Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

1 godzinę temu, Paragon napisał:

Czy jest jakieś urządzenie które wzmacnia sygnał wifi, nie chodzi mi o repeater który tworzy nowa sieć

Zależy co chcesz osiągnąć. Na wzmacniaczu sygnały wifi możesz ustawić by SSID był ten sam, choć to może generować problemy w miejscach gdzie siła sygnału jest niska. Jeśli już, warto szukać takich wzmacniaczy z zewnętrznymi antenami.  Te działają i zainstalowałem ich już z kilkanaście i nie ma problemu w miejscach gdzie siła sygnału jest duża. 

Jeśli chcesz  jednak bardziej "inteligentną" sieć polecam np. Ubiquiti Unifi czy Microtik (CapsMan, WDS Mesh etc.). Działa równie dobrze i masz "pływające profile zabezpieczeń' i "łaczysz sie do najsliniejszego sygnału". Urządzenia zapięte do różnych AP (SSID jest ten sam) widzą się itd itd.

 

 

 

VDR

VDR

Godzinę temu, Paragon napisał:

Czy jest jakieś urządzenie które wzmacnia sygnał wifi, nie chodzi mi o repeater który tworzy nowa sieć

Zależy co chcesz osiągnąć. Na wzmacniaczu sygnały wifi możesz ustawić by SSID był ten sam, choć to może generować problemy w miejscach gdzie siła sygnału jest niska. Jeśli już, warto szukać takich wzmacniaczy z zewnętrznymi antenami.  Te działają i zainstalowałem ich już z kilkanaście i nie ma problemu w miejscach gdzie siła sygnału jest duża. 

Jeśli chcesz  jednak bardziej "inteligentną" sieć polecam np. Ubiquiti Unifi czy Microtik (CapsMan, WDS Mesh etc.). Działa równie dobrze i masz "pływające profile zabezpieczeń' i łaczysz sie do najsliniejszego sygnału. Urządzenia zapięte do różnych AP (SSID jest ten sam) widzą się itd itd.

 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.