Skocz do zawartości

Historia edycji

iplouify

iplouify

W dniu 18.06.2019 o 13:41, lukiblack napisał:

Witaj,

Czyli reasumując kategorycznie zaprzeczasz że przyczyną są ślimaki osiadłe ? Na początku każdego gluta była by wtedy brązowo-pomarańczowa rurka wapienna, jeżeli jej nie ma to znaczy że masz najprawdopodobniej problem bakteryjny. Z tego co widać masz świeże akwarium i skała mało dojrzała więc w sumie wątpię aby były to ślimaki.

Pochwal się jak długo działa akwarium i ile lejesz bakterii i pożywki. Jeżeli temat przybiera na sile to znaczy że musisz działać szybko bo będziesz miał niedługo kłopot. Może staraj się robić zdjęcia bez niebieskiego światłą - wtedy zobaczymy więcej. 

Zoanthusy raczej nie wypuszczają tak długich i grubych glutów jak te widoczne na zdjęciach. 

Akwarium działa od stycznia, sucha skala, wszystko od zera, przedawkowalem bakterie i w 3 miesiącu funkcjonowania miałem zakwit i to spory, od tamtej pory przestałem stosować bakterie. Kupiłem lampę UV i się tego pozbylem. Zasiedlilem akwarium kilkoma szczepkami i od tamtej pory myślałem, że miałem spokój. Ale zauważyłem, że przy każdej podmianie wody,robi się ona mglista i znowu występuje zakwit. 1 noc uv i jest kryształ, od jakiegoś czasu pojawiły się właśnie te smarki... Wygląda że to te bakterie, powiedzcie mi jak się teraz tego pozbyć, bakterii nie dozuje już 3 miesiące, więc nie wiem skąd tyle się tego mnozy... Jutro wrzucę foty bez niebieskiego swiayla

iplouify

iplouify

W dniu 18.06.2019 o 13:41, lukiblack napisał:

Witaj,

Czyli reasumując kategorycznie zaprzeczasz że przyczyną są ślimaki osiadłe ? Na początku każdego gluta była by wtedy brązowo-pomarańczowa rurka wapienna, jeżeli jej nie ma to znaczy że masz najprawdopodobniej problem bakteryjny. Z tego co widać masz świeże akwarium i skała mało dojrzała więc w sumie wątpię aby były to ślimaki.

Pochwal się jak długo działa akwarium i ile lejesz bakterii i pożywki. Jeżeli temat przybiera na sile to znaczy że musisz działać szybko bo będziesz miał niedługo kłopot. Może staraj się robić zdjęcia bez niebieskiego światłą - wtedy zobaczymy więcej. 

Zoanthusy raczej nie wypuszczają tak długich i grubych glutów jak te widoczne na zdjęciach. 

Akwarium działa od stycznia, sucha skala, wszystko od zera, przedawkowalem bakterie i w 3 miesiącu funkcjonowania miałem zakwit i to spory, od tamtej pory przestałem stosować bakterie. Kupiłem lampę UV i się tego pozbylem. Zasiedlilem akwarium kilkoma szczepkami i od tamtej pory myślałem, że miałem spokój. Ale zauważyłem, że przy każdej podmianie wody,robi się ona mglista i znowu występuje zakwit. 1 noc uv i jest kryształ, od jakiegoś czasu pojawiły się właśnie te smarki... Wygląda że to te bakterie, powiedzcie mi jak się teraz tego pozbyć, bakterii nie dozuje już 3 miesiące, więc nie wiem skąd tyle się tego mnozy...

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.