Jump to content

Roman.P

Szlachta Morska
 • Content Count

  4127
 • Joined

 • Last visited

About Roman.P

 • Rank
  Obserwator

Informacje o profilu

 • Imię
  Roman
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź-Górna
 • Zainteresowania
  Wszystko
 • Akwarium
  375 l + 120 sump + 80 l glonowisko

Recent Profile Visitors

5566 profile views
 1. Roman.P

  Aqua trend EYE

  Nie prościej skonsultować się z Łukaszem z Aqua Trend ?
 2. Ja wybrał bym No3 i PO4. test kropelkowy na KH jest najbardziej prosty do zrobienia.
 3. Zrób sobie filtr pod żwirowy tłoczący coś w rodzaju Kafarski.
 4. Zerknij na to i zrób stop klatkę na 6 minucie. Czy po dwóch latach dobrego prowadzenia akwarium można powiedzieć na jakim podłożu powstało? Tak będzie na każdym jak zwierzaki będą rosnąć. Według mnie konstrukcja która pozwoli tak zasiedlić akwarium żeby miały właściwe warunki do rozrostu są ważniejsze od kamorów, szkła czy plastiku.
 5. Tu pozwolisz że się z Tobą nie zgodzę. Pooglądaj sobie rafy powstające na wrakach samolotów czy okrętów i statków. Przy dzisiejszej technice można prowadzić akwarium na cegłach (pod warunkiem że nic nie będą oddawały z siebie) mając odpowiednią wiedzę i stosując media np. takie jak siporax, biopellety. Liczy się system który zapewni właściwe parametry wody i biologię a nie podłoże na którym postawi się korale.
 6. Najlepiej pojechać do sklepu i każdy kawałek obejrzeć . Niestety tajemnicza nazwa miejscowości w Twoim awatarze Kkkkkkkk nie pozwala doradzić w którym sklepie.
 7. Taki to może Ci zjeść kota. A tak na poważnie to wieloszczety to raczej padlinożercy. Ślimaki atakuje Ci coś innego. U mnie smakoszem jest nadymka perłowa.
 8. Jakie są wszystkie wymiary? Bo na fotce faktycznie wygląda jak kostka.
 9. Co takiego jest w skale tupu Pukani? Jak i czego jest pozyskiwana? Wydaje mi się że wszystkie naturalne skały to obumarłe rafy koralowe. jest tylko kwestia z jak starych i z jakiej głębokości. Mam w ogrodzie trochę suchej skały po restartach mojego akwarium i był byś zaskoczony jej porowatością i lekkością brył. Nie chcę Cię do niczego przekonywać, ale wyjaśnij mi to.
 10. Wygląd faktycznie d*py nie urywa ale za różnicę w cenie jednostki masz sondy.
 11. To może coś takiego? https://www.olx.pl/oferta/komputer-aqua-reef-meter-extended-no3-ca-no3-po4-gc-ph-kh-CID103-IDxFDa5.html#d720a3be13
 12. Sucha skała to sucha skała. Obojętnie skąd pochodzi. Wszystkie generalnie to szkielety koralowców sprasowane przez naturę w mniejszym lub większym stopniu.
 13. Roman.P

  Nawóz F2

  Baw się dalej i pisz bo takie tematy to kopalnia wiedzy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.