Jump to content

R3BEL

Klubowicz
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mariusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Skierniewice
 • Akwarium
  400L

Recent Profile Visitors

2021 profile views
 1. OK, ustawiłem tak jak proponujesz, zobaczymy jakie będą efekty.
 2. Cześć, generalnie cały czas na tym samym poziomie czyli ok 330. Trzeciego dnia podczas pracy ozonatora Redox delikatnie szedł w górę, a dzisiaj stał w miejscu. Na razie nie chcę zwiększać dawki, poczekam jeszcze ze 2 tyg. i zobaczę czy będą efekty. Poniżej dane z ostatniego tygodnia. Generalnie codziennie w granicach godz. 5 mam bardzo ostre spadki w ostatnich trzech dniach.
 3. Kontroler Neptune Systems Apex
 4. Mam pytanie do osób korzystających z ozonatora. Czy kiedykolwiek mieliście tak, że po uruchomieniu ozonatora potencjał Redox zaczął Wam spadać? Od dwóch dni korzystam z ozonatora Sander 50 (skręcony na 15, z wkładem węglowym na wyjściu z odpieniacza), który ustawiony jest na pracę w godzinach 1-2 w nocy i zauważyłem, że po uruchomieniu się ozonatora o godz. 1 Redox zaczął spadać, następnie o godz. 2 kiedy ozonator się wyłączył Redox znowu zaczął rosnąć. Spadek nie był jakiś znaczny bo z 338 na 332, ale wczoraj kiedy pierwszy raz uruchomiłem ozonator Redox również dostrzegłem spadek potencjału podczas jego pracy. Z tego co do tej pory wyczytałem odnośnie ozonowania to potencjał raczej powinien wzrastać podczas pracy. Dajcie proszę znać co sądzicie o takiej sytuacji bo nie chciałbym, żeby się okazała że coś istotnego przeoczyłem.
 5. Tak wiem, że się da, nawet już korzystałem z podłączonego do niego ozonatora. Tyle tylko, że jego specyficzna konstrukcja powoduje, że woda z niego może trafiać do obiegu nie tylko z komory wylotowej, ale również przelatując górą przez sam regulator. I tak jak na wyjściu mogę umieścić jakąś skarpetę z węglem, tak już kombinowanie z węglem przy samym regulatorze, żeby woda zawierająca ozon nie trafiała mi do obiegu już nie do końca mi się uśmiecha.
 6. Czy ktoś z tu obecnych używa może odpieniacza Twistmana w połączeniu z ozonatorem? Na stronie producenta znalazłem tylko wzmiankę o ozonatorze przy modelu za prawie 20k PLN, ale ciekawi mnie czy niższe modele (np. INTEGRA-200) również są odporne na działanie ozonu. Ewentualnie jeszcze myślę o Reef Octopus Regal, bo tu producent oficjalnie podaje, że można stosować ozonator, ale wolałbym jednak zakupić rodzimy produkt. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 7. Jak nie masz czasu, a chcesz mieć akwarium w dobrym stanie to zainwestuj w rozwiązanie Neptune Apex + Trident + DOS. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że robi robotę.
 8. R3BEL

  Błąd profiluxa

  Neptune Systems Apex
 9. UPSa, tak jak większość innej elektroniki, nie powinno trzymać się w szafce ze względu na panującą w szafce dużą wilgotność. Jeśli nie masz miejsca obok szafki to umieść go dalej od szafki (u mnie UPS stoi 3m od szafki). Akumulator 9Ah moim zdaniem nie ma sensu, jak Ci się trafi dłuższy zanik prądu to na nic Ci się zda tak mała pojemność.
 10. Moim zdaniem wszystko zależy od tego co masz w sumpie, w jaki sposób prowadzisz swój zbiornik. Ja np. mam sumpie w zasadzie całą filtrację biologiczną i w przypadku dłuższego braku zasilania nie mogę sobie pozwolić na to żeby woda w sumpie nie była natleniona i żeby nie było przepływu przez złoże. Dlatego zdecydowałem się na pompę, a nie na cyrkulację. Generalnie, żeby woda była dobrze natleniona, to powinienem jeszcze poza pompą podłączyć do UPSa odpieniacz, ale ze względu na to, że mam mocną pompę to sama jej praca wymusza dość spory ruch wody, no i bez odpieniacza dłużej jestem w stanie podtrzymać bez prądu akwarium.
 11. Mam dokładnie jak kolega benua, czyli inverter Volta (Inverter 12V/230V 800W Volt SinusPRO 800E) plus akumulator żeloway 100Ah. Koszt może nie jest niski, ale porównując do tego co się ma w akwarium to zakup jest wart swojej ceny.
 12. Ja u siebie mam UPSa, do którego aktualnie mam podłączona tylko pompę obiegową (wcześniej była jeszcze cyrkulacja) i przy ostatnim braku zasilania przez ponad pół dnia spokojnie to wystarczyło.
 13. W komplecie (mówimy o serii S/M/L2) jest niestety podłączenie calowe, ale np w moim modelu M2 udało mi się wykorzystać elementy (m.in fragment dwuzłączki) rodzimej hydrauliki bez stosowania przejściówek.
 14. Maxspect jest ok, sam miałem dwie (Turbine Duo 6k i 9k), ale dopiero po przejściu na Ecotech Vectra mogę śmiało powiedzieć, że to był najlepszy wybór, niestety cena jeszcze wyższa niż Maxspect.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.