Skocz do zawartości

R3BEL

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    353
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Mariusz
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Skierniewice
  • Akwarium
    500L

Ostatnie wizyty

2 767 wyświetleń profilu
  1. R3BEL

    UV a KZ Cyano Clean

    Jeśli dobrze pamiętam, z tego co jakiś czas temu podawałem, to były jakieś szczepy bakterii i na czas kuracji w ogóle nie uruchamiałem UVki.
  2. R3BEL

    [500l] Fafarafa ver.2

    Być może, kwestia gustu, ja osobiście nie zwracam na to uwagi i dlatego też nie planuję nic zmieniać w tej kwestii.
  3. R3BEL

    [500l] Fafarafa ver.2

    Kolejna mała aktualizacja. Tak jak wspominałem doszła w końcu ostatnia partia nowych korali i w zasadzie na tą chwilę obsadę korali uważam za zakończoną. Na skałach za bardzo już miejsca nie ma, więc ewentualnie coś jeszcze na piasek lub coś pod skały co nie wymaga większego dostępu do światła. Teraz skupiam się na uzyskaniu lepszego wybarwienia korali - zielone zaczęły łapać powoli kolor gdy zaczął systematycznie dozować codziennie żelazo, jeszcze kwestia złapania czerwieni (potas jest ok, a i tak niektóre korale gubią kolor, głównie Acry).
  4. R3BEL

    Temperatura w Akwarium

    25,0 - 25,5 (przy tej wartości załącza się chłodziarka)
  5. R3BEL

    [500l] Fafarafa ver.2

    Jako że dawno nic nie wstawiałem postanowiłem w końcu odświeżyć swój wątek. Zacznę może od tego, że z początkiem nowego roku, kiedy to parametry powoli zaczęły się stabilizować i już rozważałem zakup pierwszych nowych korali, po raz kolejny dostałem mocnego kopa w d..ę gdyż tym razem zbiornik zaatakowała odinoza, która wybiła mi 10 z 13 ryb (w tym moją ulubioną niebieską Zebrasomę). Po raz kolejny była w domu poważna rozkmina czy dalej bawić się w akwarystykę morską, jako że nowy zbiornik nie został jeszcze obsadzony za bardzo koralami i był w zasadzie w początkowej fazie. Finalnie jak widać nie odpuściłem i w ten sposób jestem nadal z Wami. Po miesiącu kwarantanny (podmianki i non stop lampa UV) zacząłem wpuszczać pierwsze ryby i tak do trójki ocalałych (babki piaskowej, dekorki oraz borsuka) zaczęły dołączać w pewnych odstępach czasowych: 2x Amphiprion ocellaris, 3x Chrysiptera springeri, 4x Pseudanthias Squamipinnis, Acanthurus coeruleus, Ctenochaetus binotatus, Heniochus acuminatus, Gramma loreto, Paracheilinus flavianalis oraz Ecsenius stigmatura (na zdjęciu widoczny jest jeszcze Chelmon ale niestety kilka dni temu nagle przestał jeść i padł bardzo szybko). Jeżeli chodzi o obsadę korali to postanowiłem pójść w MIX: górne półki będą obsadzone SPSami, zaś na dolnych oraz piasku zagoszczą LPSy (najprawdopodobniej zrezygnuję całkowicie z miękasów, aczkolwiek będzie mi trochę żal Sinularii fluo). W najbliższym czasie dojdą jeszcze kolejne korale, a na chwilę obecną zbiornik wygląda tak. Zaszły też pewne zmiany w sprzęcie/filtracji. Wyciąłem jedną przegrodę w sumpie aby zrobić miejsce na nowy rollermat od RedSea oraz żywą skałę, która to ponownie u mnie zagościła (na szczęście nie pozbyłem się jej z poprzedniego zbiornika i cały czas moczyłem w beczce). Dodałem także własnej roboty Algae Scrubber (coś na wzór modelu CW-100 External Algae Scrubber V2) oraz ozonator Sander. Wymieniłem również jedną z pomp Vortech (pojedyncza sztuka na bocznej szybie) na rzecz AI Orbit 4 celem polepszenia cyrkulacji w akwarium oraz doszła jeszcze jedna pompa dozująca Ecotech Versa.
  6. Ja również przeszedłem z ICP AF na Fauna Marin i już przy tych testach pozostanę. Doskonale przy każdej nieprawidłowości opisują gdzie powinniśmy szukać przyczyny problemu.
  7. Kiedyś używałem tej hanki i rzeczywiście raz zrobiłem pomiar na dwóch reagentach (starym, który się kończył i nowo zakupionym) i miałem zupełnie inne wyniki. Niedługo potem zacząłem robić testy komputerem i te pokrywały się z nowym reagentem od hanki, więc coś może być z tym zakłamywaniem wyników na długo używanych reagentach.
  8. Dokładnie zestaw miałem i tak jak wspomniałem wcześniej nie pasuje on to wszystkich belek, 60cm udało mi się na tym odpalić, ale 90cm już nie działały. Powinien być konkretny model OSIX do odpowiedniej długości belek.
  9. Można do nich dokupić "Orphek OSIX 6 light controller" tylko trzeba koniecznie dobrać konkretny model do konkretnej długości belek. Ja np kupiłem model OSIX 120 i mogłem sterować belkami 60cm, ale nie mogłem już sterować tymi o długości 90cm (powinienem kupić model OSIX 90). Bez tego kontrolera możesz jedynie je włączać i wyłączać, nie ma możliwości sterowania mocą lamp.
  10. R3BEL

    Półka na korale

    Ja swego czasu używałem półki Twistmana FRAG's SHELF i się sprawdzała.
  11. Ja używam Hanna HI 782 i jestem bardzo zadowolony.
  12. Ja z kolei mogę polecić Ci OCTO (dawniej Reef Octopus). Miałem już Nyosa, Maxspecta, ale dopiero z obecnego jestem najbardziej zadowolony.
  13. R3BEL

    Reaktor wapnia

    U mnie była trochę inna sytuacja bo jednak KH miałem dosyć wysokie i przez większość czasu reaktor pracował jednak bardzo rzadko i dlatego co jakiś czas wolałem wzruszyć wodą w reaktorze (dopiero od niedawna zaczęło mocniej spadać). Natomiast jakbym miał wyłączać go tylko na noc to pewnie wyłączałbym wszystko (przez te kilka godzin pH w reaktorze nie powinno Ci się podbić jakoś znacząco), z resztą sprawdzałem zawsze Redox po dłuższej przerwie pracy reaktora i nie zauważyłem jakiegoś spadku spowodowanego ostałą wodą w reaktorze.
  14. R3BEL

    Reaktor wapnia

    U mnie ze względu spoiwo wapienne wykorzystane do sklejenia skały i przez to nadal wysokie KH reaktor od dwóch miesięcy pracuje tylko po kilka godzin na dzień (mówimy o samej pompie dozującej bo pompa reaktora miesza wodę znacznie częściej) i nie zauważyłem niczego złego z takiego działania. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.