Skocz do zawartości

Historia edycji

Beti

Beti

@Iceberg:D

co ja tam wiem...

Platygyra w sumie łatwy Lps ale za dużo jodu okazuje brązowienie mam dwa rodzaje fluo.

Turbinaria paltata mam 1 szt  zielona,bardzo ciekawa poziom średni wymaga dużo światła

Trachyphylia świetny koral,odmian wow poziom średni mam 3szt.

Lobophyllie mam 2 szt i powiem to chyba koral na skałę nie lubi dotyku z piaskiem,ogólnie poziom utrzymania średni;)

za to calustlera od rana do wieczora super ten koral jakoś u mnie nie wykazuje problemów.

Goniopora i tu powiem tak,trochę długi temat,ogólnie polecam ale do zbiornika stabilnego biologicznie,wrażliwa na skoki Kh ,wymaga dużo światła.

Catalaphyllia to powiem ładny koral i jeśli chodzi o trudność,powiem łatwy.

Euphilie mam 3 rodzaje i też nie powiem że są jakoś szczególnie łatwe ale daję radę.

Echinophyllia to jak u niektórych xenia rośnie szybko nie mam z tym koralem problemu.

Cynarina lacrymalis,lubi stawić focha na 3 dni i jest pokurczona jak akordeon :)

Favia mam zieloną,to samo co platygyra dużo jodu brązowieje.

Fungia nam 2 odmiany,szczerze polecam latwy koral a piękny.

Karmienie lps ja to robię 2 x na tydz w postaci 

-wrotki

-fito mix plus suchy z Af

juz nie stosuję fitoplanktonu.

Pipeta w ruchu,falowniki stop na 20min

 

Trudno też miec mix koralowy tak jak ja to mam,ale bardzo pilnuje 

zasolenia,kh

resztę można doczytać w moim wątku :)jak kogoś interesuje suplemetacja przy Lps itd.

Jedno jest pewne przy dużej ilości Lps no3 min 5 a po4 0.06 ja tak trzymam,pojawienie się niższych wartości lps grymasi.

 

Nie bardzo wiem co jeszcze napisać,bo uważam że każdy Lps ma inne wymagania z moich obserwacji :)

piękne korale:wub: i tyle..

uważam że każdy koral będzie też inaczej reagował u każdego z nas ale to już każdy wie.

to tylko moje obserwację,z przyjemnością też poczytam od innych :)

pozd :)

 

Edit,wlasnie Dunka zapomnialam,też rośnie raczej mało wymagająca papu z pipety obowiazkowo

 

 

 

Beti

Beti

@Iceberg:D

co ja tam wiem...

Platygyra w sumie łatwy Lps ale za dużo jodu okazuje brązowienie mam dwa rodzaje fluo.

Turbinaria paltata mam 1 szt  zielona,bardzo ciekawa poziom średni wymaga dużo światła

Trachyphylia świetny koral,odmian wow poziom średni mam 3szt.

Lobophyllie mam 2 szt i powiem to chyba koral na skałę nie lubi dotyku z piaskiem,ogólnie poziom utrzymania średni;)

za to calustlera od rana do wieczora super ten koral jakoś u mnie nie wykazuje problemów.

Goniopora i tu powiem tak,trochę długi temat,ogólnie polecam ale do zbiornika stabilnego biologicznie,wrażliwa na skoki Kh ,wymaga dużo światła.

Catalaphyllia to powiem ładny koral i jeśli chodzi o trudność,powiem łatwy.

Euphilie mam 3 rodzaje i też nie powiem że są jakoś szczególnie łatwe ale daję radę.

Echinophyllia to jak u niektórych xenia rośnie szybko nie mam z tym koralem problemu.

Cynarina lacrymalis,lubi stawić focha na 3 dni i jest pokurczona jak akordeon :)

Favia mam zieloną,to samo co platygyra dużo jodu brązowieje.

Fungia nam 2 odmiany,szczerze polecam latwy koral a piękny.

Karmienie lps ja to robię 2 x na tydz w postaci 

-wrotki

-fito mix plus suchy z Af

juz nie stosuję fitoplanktonu.

Pipeta w ruchu,falowniki stop na 20min

 

Trudno też miec mix koralowy tak jak ja to mam,ale bardzo pilnuje 

zasolenia,kh

resztę można doczytać w moim wątku :)jak kogoś interesuje suplemetacja przy Lps itd.

Jedno jest pewne przy dużej ilości Lps no3 min 5 a po4 0.06 ja tak trzymam,pojawienie się niższych wartości lps grymasi.

 

Nie bardzo wiem co jeszcze napisać,bo uważam że każdy Lps ma inne wymagania z moich obserwacji :)

piękne korale:wub: i tyle..

uważam że każdy koral będzie też inaczej reagował u każdego z nas ale to już każdy wie.

to tylko moje obserwację,z przyjemnością też poczytam od innych :)

pozd :)

 

 

 

 

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.