Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

Dzień 345.

Po naprawie reaktora koralowce nabierają coraz ładniejszej barwy, co mnie cieszy. Każdy tydzień przynosi poprawę.

W dniu 6.07.2020 o 18:08, Hoom napisał:

Podobno kamyki mają problem z zaskoczeniem w działającym zbiorniku

Jest szansa, że kamyki zaskoczyły, mimo braku reaktora i zastosowania połowy zalecanej ilości. PO4 i No3 regularnie spada, dzisiaj No3 0,2-0,5 a PO4 0,02. Prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia nutrienty będą wyzerowane. 

Obecnie podaje ZEObak, Sponge Power, Bio-Mate. Węgiel podaje z AF - NitraPhos Minus i widzę, że dobrze współpracuje z bakteriami KZ. Prawdopodobnie będę używał węgiel AF zamiast ZEOstart, bo dużo osób pisze o problemach z cyjano, gdzie głównym podejrzanym  jest właśnie ZEOstart. Przy węglu AF nigdy nie miałem problemu z cyjano, a działa dobrze.

norbi2222

norbi2222

Dzień 445.

Po naprawie reaktora koralowce nabierają coraz ładniejszej barwy, co mnie cieszy. Każdy tydzień przynosi poprawę.

W dniu 6.07.2020 o 18:08, Hoom napisał:

Podobno kamyki mają problem z zaskoczeniem w działającym zbiorniku

Jest szansa, że kamyki zaskoczyły, mimo braku reaktora i zastosowania połowy zalecanej ilości. PO4 i No3 regularnie spada, dzisiaj No3 0,2-0,5 a PO4 0,02. Prawdopodobnie do końca przyszłego tygodnia nutrienty będą wyzerowane. 

Obecnie podaje ZEObak, Sponge Power, Bio-Mate. Węgiel podaje z AF - NitraPhos Minus i widzę, że dobrze współpracuje z bakteriami KZ. Prawdopodobnie będę używał węgiel AF zamiast ZEOstart, bo dużo osób pisze o problemach z cjano, gdzie głównym podejrzanym  jest właśnie ZEOstart. Przy węglu AF nigdy nie miałem problemu z cjano, a działa dobrze.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.