśli to możliwe to chciałbym wiedzieć przed zalaniem czy mój pomysł ma w ogóle w takich warunkach rację bytu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, uwagi.

Więcej

Akwarium_1.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.