Jump to content

new-age

Klubowicz
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Los Angeles CA

Recent Profile Visitors

1080 profile views
 1. Cześć Chodzi mi po głowie zbudowanie drugiej lampy o mocy ponad 200W. Diody cree Xt-e wysterowane na 1200ma. Drivery Mean Well ldd-1200l Osiem nitek po 7 diod. Cztery nitki na jeden zasilacz, mam dwa zasilacze 5A 28V. Teraz pytanie, czy można te diody wysterowac na 1200ma?
 2. Kilka popołudni i mam moja wersje aquascape. Teraz hop do dużego pojemnika i moczymy.
 3. Coś podobnego ale z większa ilością skaly.
 4. Ciekawy artykuł i test odnośnie skaly w akwarium. Cztery zbiorniki i cztery różne skaly, ciekawe wyniki https://www.reef2reef.com/ams/establishing-a-healthy-microbiome-in-a-new-aquarium-using-live-rock.742/
 5. Widzieliście gdzie jakis ciekawy AquaScape pod SPS, jako, ze wymieniam na gwarancji akwarium na większe i kupiłem ponad 30 kilo Fiji Pukani, to chce zmienić obecna skale Marco Rock, ale nie mogę się zdecydować na jakaś fajna konstrukcje. Jakieś pomysły ?
 6. Dobry temat Z chęcią posłucham o Waszych pomysłach na aquascape, zmieniam akwarium na większe i mam dylemat jaka konstrukcja, na pewno będzie to skala Fiji Pukani, tylko jak to ułożyć. Tez myślałem o jakiejś konstrukcji ze szkła lub plastiku i obłożeniu tego skala, tylko nie mogę znaleźć żadnego projektu w necie.
 7. Ok Poczekam, jak będzie gorzej to wtedy jakis Dip. Dzieki
 8. Dziwna sprawa z tym wybrzuszeniem, akurat swiatła w tym miejscu nie ma, niby jest dwie tuby T5 ale lampy ledowe sa po bokach akwarium, na środku jest przerwa.
 9. To niby zadrapanie jest od miesiaca, ale dwa dni temu zaczeło sie powiększac i jakby gnić, to czarne w koło "zadrapania" może jakaś infekcja się wdała?
 10. Nie mam piasku, skleciłem ze skaly małe gniazdo i wsadziłem ja tak, do skaly nie dotyka.
 11. Cześć Co to może być? Trwa to od około miesiąca, mały zanik tkanki w tym miejscu, ale od dwóch dni powiększa się i w około robi się czarna tkanka. Dipować, ale w czym?
 12. Jak uda mi się jakoś ich troche oszukać z tym porysowaniem frontowej szyby, żeby nie wyrzucać dobrego akwarium za około $1000 to tak zrobię. Jeszcze w dodatku dzień wcześniej kupiłem kilka acropor, a tu trzeba akwarium zmieniać ech, ale korale ładniutkie. - Vicky's Secret - Strawberry Shortcake - RMF Red Devil - Vivid Leprechaun Mille - BC Hawaii! - RR Pink Floyd
 13. O takiej cienkiej szybce przyłożonej i ją właśnie porysować myślałem i ja, jeśli chodzi o przyklejenie folii na zewnątrz to nie da rady, bo jest komin zewnętrzny, dlatego producent wkleił czarną plexi wewnątrz.
 14. Mam złe wieści, akwarium idze do wymiany. Tydzień temu jak skrobałem tylną szybe, to zauważyłem wybrzuszenie, ponieważ na tylnej szybie jako czarne tło jest przyklejona wewnątrz akwarium czarna plexi i to ona się wybrzuszyła dość sporo. Akwarium ma 11 miesięcy, telefon do producenta, kilka foto i krótki filmik i jest decyzja, przyślą nowe akwarium. Jako, że obecne to 75 gallonów (283L) mam możliwość dostać większe 100 gallonów (380 litrów) jak już muszę wymienić szkło to czemu by nie dać większego. Także czeka mnie kolejna rewolucja, na samą myśl aż mnie wzdryga. Prawdopodobnie będzie nowa skała bo z obecnej (Marco Rock) nie jestem zadowolony, chce to zrobić powoli, żeby nie zachwiać biologią. Producent zapewniał mnie, że akwarium można użytkować i nic się nie stanie, ale oczywiście możemy go wymienić, decyzja nie mogła być inna. Tą plexi można łatwo naprawić, oderwać i wkleić porządnie, lub mieć wybrzuszenie. Na koniec taka ciekawostka, producent powiedział, że muszę porysować frontową szybę, żebym go nie sprzedał, dobre ładne i dobrze wykonane akwarium z opti glass 13mm i muszę wyrzucić na śmietnik, ach ci amerykanie.
 15. Obejrzyj film Szopen Shrimps, on wlał sporo przez przypadek KH buffer, pierwsze co zrobił to wymienił ile się dało wody, nie miał RO to używał z kranu i mieszał z solą do odpowiedniego zasolenia. Ja bym tak samo zrobił.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.