Jump to content

new-age

Klubowicz
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Los Angeles CA

Recent Profile Visitors

855 profile views
 1. Cześć Kolejne perypetie i plany na przyszłość. Pozdrawiam
 2. Dziekuje Koszty znikome, silniczek $13, pływak $3, śrubki plastikowe dwa rozmiary $14, ja nie zapłaciłem nic za nie, silniczek tez miałem, ogólnie koszt $3 plus oczywiście rolka włókniny $20. TOTAL=$23 Przy takim mocnym spływie nie powinien się tam gromadzić syf, sprawdzę za jakis czas. Zamowilem Milwaukee MC120 Filtr jest 1cm poniżej krawędzi sumpa i do najbliższej krawędzi jest ok 5cm, plus jest wycięcie na overflow.
 3. Ciag dalszy budowy Rollermat-a. Uruchamiam
 4. No właśnie może być problem, poszukaj może znajdziesz. Na przyszłość dobrze mieć jakis zapas na wszelki wypadek.
 5. Spróbuj Chloroquine phosphate wyleczyłem każda rybę jaka mi zachorowała ( dobrze, ze tylko 3 lub 4 sztuki) u mnie na marine Velvet miedź nie działała. Kazda nowa rybę na kwarantannie poddaje leczeniu Chloroquine phosphate.
 6. Chce mieć stały monitor Ph. Widziałem tego chińczyka, ze ktoś na forum polecał, ciekawi mnie jak z trwałością sond.
 7. Który miernik Ph warto byłoby zakupić, nie zależy mi na sterowaniu pompami czy ozonatorem. Mam dwie opcje, bardziej dokładny +- 0.01 ale firma krzak. https://www.amazon.com/dp/B08FQSV91D/?coliid=I2SJO525FVVXBR&colid=194VPEOTB1DCZ&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it Albo Milwaukee mc120 ph monitor, ale tu mniejsza dokładność +- 0.2.
 8. Dwa tygodnie temu robiłem ICP i prawie idealnie pokrył się wynik z Salifertem na potas, wiec myśle, że jest dobrze. Brakowalo jodu, żelaza i strontu.
 9. Tak tak, wymienienie na plastikowe. Co do potasu, to ile razy bym nie zmierzył mam na poziomie 420, test Salifert. No3 od ośmiu miesięcy na tym samym poziomie ok. 5ppm. mierze testem z Tropic Marin i Nyos. Jade na systemie zeovit wiec i tak NO3 powinno być i dążę do 0ppm. Karmie pokarmem z Korralen Zucht, czasami proszek AF power food, o 5 nad ranem Reef Nutrition Oyster Feast i Arcti Pods, również raz w tygodniu prosto do mordek Fauna Marin LPS color+grow. Przed startem systemu zeovit, podawałem codziennie Acro Power. I teraz, czy karmie częściej czy przestane na jakis czas, zero efektów.
 10. Cześć Kolejny film z serii "zmastrujmy cos" i krótki udate.
 11. Cześć Update, po przenosinach Blue Spotted Jawfish. Zyje, ma sie dobrze i troche rozrabia.
 12. Hehe czasami sobie myśle po co wstawiać moje „pitu pitu” cieszę sie, ze się podoba. Mam trzy akwaria, jedno z krewetkami, które hodowałem jeszcze jak mieszkałem w Polsce, sentyment został, wiec musiałem je mieć, chociaż trudniej je tutaj trzymać, ze względu na dużo mniejszy rynek z produktami dla nich. Drugie akwarium dla Blue Spotted Jawfish, ponad rok temu kupiłem jedna sztukę na próbę ze względu na charakter jaki ta ryba ma, no i te kolory, miała iść do ogólnego gdzie miała sobie żyć z innymi rybami i był tam jeszcze piach, który musi mieć, po kilku dniach wbiła się w siatkę, ktora było przykryte akwarium, po tygodniu kupiłem parke, jako ze w między czasie zmieniłem główne akwarium na takie bez piachu, musiałem założyć im osobne z gruba ilością piachu. Te ryby, gdy żyją razem z innymi rybami, ciagle będą żyć w stresie, moje żyjąc same osobno, mialy kilka razy ikrę i kompletnie inne zachowanie „naturalne” Trzecie największe z koralami. Dwa małe stoją w kuchni, duze w salonie.
 13. Kolejny update o moim Blue Spotted Jawfish, niestety z niewyjaśnionych przyczyn po ponad roku razem, samiec zamordował samice, dlatego wylądował w mniejszym akwarium.
 14. Tak samo u mnie, kupowałem ryby prosto z importu w dużej hurtowni koło Los Angeles, nigdy żadnych problemów, wszystko żyje.
 15. Przepływ zwiększony na 240l/h, zeobak dozowany codziennie przez 10 dni, zeostart 2x dziennie po 0.22ml, czekam na rezultat za jakis czas. Dzieki
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.