Skocz do zawartości
CzarneSlonca

Ustwienie Odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zabijcie mnie bo temat jak sadze byl juz poruszany ze 100x.

Akwa dziala juz od grudnia ale caly czas nie daje mi spokoju praca odpieniacza. Jest to midiflotor z AM. Chodzi o to ze bardzo malo odpienia...tzn odpienione bagno to jest totalna czarna kawa. Nie umiem go ustawic tak zeby syfek w kubku byl bardziej przejzyszty lub bardziej plynny. Zdarza sie ze piana zatyka szyjke ktora prowadzi to kubka i dopiero jak ja oczyszcze to znow po 3 dniach cos tam wypieni...

Na poczatku myslalem ze jest to spowodowane mala obsada ale teraz obsada juz znaczaca i dalej takie samo odpienianie...nic nie daje wieksze/mniejsze zanuzenie...powietrze tez pompuje na maksa i ciagle jest ustawiony jakby na sucha piane...Czemu tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz cos kopiacego piasek i unoszace sie czasteczki zalamuja piane? Niektore odpieniacze potrzebuja duzo czasu zeby znowu zaczac pienic.

Nie zauwazyles czy piana opada gdy wrzucisz rybom jedzenie?

Trudna sprawa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm odpieniacz jest w sumpie i raczej nie ma tam nic kpiaceg piasek...owszem zbiera sie troche syfku czasem na dnie ale n tam sobie lezy i tyle. Moze ja go ustawiam za gleboko? Czy jest to mozliwe...teraz mam go wepchnietego na maksa do wody ile tylko sie da. Kubek zaczyna sie doslownie 2cm nad tafla wody w sumpie...jeszcze jedno czy ok4 cm pod spodem odpienka wystarcza zeby zasysal wode jak nalezy? czy slup wpdy pod nim musi byc wiekszy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego odpieniacza. Moze ktos inny opowie jak gleboko ma go u siebie.

Nie chodzi mi o cos, co kopie piasek w sumpie, tylko w akwarium:D. Jakies drobinki moga byc porywane przez cyrkulacje i trafiaja na dol do odpieniacza. Byc moze to one przeszkadzaja w wytworzeniu piany?

Moze pompa daje za malo powietrza?

Jest Was kilku w Krakowie, to moze ktos pozyczy Ci swoj odpieniacz na tydzien i sprawa sie wyjasni.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Midiflotora.

IMHO kluczowa sprawa to jest ilość powietrza.

Primo: zasyfienie samej kostki.

Secundo: wydajność pompki.

Ad.1. Nie każda kostka (na zużytych ok.10szt. trafiła się jedna) jest tak samo "porowata" i nie odprowadza dobrze powietrza. A i tez dość szybko zarasta syfem. Od kiedy mam światło nad glonowym i częściowo też oświetla odpieniacz to wyraźniej szybciej kostka zarasta.

Ja w charakterze mam coś ze Szkota :D i kostki "regeneruje" szlifierką kątową :) szlifując tarczą do metalu zarośnięte ścianki.

Na długo to nie pomaga, ale zawsze trochę ...

Ad.2. Mam pompke Mistral 300 (chyba 300) i kiedyś pękła membrana (tzn. trochę pękła). Oczywiście "wylazł ze mnie Szkot" (przy okazji żona rozwodem zagroziła), i "regenerowałem" membrane.

Tzn. kupiłem paczkę prezerwatyw (żona nie uwierzyła że to do pompki-stąd awantura) no naciągnąłem na membrane od dołu.

No i bingo, działało :D .... 2 tygodnie :)

(ale i tak niezłe prezerwatywy, licząc 50 cykli wsunięć i wysunięć na sekunde (50Hz w sieci elektrycznej), razy 3600 razy na godzinę razy 24 godziny/doba razy 2 tygodnie) :D

Przy nowej kostece i sprawnej membranie, i z regulacją pommy na full powietrza, w midiflotor powietrze środkową rurą leci do góry i zakręca prawie do samego dołu. W tej rozszerzonej części na dole odpieniacza dopiero się zatrzymuje.

@czarne,

może masz za mało powietrza? Może kostka zasyfiona? A może wężyk przydepnąłeś?

Nie ma siły, opuszczasz odpieniacz (kiedyś opuściłem tak, że prawie kubek wody dotykał) i MUSI być mokra piana.

Normalnie mam ustawiony jakieś 4-5cm dół kubka od powierzchni wody.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.