Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

Patent na durso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez dłuższy czas miałem problem z durso zapowietrzało się lub zasysało za dużo powietrza i chlupotało, było to bardzo denerwujące zwłaszcza że akwarium stoi w pokoju w którym śpie :/ Ostatnio pobawiłem się i zrobiłem takie oto cuś :

(wyglad z góry)

1122-dsc01465a.jpg

zamiast zaworka do regulacji ilości dostarczanego powietrza wsadziłem tam rurke (mozna kupić w zoologicznym za 2-4 zł), jej koniec wsadziłem normalnie do wody i zasysa normalnie wode:) w przypadku gdy zabraknie prądu i woda zleci do sumpa (to jak nie byłoby zaworka durso zapowietrzy się z najlepiej miec rewizje:D) natomiast przy tym patencie woda zalewa kolanko od durso i odpowietrza się

(tak wyglada to w akwa)

1122-dsc01466a.jpg

Po wymyśleniu tego oto czegoś nie martwie się już o zaniki prądu , bo wiem że durso odpowietrzy sie:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry patent, moze znacie tez rozwiazanie na wyciszenie wody wpadajacej do komina? U mnie durso nic nie siorbie bo pracuje z poziomem wody tuz nad kolankiem, ale denerwuje mnie (albo raczej moja zone) odglos wody wpadajacej do komina, szczegolnie ze poziom wody w kominie sie waha i jak jest nizszy to woda wlewa sie z dosc glosnym chlupotem.

Probowalem wkleic do komina jakies paski szkla zeby byla jakas wersja kaskady wewnatrz, ale halasowalo o wiele glosniej wiec zlikwidowalem. Czy jest na ten odglos jakis patent?

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz też miałem spływ do komina ala spłuczka w kiblu. Uciąłem poprostu pasek spienionego PCV szeroki na 5cm i długi na szerokość komina. Jest to dopasowane aby klinowało sie pomiędzy bokami komina. Wreszcie mam cichy spływ. Ja mam komin zewnętrzny, zatem wystarczył jeden pasek. Ty masz normalny komin, więc pokombinuj z dwoma krótszymi.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek a czy dodatkowo regulujesz ilosc splywu wody na splywie zaworem?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam zawór kulowym raz ustawiony i nic nie zmieniam(dolewka działa 24 h bo nie zakraplam kalkwasser), więc problemów z poziomem wody nie mam


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.