Skocz do zawartości

Historia edycji

jacgues

jacgues

5 godzin temu, SlawwPmi napisał:

Dzięki twoja praca robi wrarzenie i ten ogrom pracy w nią włożone. moja lampa będzie nieco skromniejsza bo tylko 192w na diodach 3w, 90cm długa. sterowana arduino od magu 6 kanałów. Chłodzona wentylatorami. Wybrałem takie zestawienie ledów.

lampa 111.JPG

Też robię lampy LED na zamówienie. Co prawda nie takie konstrukcje jak autor tematu, ale coś tam się już robiło.
Moim zdaniem zaproponowałbym jednak większy udział białych diod o niższej temperaturze (8500 - 10 000K) i jednak trochę więcej diod niebieskich względem RB.
Dlaczego? Ponieważ masz ich dużą dominację co w zestawieniu z 420 i 430nm da zbyt mocną, fioletową poświatę. (obejrzyj sobie spektrum RB, dają trochę fioletu same w sobie). Zastanowiłbym się też czy przypadkiem 6x Cyan to nie za dużo. Prawdopodobnie około 4x byłoby w sam raz.

jacgues

jacgues

5 godzin temu, SlawwPmi napisał:

Dzięki twoja praca robi wrarzenie i ten ogrom pracy w nią włożone. moja lampa będzie nieco skromniejsza bo tylko 192w na diodach 3w, 90cm długa. sterowana arduino od magu 6 kanałów. Chłodzona wentylatorami. Wybrałem takie zestawienie ledów.

lampa 111.JPG

Też robię lampy LED na zamówienie. Co prawda nie takie konstrukcje jak autor tematu, ale coś tam się już robiło.
Moim zdaniem zaproponowałbym jednak większy udział białych diod o niższej temperaturze (8500 - 10 000K) i jednak trochę więcej diod niebieskich względem RB.
Dlaczego? Ponieważ masz ich dużą dominację co w zestawieniu z 420 i 430nm da zbyt mocną, fioletową poświatę. (obejrzyj sobie spektrum RB, dają trochę fioletu same w sobie).

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.