Skocz do zawartości
grzegorz.p

aklimatyzacja krewetek

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ,mam pytanie odnosnie aklimatyzacji

dwoch gatunkow krewetek:LYSMATA WUDERMANI I LYSMATA AMBOINENSIS-to tych dwuch gatunkow mam chyba "pecha"

adaptowalem je w nastepujacych warunkach 1.swiatlo w

zbiorniku w czasie tego procesu wylaczone,2.czas okolo

3godzin,3.normalne wkraplanie wody akwariowej do woreczka,4.wyrownanie temperatury[standardowa procedura],5.powolne dolewanie poczasie niewielkich

ilosci wody do woreczka ze zwierzeciem,

dzien przed zakupem wspomnianych krewetek podmiana 15%

wody,parametry wody dobre a niestety obie padly!

GDZIE POPELNILEM BLAD?SERDECZNIE PROSZE O JAKIEKOLWIEK

RADY.POZDRAWIAM WSZYSTKICH MORSZCZAKOW


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki stary zbiornik.... i nie kupuj wundermani 1 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mnie mówiono i tak robiłem. krewetki nie znoszą gwałtownych zmian pH dolewałem kroplami wodę kilka godzin i wtedy przetrwały wszystie. lub zły towar kupiłeś.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik ma dopiero ponad 5 miesiecy-126l ,23kg/zywej skaly ,2xt5 ,1xt8[jutro

dokladam kolejna t5],odpieniacz BEAST 100PZ POMPA WIRNIK IGIELKOWY 1200L/H

RO,SOL KENT MARINE,SUMPLEMENTACJA PLYNNA [KENT MARINE] Z ZYCIA JEDYNIE PARE

MALUTKICH KSENI ,GGZYBOWIENCE I KOLONIA NIEZIDETIFIKOWANYCH MALUTKICH KORALOWCOW PLUS ARCHASTER TYPICUS ,DWA PUSTELNIKI JEDEN DZIKUS


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chcesz cos sprzedac? kupic? wymienic?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem pecha do krewetek czyszczacych.przynajmniej pierwszych dwoch.nawet 5 h aklimatyzacja kropelkowa i na drugi dzien padala.pierwsza to martwa z woreczka wyleciala nawet.mozliwe ze to modliszka ktora pozniej zlapalem zlatwila mi druga krewetke-co znalazlem na 2 dzien martwa.nie wiem.zmienilem miejsce zakupu krewetek i obie smigaja do dzis:D.a modliszka tez zlapana jak byly czyszczace.

pierwsza krewetka jaka byla u mnie to wundermani od adamoo i zyla sobie,teraz jej nie widze.

debeliusy tez mi padaly z 1 zrodla zakupow.

i nie wiem co moglo byc w moim akwa badz z samymi krewetkami ze padaly.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze wygrałeś złe źródło i dlatego padają krewetki. ja kupiłem 2 i be żadnych tam kombinacji ze światłem itp. wsadziłem do aqwa i pięknie sie przyjęły. a aqwa mam dopiero 4 miesiące


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie najpierw wkladam worek na 15 minut do zbiornika z wylaczonym swiatlem zeby wyrownac temp, potem wyjmuje worek, dopiero rozcinam i metoda kropelkowa (1-2 krople na sec) aklimatyzuje czy to rybe,czy krewetke, czy slimaka czy kraba itd (obojetnie).

Robie to wbrew temu co mi powiedziano w sklepie akwarystycznym (tam sie nie bawia, sam widzialem jak je aklimatyzuja, moze z 30 minut, wode lejac "wiadrami").

Robie to wg broszury ktora dostalem z "liveaquaria.com", nigdy nic mi nie padlo przy, czy po aklimatyzjacji. Stracilem jedna krewetke po 16 dniach, albo byla chora, albo ja niedokarmilem (pierwsze stworzenie a akwa poza slimakami i krabami), nie miala czego zbierac ze skal (wg mnie rzecz jasna). Blad nowicjusza, nie pierwszy i nie ostatni pewnie (niestety).


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie najpierw wkladam worek na 15 minut do zbiornika z wylaczonym swiatlem zeby wyrownac temp, potem wyjmuje worek, dopiero rozcinam i metoda kropelkowa (1-2 krople na sec) aklimatyzuje czy to rybe,czy krewetke, czy slimaka czy kraba itd (obojetnie).

Robie to wbrew temu co mi powiedziano w sklepie akwarystycznym (tam sie nie bawia, sam widzialem jak je aklimatyzuja, moze z 30 minut, wode lejac "wiadrami").

Robie to wg broszury ktora dostalem z "liveaquaria.com", nigdy nic mi nie padlo przy, czy po aklimatyzjacji. Stracilem jedna krewetke po 16 dniach, albo byla chora, albo ja niedokarmilem (pierwsze stworzenie a akwa poza slimakami i krabami), nie miala czego zbierac ze skal (wg mnie rzecz jasna). Blad nowicjusza, nie pierwszy i nie ostatni pewnie (niestety).

A ile czasu tak dolewasz? Czy podczas dolewania zlewasz nadmiar wody?


Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu tak dolewasz? Czy podczas dolewania zlewasz nadmiar wody?

Widziałeś datę tego posta do którego zadałeś pytania

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś datę tego posta do którego zadałeś pytania

Owszem, ale widziałem także że użytkownik do którego skierowałem pytanie jest nadal aktywnym członkiem forum.


Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy aklimatyzacji metodą kropelkową robię to około 2 godzin. Co jakiś czas odlewam 50% wody z pojemniczka jak ilość wody się podwoi.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.