Jump to content

Roman.P

Szlachta Morska
 • Content Count

  4133
 • Joined

 • Last visited

About Roman.P

 • Rank
  Obserwator

Informacje o profilu

 • Imię
  Roman
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź-Górna
 • Zainteresowania
  Wszystko
 • Akwarium
  375 l + 120 sump + 80 l glonowisko

Recent Profile Visitors

6221 profile views
 1. Tak. I wiele innych gatunków. Listę hodowlanych gatunków znajdziesz w magazynie koral z 2019 r chyba z sierpnia.
 2. Cytat z dłuższego posta z innego forum: (HONOLULU - 12.01.2021) - Sędzia Sądu Okręgowego Jeffrey Crabtree orzekł dzisiaj, że wszelkie komercyjne połowy akwariowe są całkowicie zabronione w stanie Hawaje, chyba że i dopóki przemysł rybny nie zakończy procesu przeglądu środowiskowego z rozdziału 343. Orzeczenie zostało wydane w odpowiedzi na prośbę przeciwników akwarystyki. Każdy, kto bierze życie morskie w celach komercyjnych, musi posiadać komercyjną licencję morską (CML) wydaną przez Wydział Zasobów Wodnych Departamentu Lądów i Zasobów Naturalnych (DAR). Wymóg ten dotyczy wszystkich rodzajów pozyskiwania zasobów wodnych, w tym akwariów komercyjnych. Ponad 3000 CML jest wyjątkowych. 41 posiadaczy CML zgłosiło połów w akwarium w 2020 r. Orzeczenie Trybunału wyjaśnia, że żadna z obecnych CML nie może być wykorzystywana do komercyjnej kolekcji akwariowej. Orzeczenie nie ma wpływu na inne rodzaje połowów handlowych ani chwytanie organizmów morskich. Przewodnicząca DLNR Suzanne Case powiedziała: „Komercyjna kolekcja akwariów jest od wielu lat kontrowersyjna na Hawajach. Różne orzeczenia sądowe na przestrzeni lat zawęziły dozwolony zakres branży. DLNR wiernie zrealizował te zamówienia i teraz wiernie wdroży to orzeczenie, całkowicie zakazując branży bez zatwierdzonego EIS. ”
 3. A wydawało mi się że temat dotyczy komputera KH
 4. Łazi czy siedzi w miejscu?
 5. Roman.P

  .

  To pewnie sarko fluo
 6. Roman.P

  Aqua trend EYE

  Nie prościej skonsultować się z Łukaszem z Aqua Trend ?
 7. Ja wybrał bym No3 i PO4. test kropelkowy na KH jest najbardziej prosty do zrobienia.
 8. Zrób sobie filtr pod żwirowy tłoczący coś w rodzaju Kafarski.
 9. Roman.P

  .

  Na podstawkach.
 10. Roman.P

  .

  Zerknij na to i zrób stop klatkę na 6 minucie. Czy po dwóch latach dobrego prowadzenia akwarium można powiedzieć na jakim podłożu powstało? Tak będzie na każdym jak zwierzaki będą rosnąć. Według mnie konstrukcja która pozwoli tak zasiedlić akwarium żeby miały właściwe warunki do rozrostu są ważniejsze od kamorów, szkła czy plastiku.
 11. Roman.P

  .

  Tu pozwolisz że się z Tobą nie zgodzę. Pooglądaj sobie rafy powstające na wrakach samolotów czy okrętów i statków. Przy dzisiejszej technice można prowadzić akwarium na cegłach (pod warunkiem że nic nie będą oddawały z siebie) mając odpowiednią wiedzę i stosując media np. takie jak siporax, biopellety. Liczy się system który zapewni właściwe parametry wody i biologię a nie podłoże na którym postawi się korale.
 12. Roman.P

  .

  Ręcznie malowana.
 13. Najlepiej pojechać do sklepu i każdy kawałek obejrzeć . Niestety tajemnicza nazwa miejscowości w Twoim awatarze Kkkkkkkk nie pozwala doradzić w którym sklepie.
 14. Taki to może Ci zjeść kota. A tak na poważnie to wieloszczety to raczej padlinożercy. Ślimaki atakuje Ci coś innego. U mnie smakoszem jest nadymka perłowa.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.