Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

53 minuty temu, ZielonyAmator napisał:

Któregoś razu zimą kupiłem koralowce. Wróciłem do domu parę godzin później niż planowałem, woda w boxie wychłodziła się szybciej niż się spodziewałem i miała 14-15 stopni. Z zakupionych koralowców (na pewno była tam euphyllia) nic nie padło. Kupiłem również jeżowca i nic mu nie było. 

Mnie przyszła kiedyś Gonioporka, woda około 13 stopni, nie przeżyła.  Ale przeżyły mi wszystkie korale które przyszły w temperaturze 16-17 stopni. Było to jednak krótkotrwałe, korale szły ponad dobę, z czego pewnie połowę czasu woda miała jeszcze właściwą temperature. Gdyby taka temperatura miała być kilka dni w akwarium, to nie wiem, czy by dały radę, dlatego mi się wydaje że te 18 stopni to już jest taka graniczna wartość. Nie wiem też, ile są w stanie wytrzymać ryby. 

Sorki za offtop.

Tamara, jeśli przeżyły wieloszczety to może nie ma potrzeby wybielacza używać, tylko porządnie przeplukac skały w solance kilka razy, aby to, co przeżyło nie padło?

Nik@

Nik@

47 minut temu, ZielonyAmator napisał:

Któregoś razu zimą kupiłem koralowce. Wróciłem do domu parę godzin później niż planowałem, woda w boxie wychłodziła się szybciej niż się spodziewałem i miała 14-15 stopni. Z zakupionych koralowców (na pewno była tam euphyllia) nic nie padło. Kupiłem również jeżowca i nic mu nie było. 

Mnie przyszła kiedyś Gonioporka, woda około 13 stopni, nie przeżyła.  Ale przeżyły mi wszystkie korale które przyszły w temperaturze 16-17 stopni. Było to jednak krótkotrwałe, korale szły ponad dobę, z czego pewnie połowę czasu woda miała jeszcze właściwą temperature. Gdyby taka temperatura miała być kilka dni w akwarium, to nie wiem, czy by dały radę, dlatego mi się wydaje że te 18 stopni to już jest taka graniczna wartość. Nie wiem też, ile są w stanie wytrzymać ryby. Macie jakieś doświadczenia z rybką która przyszła w za zimnej wodzie?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.