Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

IE 7.0 contra Nano-Reef 1:0 przegrywa Nano-Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie 1:0 dla IE

Zainstalowałem Viste, tutaj IE 7.0 jest już od razu przy instalacji (nikt się nie pyta, czy chcę 7 czy 6 wersje),

a strona forum nano-reef wygląda tragicznie.

Brakuje jakiś 30% prawej części strony.

Całe prawe menu niewidoczne.

W górnym menu widać (od lewej):

Użytkownicy Profil Moje Pliki Moj dziennik Brak nowy [i tu się kończy strona urwana w połowie słowa - nowych wiadomości]

Ja wiem, że większość używa IE 6 (sam używam na moim deskop z WinXP), ale kupując laptopa dla żony, za Viste Premium dopłaciłem tylko 35zł w porównaniu do XP Home, więc sądzę, że coraz więcej osób będzie miało ten problem.

Przemku, jest szansa aby coś z tym zrobić?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

Ja wiem, że większość używa IE 6

Wypraszam sobie, ja akurat używam firefoxa i nie mam żadnych problemów. Nie mam parcia na rzeczy małe i miękkie :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do softu to i tak wista jest narazie w powijakach i zanim bedzie działać dobrze to minie pewnie z rok (analogiczna sutuacja była z XP dopiero drugi service pack postawił ten system na nogi). Vista bardzo spowalnia komputer i tak już zostanie ale każdy program czy nawet gra potrzebóje praktycznie 2x wieksze wymagania w stosunku do XP. Także nie opłaca sie dopłacać do visty bo można sporo zaoszczędzić na samym xp i office niedługo xp bedzie kosztował 3 $

http://www.wifi-networks.pl/content/view/235/1/

dla mnie walka xp :vista 9:1 (1 za fajne bajery ale i tak przy linux'ie z beryl'em vista sie chowa)

a co do samej przegladarki (zgodzę sie z panią @Ewą) najlepsza jaka jest to mozilla-firefox, noi opera jak ktoś by sie czepiał.

co do ładowania sie tylko części strony ja też czasem tak mam wynika to raczej z obciązenia strony nano-reef (po naciśnieciu klawisza F5 wszystko gra). jeśli jednak to wina IE to pozoastaje ściagniecie wszystkich łatek lub instalacja jednej z powyższych

pozdrawiam


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest juz ten temat byl poruszany ale nic sie nie zminilo od tamtej pory ja mam tylko pierwsze litery z menu forum


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak jest juz ten temat byl poruszany ale nic sie nie zminilo od tamtej pory ja mam tylko pierwsze litery z menu forum


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidowski - jednak kupujac kompa do zastosowan biurowych, czyli pewnie o zywotnosci 3-4 lat (szczegolnie laptopy), to chyba warto postawic na nowy system

dodatkowo jakos nie zauwazylem 2x wolniejszej pracy gier na visie, czesc tytulow dziala nawet porownywalnie szybko, innym problemem jest niekompatybilosc z duza iloscia gier i peryferiow - dlatego nie warto instalowac visty na maszynie sluzacej glownie do rozrywki

temat juz byl jak zauwazyl kiwalski i nawet z tego co pamietam przemek lub azmodan sie do niego ustosunkowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa, na Foxie nie masz czasem forum sprasowanego do 2/3 ekranu liczac od lewej? Mi tak to wychodzi i za chiny nie potrafie go rozciagnac na fullscreen


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa, no patrz, a ja myślałem że się doczytasz między wierszami, że większość używa wersji 6 z tych co używają IE. :)

@dawidowski,

najpierw zdefiniuj co do czego porównujesz.

Twierdzisz, że ileś tam mln.$ ileś czasu pracy setek programistów, lata zbierania doświadczeń z poprzednich wersji .... i powstało coś, co jest o 90% gorsze (9:1 dla XP) od poprzednika ???

Zastanawiałeś sie nad tym, gdy to pisałeś?

@Wildtom,

też tak mam przy Firefox w WinXP.

Zainstaluje Firefox`a pod Vista, ale pewnie nic się nie zmieni bo wygląd zależy od przeglądarki a nie systemu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tom, tez tak mam, ale się przyzwyczaiłam i jakoś nie zaprzątało mi głowy jak to zmienić...hmm teraz jak tak o tym wspomnialeś, to zaczeło mnie to wkurzać :) muszę zapytać mojego domowego "informata" jak to zmienić, może zaradzi...

@Piotr, po prostu się zdziwiłam, że ktoś w ogóle jeszcze używa IE :) i zakłada, że inni też to używają, niezależnie od wersji :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zainstalowałem Firefoxa 2.0 i jest bardzo zauważalna różnica prędkości - na niekorzyść Firefoxa :)

Trzeba czekać po kilka (2-10) sekund na zapisanie posta, kilka sekund na przejście pomiędzy podstronami.

W pasku stanu na dole jest komunikat, "oczekiwanie na www.nano-reef.pl"

Nie wiem, może coś źle sie domyślnie ustawiło, ale w IE odbywa się to prawie natychmiast.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski

przecierz najlepsza winda jaka była to 95 wszystko chodziło jak burza. Czym nowszy system microsoft'u tym wolnjejszy (to samo było z przejsciam na 98,2000,XP i teraz na viste). Ot takiego mamy monopoliste i tyle. Ja już dawno jestem za linuxem tylko co z tego, jeśli lwia część programów jest robiona pod windows'a.

A czy nowszy system jest stabilniejszy i wydajniejszy - raczej nie (już po samych wymaganiach widać ), wydaje mi sie że najbardziej to sie o te bajerki typu 4 ekrany i pełzające okienka rozchodzi, które nie są nikomu do szczęścia potrzebne.

firefox zawsze sie ciut dłużej ładuje od ie nawet na xp ale jest stabilniejszy i jak zacznie strone wyświetlać to już napewno ją skończy( u mnie ok 95% przypadków) a z ie sam widzisz co jest.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawidowski... czym nowszy tym bardziej dostosowany do sprzetu.. pamietaj, ze sytem zyje kilka lat...i nikt nie bedzie z 4 GB RAM uruchal win95 - bo sie nie da, bo chce miec VOIP, zgrywac filmy na DVD, pograc w nowe gry i miec w miare rozsadne zabezpieczenia....albo miec USB - wiesz co to jest? - piszesz jakies bzdury... kolega tworcy linkuksa czy jakas forma KKK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nano-reef chyba najlepsza jest Opera, zawsze można dać "Dopasuj do szerokości" i widać wszystko, choć fotki sa mniejsze.

W prędkości FF przegrywa z Operą, zwłaszcza gdy wracamy do poprzedniej strony - ale za to Opera ma przypadłość z "wystąpił błąd", ciekawe kiedy to usuną wreszcie. Osobiście własnie to zamykanie się Opery z powodu błedów spowodowało że na jakiś czas wróciłem do Foxa, ale teraz znów powrót do Opery, FF się po prostu niemiłosiernie wlecze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dawidowski :

przecierz najlepsza winda jaka była to 95 wszystko chodziło jak burza. Czym nowszy system microsoft'u tym wolnjejszy

@dawidowski :lampka już wiem :yes

masz sprzęt pod wymagania win95 i bez unowocześniania sprzętu każdy kolejny system chodzi Ci wolniej.

Ja nie narzekam na prędkość Vista tylko na optymalizacje naszej strony pod IE 7.0 :)

A pod FF 2.0 też nie jest najlepiej zoptymalizowana :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenon opera jest fajna, lecz tez nie wyswietla prawidlowo NN, takze IE 7 ma mozliwosc powiekszenia... ale to nic nie daje w przypadku NN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZiZi - zletą Linuxa jest to, że jak jest nowsza wersja to ja sobie zgrywam katalog home na DVD, instaluję nową wersję (aktualnie pracuję na Fedora Core 6) potem wgrywam sobie kopie home'a z płyt i mam nowy system ze starymi ustawieniami, na nowym sprzęcie - nic nie muszę robić wszystko działa jak na starym tylko szybciej :)

A co do bajerów to zapweniam was że beryl bija wszystko na głowę (nawet MacOS'a) mówie to z doświadczenia - pracuję zarówno pod winem (praca), mac'iem (czasem praca), linuxem (praca i dom). I z tych systemów najlepszy jest dla mnie linux.

Co do visty to kupiłem oststnio do pracy takie coś :) (laptop + premium) i skonczyło sie to dodatkowym zakupem XP + wizyta w serwisie bo vista nie chciała pozowlić zainstalować XP (tzn była taka "mondra" że nie pozwalała na nic co by jej mogło zaszkodzić - co gorsze nawet z kont administratora - jaja były chyba wieksze bo serwis też walczył z tym ponad tydzień).

No i największa zaleta linuxa to stosunek jakości do ceny, a i jak coś by nie działało to wystarczy to opisać i za kilka dni mamy poprawione.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qbab

dokładnie tak jest jak mówisz

teraz wszystko działa na zasadzie napedzania softwere hardwerem i na odwrót. kupując nowy system - np wista (kiedyś xp przy przejściu z 98) wskazane jest zmienić PC bo wymagania wieksze a modernizacja droższa niż zakup nowego. Tak naprawde to nasz domowy sprzet praktycznie śpi(ten w pracy w wiekszości też, taki na którym jest zainstakowany office i tyle) nie wykożystujemy naszego sprzetu nawet w 30%, niemówie tutaj o graniu w mniej lub bardziej mądre gry bo odpowiednią grą(z odpowiednimi ustawieniami) zabijemy każdy sprzęt, ale o wykożystaniu takim codziennym. a wszystko idzie o to by sie biznas kręcił aby ludzie mieli prace, technika szła do przodu itp - to jest dobre , ale czasem się to robi bardzo sztucznie np zwykłą gra hom&m 5 na żadnym laptopie (chyba ze na takim za 8k) nie pujdzie bo jest sztuczna blokada co do sprzetu a inne gry chodzą nawet o wiekszych wymaganiach. Jestem wielkim fanem tej gry i co z tego nie kupie sobie nowego kompa tylko po to żeby pograć w jedną gierke która mi sie znudzi za pare dni. ot takie sztuczne napędzanie rynku.


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab - znam Linuxa od czasow Coherenta, tez mam Fedore w domu, dodatkowo 2x XP i Viste Ultimate - wybieram produkt Bila dlatego, ze dziala mi skaner, 3 rozne drukarki, kamery, aparaty cyfrowe, oprogramowanie do klawiatur i myszek, bezprzewodowy net, Tv, system 7.1 i dziesiatki inych urzadzen, a nie mam ochoty dobierac sprzetu do Linuxa. do klepania tekstow i internetu - fakt Linux jest bezkonkurencyjny, takze do pewnych zastosowan specjalistycznych, to pordukt niszowy dla hobbystow z duza iloscia wolnego czasu

w mojej pracy praktycznie wszystkie stanowiska to Linux... wiekszosc - terminale graficzne - sprobuj jednak podlaczyc do tego nowa kopiarke, telefon, aparat cyfrowy, system bankowy, sterowanie kamerami...system indentyfikacji glosu.. i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.