Skocz do zawartości

Historia edycji

Słony leszcz

Słony leszcz

10 godzin temu, Guban88ok3m napisał:

za każdym razem przed robieniem wody odłączam żywice aż po membranie będzie 10-9 i wtedy podłączam spuszczam jeszcze ok 20 minut i po wymianie wkładu mam 0 a po ook miesiącu mam już 3

10 po membranie to dużo (ja zimą miałem 3-4, teraz jak woda w sieci cieplejsza - 1). Im wyższy wynik TDS po membranie, tym szybciej żywica się zużyje. Może pora wymienić membranę, a może płukać dłużej/lepiej. Ogólnie, nie wystarczy tylko wylać wody trochę, najlepiej mieć takie obejście na ograniczniku przepływu zrobione, żeby przy płukaniu woda swobodnie leciała przez membranę do ścieku. Wody po żywicy nie ma sensu wylewać, jeśli jest 0 na tds. A na pewno nie lać 20 minut do ścieku, może chwilę. Polecam artykuły o odwróconej osmozie na reefhub, sporo Ci rozjaśnią. Na forum też jest masa tematów o filtrach, problemach i usprawnieniach.

Słony leszcz

Słony leszcz

9 godzin temu, Guban88ok3m napisał:

za każdym razem przed robieniem wody odłączam żywice aż po membranie będzie 10-9 i wtedy podłączam spuszczam jeszcze ok 20 minut i po wymianie wkładu mam 0 a po ook miesiącu mam już 3

10 po membranie to dużo (ja zimą miałem 3-4, teraz jak woda w sieci cieplejsza - 1). Im wyższy wynik TDS po membranie, tym szybciej żywica się zużyje. Może pora wymienić membranę, a może płukać dłużej/lepiej. Ogólnie, nie wystarczy tylko wylać wody trochę, najlepiej mieć takie obejście na ograniczniku przepływu zrobione, żeby przy płukaniu woda swobodnie leciała przez membranę do ścieku. Wody po żywicy nie ma sensu wylewać, jeśli jest 0 na tds. A na pewno nie lać 2 minut do ścieku, może chwilę. Polecam artykuły o odwróconej osmozie na reefhub, sporo Ci rozjaśnią. Na forum też jest masa tematów o filtrach, problemach i usprawnieniach.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.