Skocz do zawartości

Historia edycji

Nik@

Nik@

Podobno to wrotek, a nie wrotka :) aleale to tak dla ciekawości, nie czepiam się. 

Ja wrotka hoduje od dawna. Hoduje go w osobnych pojemnikach. W takich warunkach on zje każda ilość fitoplanktonu.  Kiedyś dałam go sporo do zbiornika, gdzie zakwitlo mi fito. Kilka korali, skałki  i malz. Wrotek znikały w oczach.   Ile bym go nie dodała, to znikał,  a zakwit fito przybieral na sile.

Ale kiedy przypadkiem zakazilam nim sterylna hodowle fito... wrotek zezarl całe fito i musiałam kupić nowy szczep fitoplanktonu.

Myślałam, że w zbiorniku nie przeżywa z powodu znajdujących się w nim bakterii.

Pudło.  Niedawno wzielam trochę wody z sumpa, dodałam fito, ale wrotek się mnozyl i zezarl fito w kilka dni.

Pytanie: dlaczego w akwarium wrotek ginie pomimo tego, że na samej wodzie pobranej z akwarium mnoży sie bez problemu?  Jedyna odpowiedź, jaką mi przychodzi do głowy, to że jego wrogiem nie są ani bakterie, ani widlonogi żyjące w kolumnie wody (u mnie żyły w jednym zbiorniku i widlonogi i wrotek i pewnie bakterie) 

Wydaje mi sie, ze wrotka zjadają inne organizmy żyjące w skałach, jak mysis czy kielze oraz koralowce i może też male ryby. Dlatego trudno się pozbyć mocnego zakwitu za pomocą samego wrotka, bo w akwarium ogólnym  jest on zjadany szybciej, niż nadąża się mnożyć. 

Nik@

Nik@

Podobno to wrotek, a nie wrotka :) aleale to tak dla ciekawości, nie czepiam się. 

Ja wrotka hoduje od dawna. Hoduje go w osobnych pojemnikach. W takich warunkach on zje każda ilość fitoplanktonu.  Kiedyś dałam go sporo do zbiornika, gdzie zakwitlo mi fito. Kilka korali, skałki  i malz. Wrotek umierał.  Ile bym go nie dodała, to znikały a zakwit fito przybieral na sile. Przypadkiem zakazilsm nim sterylna hodowle fito... wrotek zezarl całe fito i musiałam kupić nowy szczep fitoplanktonu.

Myślałam, że w zbiorniku nie przeżywa z powodu znajdujących się w nim bakterii.

Pudło.  Niedawno wzielam trochę wody z sumpa, dodałam fito, ale wrotek się mnozyl i zezarl fito w kilka dni.

Pytanie: dlaczego w akwarium wrotek ginie pomimo tego, że na samej wodzie pobranej z akwarium mnoży sie bez problemu?  Jedyna odpowiedź, jaką mi przychodzi do głowy, to że jego wrogiem nie są ani bakterie, ani widlonogi żyjące w kolumnie wody (u mnie żyły w jednym zbiorniku i widlonogi i wrotek i pewnie bakterie) 

Wydaje mi sie, ze wrotka zjadają inne organizmy żyjące w skałach, jak mysis czy kielze oraz koralowce i może też male ryby. Dlatego trudno się pozbyć mocnego zakwitu za pomocą samego wrotka, bo w akwarium ogólnym  jest on zjadany szybciej, niż nadąża się mnożyć. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.