Skocz do zawartości

Historia edycji

brawos

brawos

Aktualizacja: 2,5 miesiąca po przekładce życia akwarium zaczyna się stabilizować. Wreszcie jakieś w miarę przyzwoite i stabilne parametry nutrientów: NO3 - 5, PO4 - 0,018. Korale zaczynają nabierać kolorów, acropory powoli zaczynają oblewać podstawki. W międzyczasie zwiększyłem stopniowo w godzinach szczytu świecenie białym prawie dwukrotnie (wcześniej było to jedynie 18%, obecnie jest 30%). Zawsze niezależnie od źródła światła miałem raczej niebiesko z małym udziałem białego, przez co korale bardziej się wybarwiały niż rosły, teraz mam nadzieję dodatkowo coś tam podgonią we wzroście. Docelowo białego ma być ok. 40% więc jeszcze będę zwiększał. Bardzo cieszy mnie, że w akwarium dzięki nowej cyrkulacji i konkretnemu przepływowi jest czyściutko, nie ma żadnego zalegającego detrytusu, glonów i innych dziwactw. Oby tak dalej.

 

brawos

brawos

Aktualizacja: 2,5 miesiąca po przekładce życia akwarium zaczyna się stabilizować. Wreszcie jakieś w miarę przyzwoite i stabilne parametry nutrientów: NO3 - 5, PO4 - 0,018. Korale zaczynają nabierać kolorów, acropory powoli zaczynają oblewać podstawki. W międzyczasie zwiększyłem stopniowo w godzinach szczytu świecenie białym prawie dwukrotnie
(wcześniej było to jedynie 18%, obecnie jest 30%). Zawsze niezależnie od źródła światła miałem raczej niebiesko z małym udziałem białego, przez co korale bardziej się wybarwiały niż rosły, teraz mam nadzieję dodatkowo coś tam podgonią we wzroście. Docelowo białego ma być ok. 40% więc jeszcze będę zwiększał. Bardzo cieszy mnie, że w akwarium dzięki nowej cyrkulacji i konkretnemu przepływowi jest czyściutko, nie ma żadnego zalegającego detrytusu, glonów i innych dziwactw. Oby tak dalej.

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.