Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

14 minut temu, dale napisał:

One raczej nie są od zmiany poziomu nutrientów. To jest złoże służące za miejsce do osiedlenia się bakterii - bakterii które rozkładają materię i toksyny (amoniak) do azotanów i fosforanów (pośrednio). Natomiast spadek mógłby następować poprzez przyrost masy bakteryjnej lub cykl azotowy - beztlenowy - warunki muszą być specyficzne. Do tego zauważ, masz zeowit - system mocno specyficzny i działający według swoich zasad.

Kulki stanowią uzupełnienie żywej skały.

Dale, ja napisałem coś innego. Rozumiem, że przyrost masy bakteryjnej powoduje zmianę w poziomie nutrientów, wszystkie systemy oparte o probiotykę na tej zasadzie działają. Zwiększam przestrzeń dla bakterii, to zwiększam ich ilość, co za tym idzie zmniejszam poziom nutrientów.

Jak już napisałem wcześniej, takie samo działanie podjąłem w poprzednim zbiorniku, który nie był prowadzony na zeo i był dokładnie taki sam efekt. Be względu na to, czy dodawałem, czy odejmowałem kulki - zmian w poziomie nutrientów nie było.  

norbi2222

norbi2222

2 minuty temu, dale napisał:

One raczej nie są od zmiany poziomu nutrientów. To jest złoże służące za miejsce do osiedlenia się bakterii - bakterii które rozkładają materię i toksyny (amoniak) do azotanów i fosforanów (pośrednio). Natomiast spadek mógłby następować poprzez przyrost masy bakteryjnej lub cykl azotowy - beztlenowy - warunki muszą być specyficzne. Do tego zauważ, masz zeowit - system mocno specyficzny i działający według swoich zasad.

Kulki stanowią uzupełnienie żywej skały.

Dale, ja napisałem coś innego. Rozumiem, że przyrost masy bakteryjnej powoduje zmianę w poziomie nutrientów, wszystkie systemy oparte o probiotykę na tej zasadzie działają. Zwiększam przestrzeń dla bakterii, to zwiększam ich ilość, co za tym idzie zmniejszam poziom nutrientów.

Jak już napisałem wcześniej, takie samo działanie podjąłem w poprzednim zbiorniku, który nie był prowadzony na zeo i był dokładnie taki sam efekt. Be względu, czy dodawałem, czy odejmowałem kulki - zmian w poziomie nutrientów nie było.  

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.