Jump to content

iplouify

Klubowicz
 • Content count

  103
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mateusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Oława
 • Akwarium
  42l OW

Recent Profile Visitors

698 profile views
 1. iplouify

  białe gluty

  Nic nie dodawałem na zbicie no3 / po4 , no3 ok 10-20 a po4 niewykrywalne. Do akwarium nic nie dodaje od 3 miesiecy. Używam polecanej na tym forum przez "Ura" OWATY. W akwarium się poprawiło,dalej działa lampa UV. Dałem cyrkulator, tam gdzie mogły występowac martwe strefy. Zobaczymy co dalej ....
 2. iplouify

  białe gluty

  Tych nitek jest od groma, i nie ustępują. Pozwolić aby zaroslo całe akwarium i lampę UV wyciągnąć? W kaskadzie trzymam wate, po 10 godzinach wata zamienia się w jeden wielki glut. Może tej waty nie wkładać, bo się mnozy na niej?
 3. iplouify

  białe gluty

  Oki to lampę odpalam, 42l nie ma co szaleć z cyrkulacja, czasami odmucham skalę i tyle, bo koralowce się stresuja
 4. iplouify

  białe gluty

  Dorzucam foty, jest coraz gorzej
 5. iplouify

  białe gluty

  Akwarium działa od stycznia, sucha skala, wszystko od zera, przedawkowalem bakterie i w 3 miesiącu funkcjonowania miałem zakwit i to spory, od tamtej pory przestałem stosować bakterie. Kupiłem lampę UV i się tego pozbylem. Zasiedlilem akwarium kilkoma szczepkami i od tamtej pory myślałem, że miałem spokój. Ale zauważyłem, że przy każdej podmianie wody,robi się ona mglista i znowu występuje zakwit. 1 noc uv i jest kryształ, od jakiegoś czasu pojawiły się właśnie te smarki... Wygląda że to te bakterie, powiedzcie mi jak się teraz tego pozbyć, bakterii nie dozuje już 3 miesiące, więc nie wiem skąd tyle się tego mnozy... Jutro wrzucę foty bez niebieskiego swiayla
 6. iplouify

  białe gluty

  Niestety to nie przechodzi, glutów coraz wiecej, dodaje zdjęcia, ale po sprzątnięciu. Troszeczke widać. Zeskrobałem ze wszystkich szczepek ślimaki osiadłe. Czy zoanthusy mogą coś takiego puszczać do wody ? bo widzę że w jednej szczepce jest tego najwięcej.
 7. iplouify

  białe gluty

  Skala sucha, klejona w seafrags, kostka 42l. Widziałem kilka ślimaków osiadlych na szczepkach, ale jest ich niewiele.
 8. iplouify

  białe gluty

  witam od 3 dni w w akrawium powstało mi dużo glutów.. Nie wiem i nie widać skąd ta wydzielina powstaje. Korale są normalnie napompowane.. W akwarium nic się nie zmieniło itp. oprócz małych wahań temperatury. Załączam fotki.
 9. iplouify

  WAPNO - Gdzie one ucieka?

  Testy CA mam od ponad 4 lat...
 10. iplouify

  WAPNO - Gdzie one ucieka?

  Odpieniacza nie mam, przyrostow korali i glonów również, skrajnych warunków do wytracenia? wątpię. Test jest na końcówce ważności, do listopada br,. Refrsktometru nie mam czym skalibrowac, po prostu odmierzylem 41g soli na 1 litr (35ppt) i tak go ustawiłem, wartości na skali wychodzą takie same po wodzie z akwarium. (35ppt)
 11. iplouify

  WAPNO - Gdzie one ucieka?

  Najważniejsze, zapomniałem napisać ... AF reef salt, po zrobieniu solanki 410, na stronie AF patrzyłem na partie ma 420
 12. iplouify

  WAPNO - Gdzie one ucieka?

  Witam, posiadam akwarium 42l, sucha skala, 0 piachu, kaskada, a w niej siporax i phosguard. Akwarium kręci się od stycznia, 1 życie wpuscilem +/- w kwietniu. Były to zoantusy i ekipa czyszcząca, krewetka 3 ślimaki i mały krab. 2 porcja życia doszła w maju, 2 spsy(SERIATOPORA i Milka) Euphyliia, montipora. I tutaj dostrzegłem że korale są w słabszej kondycji. Zmierzyłem wapno i tutaj szok - 320 CA, podmieniłem wodę, powolutku z dnia na dzień zacząłem dozowac reef foundation ABC+ bo miałem z poprzedniego akwarium. CA zaczęło wracać do normalnych wartości, a po 2 tyg wynosiło +- 400. Przestałem dozowac reef ABC, myślałem że cotygodniowe podmianki nadgonią te ubyte CA. Dzisiaj mamy czerwiec, Zmierzyłem CA a one znowu w okolicach 350. Masakra, pytanie gdzie to może ubywać??? 0 glonów wapiennych 3 spsy i euphylia raczej nie pobralo by takich ilości.
 13. iplouify

  Chłodzenie do 112l

  Wiatrak USB za 11 zł z chińczyka, na moje 42l starczy, u Ciebie 2 sztuki, ale nawet tego nie jestem pewny, bo ten jeden tak chłodzi że grzałka non stop się odpala. I do tego strasznie szybko woda paruje.
 14. iplouify

  SPS kiepski stan milki

  Witam, zamówiłem u JM kilka szczepek korali, wszystkie pięknie się przyjęły. Poza milką różową. wygląda jakby tkanki trochę straciła, na zdjęciu nie widać bo tą wiszącą zjadła krewetka czyszcząca. jest szansa że przeżyje ? 20% polipów wyciąga, głownie na koncówkach ramion, Dodam że ta milka już przy otwarciu paczki brzydko wygladała, oglucona tkanką.
 15. iplouify

  Śmieszne podstawki na szczepki

  Witam, ma ktoś pomysł jak się pozbyć, tego śmiesznego dolnego korka z podstawki ? Przy zakupie nie widziałem. A teraz mam problem gdzie to postawić, bo nie mam piasku.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.