Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

Dzień 243.

Od miesiąca obserwuję, że akwarium zaczyna stabilizować się biologicznie. Koralowce coraz chętniej zaczynają rosnąć:D Jedna euphilia trochę marudzi, to pewnie przez wyzerowane nutrienty. Jednak pozostałe LPS-y pompują się ładnie i nie marudzą.

Od około miesiąca  karmię zbiornik  Easy bosterem i Easy SPS Evo - każdego po 7 ml na dobę ( Evo z małymi przerwami przez trudności techniczne), na chwilę obecną nie obserwuje jakiś spektakularnych efektów. Zobaczymy za kilak miesięcy jak skończą się obecne opakowania. Wtedy podejmę decyzję, czy dalej iść tą drogą...;)

Info o wynikach testów, tak żebym mógł wrócić i analizować co się dzieje w akwarium. 

Ph od 8 rano do 8,35 wieczorem

Kh 7,7 - zaczynam schodzić do 7

Ca 460 - tu jakoś wysoko, zmniejszyłem ilość podawanego wapnia, żeby przy Kh 7, Ca było w granicach 420

Mg 1450 - od kiedy pamiętam to magnez mam wysoki, pewnie sól AF RS ma wysoki magnez. Podjąłem decyzję o zmianę soli na RS niebieską. Zużyję wiadro nowej soli i ocenię, czy to była dobra zmiana.

PO4 0

No3 0

Zachęcam do komentarzy.

norbi2222

norbi2222

Dzień 243.

Od miesiąca obserwuję, że akwarium zaczyna stabilizować się biologicznie. Koralowce coraz chętniej zaczynają rosnąć:D Jedna euphilia trochę marudzi, to pewnie przez wyzerowane nutrienty. Jednak pozostałe LPS-y pompują się ładnie i nie marudzą.

Od około miesiąca  karmię zbiornik  Easy bosterem i Easy SPS Evo - każdego po 7 ml na dobę ( Evo z małymi przerwami na trudności techniczne), na chwilę obecną nie obserwuje jakiś spektakularnych efektów. Zobaczymy za kilak miesięcy jak skończą się obecne opakowania. Wtedy podejmę decyzję, czy dalej iść tą drogą...;)

Info o wynikach testów, tak żebym mógł wrócić i analizować co się dzieje w akwarium. 

Ph od 8 rano do 8,35 wieczorem

Kh 7,7 - zaczynam schodzić do 7

Ca 460 - tu jakoś wysoko, zmniejszyłem ilość podawanego wapnia, żeby przy Kh 7, Ca było w granicach 420

Mg 1450 - od kiedy pamiętam to magnez mam wysoki, pewnie sól AF RS ma wysoki magnez. Podjąłem decyzję o zmianę soli na RS niebieską. Zużyję wiadro nowej soli i ocenię, czy to była dobra zmiana.

PO4 0

No3 0

Zachęcam do komentarzy.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.