Skocz do zawartości

Historia edycji

new-age

new-age

Te ryby żyją w morzu Cortez ( zatoka kalifornijska) i temperatury w jakich żyją, zaczynaja się od 10 stopni, a maksymalna to około 21 stopni w okresie letnim i to wtedy się rozmnażają. Tak, ludzie je trzymają w temperaturach od 22 do nawet 27, a potem płaczą, dlaczego po kilku miesiącach ryba im zdechła, często tez dostają infekcje bakteryjne, właśnie poprzez za wysoka temp. Obecnie staram się utrzymywać około 23 stopni, niżej nie mogę zejść, wiatraki nie dają rady, dlatego w planach zakup dla nich chłodziarki akwarystycznej do wody. Jakis miesiąc temu, moje dostały infekcji bakteryjnej i prawie odeszły na wieczna rafę i to w 23 stopniach, po kuracji kanaplexem od Seachem-a po tygodniu wróciły do żywych, także temp jest ważna. 

Są to ciężkie ryby do utrzymania, trzy razy dziennie karmienie, niska temperatura, ciagle przekopywanie podłoża (codziennie inna aranżacja w akwariu) ale wynagradzają to swoim zachowaniem, po prostu urocze ryby, warte całego zachodu. 

Dlaczego kubeł? Akwarium bez panela, Kaskada nie moze być, bo akwa musi być szczelnie przykryte, najlepiej pasuje kubeł.

new-age

new-age

Te ryby żyją w morzu Cortez ( zatoka kalifornijska) i temperatury w jakich żyją, zaczynaja się od 10 stopni, a maksymalna to około 21 stopni w okresie letnim i to wtedy się rozmnażają. Tak, ludzie je trzymają w temperaturach od 22 do nawet 27, a potem płaczą, dlaczego po kilku miesiącach ryba im zdechła, często tez dostają infekcje bakteryjne, właśnie poprzez za wysoka temp. Obecnie staram się utrzymywać około 23 stopni, niżej nie mogę zejść, wiatraki nie dają rady, dlatego w planach zakup dla nich chłodziarki akwarystycznej do wody. Jakis miesiąc temu, moje dostały infekcji bakteryjnej i prawie odeszły na wieczna rafę i to w 23 stopniach, bo kuracji kanaplexem od Seachem-a po tygodniu wróciły do żywych, także temp jest ważna. 

Są to ciężkie ryby do utrzymania, trzy razy dziennie karmienie, niska temperatura, ciagle przekopywanie podłoża (codziennie inna aranżacja w akwariu) ale wynagradzają to swoim zachowaniem, po prostu urocze ryby, warte całego zachodu. 

Dlaczego kubeł? Akwarium bez panela, Kaskada nie moze być, bo akwa musi być szczelnie przykryte, najlepiej pasuje kubeł.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.