Jump to content

new-age

Klubowicz
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Los Angeles CA

Recent Profile Visitors

725 profile views
 1. Jest to Mycobacterium marinum Tutaj jest temat
 2. Miałem taka żarówkę przez około 2-3 miesiące, również nie było poprawy i wróciłem do mojej lampki Dlatego leje wspomagacz dla glonów z firmy Brightwell Chaeto Grow, jest tam wszystko co wymieniłeś.
 3. Obecnie swiecę led 1w, full spectrum x1, blue x4, white x6. Robiłem różne kombinacje i nic nie pomogło.
 4. Kolejny film, tym razem refugium, które od samego początku jakoś mi nie idzie.
 5. Początkowo miało być na sprężynach, ale miałem obawy, bo cały filtr musiałby się trząść razem z rurami od pompy i odpływu. Zrobiłem tak bo filtr prawdopodobnie będzie stał poza sumpem, a jeśli wyląduje w sumpe to nie obawiam się o pęknięcie szyby, bo sump mam z plexi. Pojemnosc całego filtra to 5 litrów, na każdym z podestów, a jest dwa zmieści się po jednym litrze kamyków, mogę to rozłożyć po pół litra na podest, wtedy będzie więcej miejsca na potrząsanie. Druga rzecz, ze mogę ustawić na tak długi czas i kilka razy dziennie ile zechce.
 6. Musze go podłączyć i testować. Szczelina jest bardzo mała pomiędzy ściana a podstawką, zobaczymy. Silnik https://www.amazon.com/gp/aw/d/B072N867G3?ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image
 7. Cześć Jako, że zamierzam spróbować z systemem Zeovit, postanowiłem zbudować automatyczny media reactor, żeby nie "telepać" dwa razy dziennie ręcznie "reactorem", powstał taki oto twór. Jest to prototyp i dlatego nie jest estetycznie wykonany, ma spełniać swoje zadanie i tyle. Niedługo wstawię film jak działa. Film ze składania i pierwszego uruchomienia. Jak nie chcecie oglądać całego filmu, przejdźcie na koniec filmu, tam jest pokazane jak pracuje.
 8. Okay Na tutejszych forach bardzo polecają AF, na Tritona narzekają, ze ciężko ustawić dozowanie i parametry pływają. Dlatego się zastanawiam czy warto zmieniać. Niedługo ruszam z Zeovitem, automatyczny reaktor właśnie kończę robić. Teraz do zeovitu który balling? Może Triton lepiej będzie współpracował z Zeovitem.
 9. Cześć Bije się z myślami. Czy warto zmieniać system z Aquaforest na Triton? Jakie macie doświadczenia, może ktoś z Was przeszedł z AF na Triton. Drugie pytanie jak skoncentrowane są płyny AF a jak Triton, którego trzeba lac więcej?
 10. Jod dozuje sporadycznie dwa razy w tygodniu po dwie krople z Aquaforestu, jedna kropla na 100 litrów wody dziennie według zaleceń, wiec daje sporo za mało, według producenta, ale tez nie chce przesadzić. Podmiany na soli Tropic Marin Pro, wiec trochę tego jodu powinno być dostarczone wraz z podmianami. Potas dwie krople raz na tydzień jak mi się przypomni, mam test, dzisiaj sprawdzę jaki jest jego poziom. Potas według Saliferta 420.
 11. Cześć Jakbyście chcieli pooglądać moje korale, a przy okazji podzielić się nazwami, to zapraszam do obejrzenia mojego filmu Niektóre korale rosną dobrze, a jest kilka które marudzą.
 12. Cześć Kolejny film z tego jak i czym karmie moje ryby i korale.
 13. Cześć Żółty pokolec nadal żyje i ma się całkiem dobrze, czasami dostanie po nosie, bo jest troche mniejszy od kolegów, no cóż docierają się. Bailing obecnie leci 33ml na dobę, korale codziennie dostają pokarm w płynie Reef Nutrition Arcti Pods i R.O.E oraz Aquaforest Build i Energy. Standardowo raz na tydzień podmianka wody. Spagetti glon nie chce mi rosnąć i to bez względu ile karmie, Po4 0.003 - 0.006 No3 5 i tak od trzech miesięcy.
 14. W końcu dokupiłem dodatkowy falownik, mam nadzieje, że korale beda zadowolone, co oczywiscie czas pokaże. Unboxing
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.